Elektrikli Araçlar

Elektrikli Araçlar

Son dakika Elektrikli araçlar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Elektrikli araçlar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Elektrikli araçlar haber sayfamızda...

Elektrikli Araçlar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.530 elektrikli araçlar haberi bulunmuştur.
İlk kez kullanıldı! Saç teli kalınlığında... Sırrı burada saklı!
İlk kez kullanıldı! Saç teli kalınlığında... Sırrı burada saklı!Otomotiv sektörü elektrikli araçlar çağına giriş yapmaya başlamışken, sektörün devleri yeni dönemde tasarladığı araçlarda kullandığı teknolojileri art arda tanıtmaya başladı. CES 2022 Fuarı'nda görücüye çıkan ve renk değiştirme özelliğiyle dikkatleri üzerine çeken BMW'nin 'iX M60 Flow' modeli de bunlar arasında.
12.01.2022Otomobil
İlk kez bir arabada kullanıldı! Saç teli kalınlığında... İşte bu görüntünün sırrı
İlk kez bir arabada kullanıldı! Saç teli kalınlığında... İşte bu görüntünün sırrıOtomotiv sektörü elektrikli araçlar çağına giriş yapmaya başlamışken, sektörün devleri yeni dönemde tasarladığı araçlarda kullandığı teknolojileri art arda tanıtmaya başladı. CES 2022 Fuarı'nda görücüye çıkan ve renk değiştirme özelliğiyle dikkatleri üzerine çeken BMW'nin İX M60 Flow modeli de bunlar arasında.
10.01.2022Haberler
Egzoz Muayene Ücreti 2022: Egzoz Emisyon Ölçümü Fiyatı Ne Kadar?
Egzoz Muayene Ücreti 2022: Egzoz Emisyon Ölçümü Fiyatı Ne Kadar?Günümüzde araçlar her ne kadar çevre dostu üretilmeye çalışılsa da araç egzozlarından çıkan zararlı gazlar insan sağlığı, çevre ve hava kirliliği açısından zararlıdır. Bu yüzden egzoz emisyon ölçümü her araç için yaptırılması gereken zorunlu bir işlemdir. Egzoz muayenesi ile trafikte araçlardan çıkan zararlı gazların hava kirliliği ve çevreye zarar vermemesi amaçlanır. Muayene TÜVTÜRK üzerinden yaptırılabilir. Egzoz emisyon ücreti yıllara göre farklılık gösterir. 2022 yılında egzoz emisyon ölçümü fiyatı ne kadar? Egzoz muayene ücreti ile ilgili içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
10.01.2022Ekonomi
Terlik bile var! Elektrikli araçlarla gözdağı veriyorlar
Terlik bile var! Elektrikli araçlarla gözdağı veriyorlarElektrikli araçlar konusunda devam eden teknoloji yarışının giderek sertleştiği CES 2022 Fuarı'nda iyice anlaşıldı. Nitekim üreticiler, tanıttıkları yeni teknolojilerle adeta birbirlerine gözdağı veriyor.
10.01.2022Otomobil
Karbon ayak izini azaltacak işbirliği
Karbon ayak izini azaltacak işbirliği Borusan Otomotiv ve Borusan EnBW Enerji, elektrikli BMW otomobil sahiplerine temiz enerji kullanım fırsatı sunuyor.
28.12.2021Otomobil
'Otomobil satışlarındaki elektrikli araçların oranı yüzde 10'a yaklaştı'
'Otomobil satışlarındaki elektrikli araçların oranı yüzde 10'a yaklaştı'Türkiye’de ve dünyada elektrikli araçların geleceğinin ele alındığı ‘Türkiye Elektrikli Araçlar Görünümü’ konferansı Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC) ev sahipliğinde düzenlendi. Konferansın açılış konuşmasını gerçekleştiren Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başkanı Dr. Fatih Birol, ‘’2018-2019 yılında dünyada satılan her yüz arabanın sadece 2 tanesi elektrikliydi. 2021 itibarıyla bu rakamın yüzde 10’a yaklaştığını görüyoruz" dedi
28.12.2021Otomobil
2022’de enerji fiyatları çokça konuşulacak
2022’de enerji fiyatları çokça konuşulacakTürkiye’nin enerji portföyünün bir taraftan kaynak açısından çeşitlendirilmesi, diğer taraftan mevcut portföyün olabilecek en optimal düzeyde yönetilmesi 2022 yılının en önemli meselesi olacaktır.
