Geri Dön

Yeni iPhone'ların birinde çift SIM kart özelliği olabilir

iOS 12'nin beşinci betası, 30 Temmuz'da geliştiriciler için yayınlanmıştı. Yayınlanan betaya göz atan 9to5Mac ekibi, yazılımda çift SIM kart özelliğine ilişkin kodlar buldu. Hatta iddialara göre çift SIM kart desteği 6.5 inç OLED ekranlı iPhone X Plus'ta olacak.

Yeni iPhone'ların birinde çift SIM kart özelliği olabilir

Onur Binay/milliyet.com.tr

Apple, 2018 model iPhone modellerinin en az birinde çift SIM kart desteği sunabilir. Bu iddia iOS 12'nin 30 Temmuz'da yayınlanan beşici betasında ortaya çıktı. iOS 12'nin beşinci betasını inceleyen 9to5Mac ekibi, yazılımda çift SIM kart özelliğine ilişkin kodlar buldu.

iOS 12 beta geliştirici sürümünün bir bölümünde "secondSimStatus", "secondSimTrayStatus" ve "isDualSimDevice" tanımlamaları bulundu. Bu tanımlamalardan yola çıkarak yeni iPhone'lardan en az birinde çift SIM kart desteği bulunacağı söylenebilir. Çift SIM kart desteğinin sadece 6.5 inçlik modelde mi yoksa tüm modellerde mi sunulacağı şu an için bilinmiyor.

Apple yeni iPhone modellerini Eylül ayının ikinci haftasında tanıtacak. Apple'ın bu yıl 5.8 inç, 6.5 inç ve 6.1 inç olmak üzere 3 farklı iPhone modeli tanıtması bekleniyor.

Kars'ta tilkilerin yiyecek arayışıKars’ta aç kalan tilkilerin, yiyecek araması objektiflere yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber