Geri Dön
TeknolojiWhatsApp'a 'susturma ya da sessize al' özelliği geldi

WhatsApp'a 'susturma ya da sessize al' özelliği geldi

WhatsApp beta 2.18.216 ile Android'e sessiz al özelliği getiriliyor. WhatsApp'a gelen sessize al özelliğiyle herhangi bir sohbetten 50’nin üzerinde bildirim aldığınızda sohbeti bildirim menüsü üzerinden sessize alabileceksiniz.

WhatsApp'a 'susturma ya da sessize al' özelliği geldi

Onur Binay/milliyet.com.tr

WhatsApp'ın Android'deki bildirimler için "Okundu Olarak işaretle" özelliği geliştirdiği sizlere aktarmıştık. Şirket ayrıca yanlış mesajlarla mücadele etmek için iletilen mesajları da etiketlemeye başladı. Şirket yakın zamanda grup yöneticilerinin diğer kullanıcıları gruplara mesaj göndermesini engelleyen bir özellik sunarken, iletilen mesajlar artık viral yanlış bilgileri önlemek için etiketlenecek. Kullanıcılar bunun dışında bir aramanın ortasında sesli ve görüntülü aramalara geçebilir, hesap verilerini GSYİH şartlarına göre aktarabilir. Şimdi, Google Play Beta Programında sunulan WhatsApp beta 2.18.216, Android'de yeni bir kısayol özelliği sunuyor.

WABetaInfo , WhatsApp'ın “sessiz sohbet” özelliği geliştirdiğini belirtti ve bu özellik, WhatsApp beta sürümü 2.18.216 kullanan tüm kullanıcılar için artık mevcut. Çalışma şekli basit. Kullanıcılar aynı sohbetten 50'den fazla mesaj alırsa, Android bildirim çekmecesinde Sessiz adlı yeni bir tuş görecek.

WhatsAppa susturma ya da sessize al özelliği geldi

Kullanıcı, tek bir sohbette 51'den az mesaj aldığında bu seçenek görünmüyor. Bu durumda, kullanıcı ileride Oku olarak adlandırılan başka bir kısayol görecek. Bildirimler çekmecesinde Okundu olarak işaretle kısayolu özelliği Android Mesajlar tarafından zaten kullanılıyor. Kullanıcılar bunu Gmail bildirimleri için üçüncü taraf uygulamasıyla etkinleştirebilir. Ancak, henüz WhatsApp kullanıcıları için ileride oku mevcut değil WABetaInfo, WhatsApp'ın özellik için sonraki güncellemelere yeni iyileştirmeler eklediğini ve geliştirme nedenleriyle henüz bunun mevcut olmadığını belirtiyor.

Sessize alma özelliği sizde henüz etkin değilse, sohbet geçmişini yedekleyebilir ve WhatsApp uygulamasını yeniden yükleyebilirsiniz.