3.01.2022Vitrin
Bu tasarım araçtan biri İtalya'da diğeri ise Dolapdere'de
Bu tasarım araçtan biri İtalya'da diğeri ise Dolapdere'deBeyoğlu'nda babası ile birlikte hurdaya çıkmış klasik araçları alıp onararak bambaşka bir hale dönüştüren genç mühendis adayı Mesut Işınçelik ve babası Barış Işınçelik dünyada tek eşi İtalya'da olan tasarım arabanın aynısını Dolapdere'de yaptı. Genç mühendis adayı Işınçelik, "Şu anki hedefim ise yerli ve milli araç olan TOGG firmasına girip, kendi projelerimi tamamen yerli ve milli olarak gerçekleştirmek" dedi.
28.12.2021Haberler
Salda Gölü'nü ziyaret edenler anlattı: Çevre düzenlemesi çok güzel olmuş
Salda Gölü'nü ziyaret edenler anlattı: Çevre düzenlemesi çok güzel olmuşÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın sosyal medya hesabından Salda Gölü ile ilgili paylaşım geldi. Bir ziyaretçi Görüntülerde Salda Gölü’nün son hâlinin ne kadar huzur verdiğini, göl suyunun ne kadar berrak olduğunu dile getirdi.
24.12.2021Gündem
Salda Gölü'nü ziyaret edenler anlattı: Çevre düzenlemesi çok güzel olmuş
Salda Gölü'nü ziyaret edenler anlattı: Çevre düzenlemesi çok güzel olmuşÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın sosyal medya hesabından Salda Gölü ile ilgili paylaşım geldi. Bir ziyaretçi Görüntülerde Salda Gölü’nün son hâlinin ne kadar huzur verdiğini, göl suyunun ne kadar berrak olduğunu dile getirdi.
24.12.2021Haberler
Batarya yatırımına proje bazlı destek
Batarya yatırımına proje bazlı destekTürkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) ile Çinli enerji devi Farasis’in ortaklığında kurulan SiRo, Gemlik’te batarya hücresi ve modül üretimi tesisi kuracak.
19.12.2021Ekonomi
Toyota elektrikli araç satışını artıracak
Toyota elektrikli araç satışını artıracakToyota Motor, elektrikli araç üretimine 2030 yılına kadar 35 milyar dolar yatırım yapacak ve yıllık elektrikli araç satışını 2 milyondan 3,5 milyon adede çıkaracak.
14.12.2021Otomobil
Çin modeli ve yeni düzen
Çin modeli ve yeni düzenAtmosfere salınan toplam sera gazlarının dörtte birinden fazlası Çin kaynaklı. Eğer yenilenmiş enerji ve çevre politikalarıyla 'Çin modeli' başarılı olmazsa, bu dünya için hiç de iyi bir haber olmaz. Gelin bu durumu her yönüyle inceleyelim.
14.12.2021Ekonomi
Oyundan iletkene tematik fon atağı
Oyundan iletkene tematik fon atağı İş Portföy Genel Müdürü Burak Sezercan, tematik yatırım fonlarının dünyada hızla büyüdüğüne dikkat çekerek, "Portföyleri belirli temalara dayalı yatırım enstrümanlarından oluşan fonlara tematik fon diyoruz...
11.12.2021Ekonomi
Elektrikli araçlar görücüye çıkıyor
Elektrikli araçlar görücüye çıkıyorElektrikli ve hibrit araçlar görücüye çıkmaya hazırlanıyor. ‘E-drive Turkey’ yarın kapılarını açıyor. Fuarda son teknoloji elektrikli araçların yanı sıra elektrikli araçlar için üretilen şarj sistemleri de görücüye çıkacak.
