Vitrin Milliyet Enerji dergisi enerjinin yeni dinamiği elektrikli araçları mercek altına alıyor

Milliyet Enerji dergisi enerjinin yeni dinamiği elektrikli araçları mercek altına alıyor

28.01.2022 - 12:02 | Son Güncellenme:

Türkiye ve dünyadaki enerji sektörüne dair gelişmeleri, sektörün önde gelen isimleriyle değerlendiren Milliyet Enerji dergisi, yeni sayısında tüm dünyada popülerliği ve kullanım alanları yaygınlaşan elektrikli araçların enerji sektörüne etkisini değerlendiriyor. Dergi 31 Ocak’ta Milliyet’le birlikte okuyucuyla buluşuyor.

Milliyet Enerji dergisi enerjinin yeni dinamiği elektrikli araçları mercek altına alıyor

İklim krizi karşısında net sıfır hedeflerine ulaşma yolunda önemli bir sektör olarak ortaya çıkan elektrikli araçların enerji sistemlerine etkisi Milliyet Enerji’nin bu sayısında odaklandığı ana yaklaşımları arasında yer alıyor.

Haberin Devamı

Milliyet Enerji ocak sayısının ana röportaj konuğu; PwC Türkiye Enerji Altyapı ve Doğal Kaynaklar Sektörü Ülke Lideri Murat Çolakoğlu. Kamu ve özel sektör arasındaki danışmanlık tecrübeleriyle, Türkiye’nin enerji geleceği şekillendirilirken en önemli konunun öngörülebilirlik olduğunu vurgulayan Çolakoğlu, Enerji Konseyi kurma önerisi getiriyor.

Her yönüyle elektrik otomobil dünyası

Milliyet Enerji’nin 31 Ocak’ta gazeteyle birlikte alınabilecek yeni sayısında sektörün önde gelen isimlerinin de beklentileri ve öngörüleri bulunuyor. Avrupa Elektrikli Ulaşım Platformu Amelie Pans Avrupa’nın elektrikli araçlar stratejisini paylaşıyor ve önümüzdeki yıllarda rekabetin pil teknolojileri alanında olacağını vurguluyor. Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği Genel Sekreteri Mustafa Özge Özden ise elektrik dağıtım şirketlerinin elektrikli araçlar endüstrisinde kritik rolü olduğunu belirtiyor. Türkiye Elektrikli ve Hibrid Araçlar Derneği (TEHAD) Başkanı Berkan Bayram, elektrikli araçların kısa vadede enerji sektörüne bir yük oluşturmayacağını vurguluyor. Hollandalı enerji risk danışmanlık firması Verocy’den Dr. Cyril Widdershoven ise Türkiye’nin her zaman önemli bir enerji merkezi olacağını belirtiyor.  S&P’den Alexander Griaznov, ulusal petrol şirketlerinin küresel enerji pazarlarının ‘yeni kralları’ olacağı öngörüsünü paylaşıyor.

Haberin Devamı

Ocak sayısı Perspektif sayfasında Mithat Yurdakul, EPDK’nın elektrikli araçların şarj hizmetleri konusunda kamuoyuna sunduğu mevzuat taslağının neler getirdiğini yorumluyor.

31 Ocak Pazartesi günü Milliyet Gazetesiyle birlikte bayilerden ücretsiz olarak ulaşılabilecek Milliyet Enerji dergisine, dijital platformlarda Dergilik ve Milliyet e-gazete uygulamalarından da erişilebilecek.