Geri Dön
TeknolojiWhatsApp'a gelen güncellemeyle grup yöneticilerinin yetkileri artıyor

WhatsApp'a gelen güncellemeyle grup yöneticilerinin yetkileri artıyor

WhatsApp, Google Play Beta Programı aracılığı ile WhatsApp beta sürümüne katılan kullanıcılara yeni bir güncelleme yayınladı. Böylece kısa süre önce iOS beta sürümü için yayınlanan 'kısıtlı grup' özelliği Android betaya da geldi.

WhatsApp'a gelen güncellemeyle grup yöneticilerinin yetkileri artıyor

Onur Binay/milliyet.com.tr

Kısa süre önce WhatsApp, Google Play Beta Programı aracılığıyla yeni bir güncelleme yayınladı. Bahsettiğimiz güncelleme 2.17.430 sürümü. Peki WhatsApp bu güncellemeyle hangi özellikleri Android cihazlara ekledi Çoğunlukla hata düzeltmeleri ve genel iyileştirmeler bulunuyor. Bunun dışında gelecekte de kullanılabilecek yeni bir özellik sizleri bekliyor.

WhatsAppa gelen güncellemeyle grup yöneticilerinin yetkileri artıyor

2.17.430 sürümüyle daha önce iOS beta sürümüne gelen "kısıtlı gruplar" özelliği Android beta sürümüne de geldi. Kısıtlı gruplar özelliğiyle WhatsApp gruplarında istenildiği takdirde sadece yöneticiler, metin ya da dosya gönderebiliyor. Grup üyeleri ise yalnızca gönderilenleri okuyabiliyor, herhangi bir paylaşım gerçekleştiremiyor. Eğer grup üyeleri grupta paylaşım yapmak isterse "Yöneticiye Mesaj" butonuna tıklayarak mesajını grup yöneticisine iletebiliyor. Böylece önemli bir bilgiyi yönetici aracılığıyla gruba duyurabiliyor.

WhatsAppa gelen güncellemeyle grup yöneticilerinin yetkileri artıyor

iOS sürümünde yöneticiler grup ayarlarını yalnızca 72 saatte bir değiştirebiliyo. 2.17.430 Android beta sürümüyle bu sürenin sunucudan değiştirilebileceği görülüyor. Yöneticinin her 24 saatte bir ayar değiştirmesine izin verilmesi yararlı olacaktır. Örneğin geceleri grubu kapatmak gibi.