8.12.2021Otomobil
Türkiye'nin ilk elektromobilite fuarında geri sayım başladı
Türkiye'nin ilk elektromobilite fuarında geri sayım başladıTürkiye’de ilk defa gerçekleşecek “Elektrikli ve Hibrit Araçlar Fuarı" e-drive TURKEY, kapılarını 9 Aralık’ta teknoloji ve elektrikli araç tutkunlarına açıyor. 9-12 Aralık 2021 tarihleri arasında, Yenikapı'daki Dr. Mimar Kadir Topbaş Sanat ve Gösteri Merkezi'ndeki fuarda elektrikli otomobiller, farklı ulaşım alternatifleri sağlayan araçlar, şarj operatörleri, altyapı sağlayıcıları, batarya ve ekipman üreticileri yerini alacak.
6.12.2021Otomobil
Renault Group vites büyüttü
Renault Group vites büyüttüRenault, Türkiye’deki şirketlerini tek çatıda toplama kararı aldı. Şirket, bu hamleyle Türkiye’deki varlığını ve yatırımlarını güçlendirerek, ‘Yeni Atılım’ projesini hayata geçirecek.
2.12.2021Ekonomi
Elektriklendirme: Temiz Enerji Geleceğimiz İçin Bir İyimserin Rehberi
Elektriklendirme: Temiz Enerji Geleceğimiz İçin Bir İyimserin Rehberiİklim değişikliği gezegen için acil durum noktasında. Yazar Saul Griffith’in ise bir planı var.
30.11.2021Vitrin
Çinli Nio, Avrupa pazarına açılıyor
Çinli Nio, Avrupa pazarına açılıyorÇinli elektrikli araç üreticisi Nio, çevre bilincine sahip sürücüleri hedefleyen bir marka geliştirme stratejisinin parçası olarak gelecek yıl beş Avrupa ülkesinde faaliyet göstermeyi planlıyor.
29.11.2021Uzmanpara
TSE Başkanı Şahin'den TOGG açıklaması
TSE Başkanı Şahin'den TOGG açıklamasıTürk Standardları Enstitüsü (TSE) Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, Türkiye’nin Otomobili'nin heyecanla beklenen bir proje olduğunu belirterek, “TOGG’la ilgili başka standart ihtiyacı olduğunda süreci çok yakından takip ediyoruz ve önceden hazırlıklı olmaya gayret ediyoruz” dedi.
29.11.2021Ekonomi
Filoya yeşil yatırım
Filoya yeşil yatırımİzmir Büyükşehir, bu yılın sonuna kadar 22 yeni midibüsü hizmete sunuyor. 2023’te 100 elektrikli otobüs ve 33 minibüs daha geliyor
22.11.2021Ege
Bakan Dönmez'den kış saati açıklaması
Bakan Dönmez'den kış saati açıklamasıEnerji Bakanı Dönmez, 11.Türkiye Enerji Zirvesi'nde konuştu. Dönmez, "Cumhurbaşkanımız geçtiğimiz hafta dördüncü geminin alımını müjdeledi, dünyada sadece 5 benzeri var, gemimiz önümüzdeki yılın bahar aylarında ülkemize doğru demir alacak." dedi.
22.11.2021Haberler
Son dakika: Bakan Dönmez'den kış saati açıklaması
Son dakika: Bakan Dönmez'den kış saati açıklamasıEnerji Bakanı Dönmez, 11.Türkiye Enerji Zirvesi'nde konuştu. Dönmez, "Cumhurbaşkanımız geçtiğimiz hafta dördüncü geminin alımını müjdeledi, dünyada sadece 5 benzeri var, gemimiz önümüzdeki yılın bahar aylarında ülkemize doğru demir alacak." dedi.
22.11.2021Ekonomi
Çin'de kayıtlı otomobil sayısının 300 milyonu aşması bekleniyor
Çin'de kayıtlı otomobil sayısının 300 milyonu aşması bekleniyorÇin’de kayıtlı otomobil sayısının yıl sonu itibarıyla 300 milyonu aşacağı öngörülüyor.
22.11.2021Otomobil
ABD'den 1,75 trilyon dolarlık pakete onay
ABD'den 1,75 trilyon dolarlık pakete onayABD Temsilciler Meclisi, Başkan Joe Biden'ın ekonomi planının ikinci aşamasını oluşturan 1,75 trilyon dolarlık sosyal harcama paketini onayladı.
20.11.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Elektrikli Araçlar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.