Geri Dön
TeknolojiWhatsapp'tan Engellendiğini Nasıl Anlarsın? Whatsapp Engel Nasıl Anlaşılır?

Whatsapp'tan Engellendiğini Nasıl Anlarsın? Whatsapp Engel Nasıl Anlaşılır?

En çok kullanılan uygulamalar arasında WhatsApp uygulaması bulunuyor. Bu uygulama kişilere birçok kolaylık sağlıyor. Kişiler WhatsApp üzerinden istemediği kişileri kolayca engelleyebiliyor. Kişiler engellendiğini adına birçok araştırma yapabiliyor. WhatsApp'tan engellendiğini nasıl anlarsın? WhatsApp engel nasıl anlaşılır? İşte, tüm detaylar.

Whatsapp'tan Engellendiğini Nasıl Anlarsın? Whatsapp Engel Nasıl Anlaşılır?


WhatsApp, bir sohbet ve iletişim uygulaması olarak kullanılıyor. Kişiler WhatsApp üzerinden engellediğini kişilerin resminden kolayca anlayabiliyor.

WhatsApp'tan Engellendiğini Nasıl Anlarsın?

En popüler uygulamalardan biri olan WhatsApp, kişilere birçok farklı özellik sunuyor. Kişiler istemediği kişileri kolayca bu uygulama üzerinden engelleyebiliyor. Fakat bireyler engellemekten çok engellendiğini nasıl anlayacağını merak ediyor. Uygulama bu konuda kişilere bazı detaylar sunuyor. Kişiler eğer engellenirse, konuşulan kişinin fotoğrafı direkt olarak kayboluyor. Eğer konuşulan kişinin fotoğrafı gözükmüyorsa, engellenme durumunu gösterir. Bunun yanı sıra mesaj atılan kişide gönderi onayı tiki olmuyorsa, bu durum da engellenme durumunu işaret eder. Kişiler onay tikini göremediği zaman engellendiğini düşünebilir.

WhatsApp bu özellikleriyle kişilerin rahatsız olduğu kişileri kolayca engellenmesini sağlıyor. Fakat kişiler engellenme durumuyla karşı karşıya kaldığında emin olmak için birçok bilgiye ulaşmak istiyor. Kişiler engellendiği an, karşıdaki kişinin fotoğrafı otomatik olarak kayboluyor. Eğer konuşulan kişinin fotoğrafı gidiyorsa, kişi tarafından engellendiğini gösterir. Özellikle gönderilen herhangi bir mesajın tek tikli olarak gözükmesi, yine engelle durumunun oluştuğunu gösterir. Karşı taraf engeli kaldırmadığı sürece, herhangi bir şekilde karşı tarafa mesaj göndermek mümkün değildir.

WhatsApp Engel Nasıl Anlaşılır?

WhatsApp üzerinden iletişim kuramayan kişiler engellendiğini düşünebilir. Kişiler istediği kişileri engelleme hakkına sahiptir. Bu uygulama kişilere istediği her an istediği kişileri engelleme fırsatı sağlıyor. Bu özellikle birlikte kişiler konuşmak istemediği kişileri kolayca engelleyerek, mesaj atmasını engelleyebiliyor. Engellenen kişilerin attığı mesajlar, hiç bir şekilde engelleyen kişiye iletilmiyor.

Özellikle engelleyen kişilerin hiç bir şekilde fotoğrafı karşı tarafa görünmüyor. Durumu, paylaştıkları ve fotoğrafı engel durumunda paylaşılmıyor. Kişiler bu durumlardan engellendiğini kolayca anlayabiliyor. Bunun yanı sıra kişilere gönderilen mesajlar onaylı bir şekilde ekranda görünmüyorsa, engel atıldığını gösterir. Kişiler mesajlarının yanında yer alan tik işaretini kontrol ederek engellenip engellenmediğini öğrenebilir.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler