Geri Dön
VitrinRekortmen oyun Valorant, Red Bull Campus Clutch ile üniversite öğrencilerini dünya sahnesine taşıyor

Rekortmen oyun Valorant, Red Bull Campus Clutch ile üniversite öğrencilerini dünya sahnesine taşıyor

Dünya çapında yaklaşık 18 milyon oyuncu tarafından oynanan ve ‘Tek oyunun bir günde izlenme rekoru’nu elinde tutan Valorant oyunu, Red Bull Campus Clutch ile üniversite öğrencilerini dünya arenasına taşıyor. Dünyanın ilk ve en büyük üniversiteler arası Valorant turnuvası Red Bull Campus Clutch’ta kayıt heyecanı devam ediyor. Türkiye elemelerinin 22 Mart tarihinde başlayacağı turnuvada 80 üniversite mücadele edecek. Şampiyon olan takım, 18-20 Haziran tarihleri arasında İspanya’da gerçekleştirilecek Dünya Finali’nde Türkiye’yi temsil edecek. Red Bull Campus Clutch ile ilgili detaylı bilgi RedBull.com/campusclutch adresinde.

Rekortmen oyun Valorant, Red Bull Campus Clutch ile üniversite öğrencilerini dünya sahnesine taşıyor

2020 yılında piyasaya girdikten sonra gaming dünyasının en çok ilgi çeken oyunu haline gelen Valorant’ın dünyadaki ilk ve en büyük üniversiteler arası global turnuvası Red Bull Campus Clutch heyecanı başladı. Üniversite öğrencilerine rekortmen oyunda unutamayacakları bir tecrübe sunan Red Bull Campus Clutch’ın kayıtları devam ediyor. Turnuva, üniversitelilere, okulunu ve ülkesini dünya çapında temsil etme fırsatı veriyor. Türkiye’deki 80 üniversitede oluşturulan 5’er kişilik takımlar, 22 Mart’ta başlayacak elemelerde, Red Bull Campus Clutch’ın önce Türkiye sonra da Dünya Finali’ne katılmak için mücadele edecek.
Türkiye elemelerinin 14 Mayıs’a kadar süreceği Red Bull Campus Clutch’ın finali 22 Mayıs’ta gerçekleşecek. Elemeler tek oyun, final en iyi 3 oyun üzerinden oynanacak. Şampiyon olan takım, 18-20 Haziran tarihleri arasında İspanya’da düzenlenecek ve 53 ülke temsilcisinin yer alacağı Dünya Finali’ne katılacak. Mutlu sona ulaşan takım 20 bin Euro’luk ödülü kazanacak. Ayrıca Valorant Masters’ta mücadele eden dünyanın en iyi oyuncuları ile de tanışma şansına sahip olacak.

Üniversite öğrencilerine özel ilk Valorant turnuvası

Dünya çapında yaklaşık 18 milyon oyuncu tarafından oynanan Valorant oyunu, aynı zamanda rekorların oyunu olarak da biliniyor. 5’er kişiden oluşan takımların karşı karşıya geldiği oyunda, bir maç 25 tur üzerinden kurgulanıyor. Valorant, dünyanın en iyi oyuncularını ve yayıncılarını buluşturan Twitch platformu üzerinden ‘Tek oyunun bir günde izlenme rekoru’nu 34 milyon izlenmeyle elinde tutuyor. En çok oynanan oyun olma yolundaki gelişimini de sürdürüyor. Dünyanın en önemli Valorant turnuvalarından biri olan Red Bull Campus Clutch ise üniversite öğrencilerini bir araya getiren ilk Valorant turnuvası olma özelliği taşıyor. Red Bull Campus Clutch ile ilgili detaylı bilgi RedBull.com/campusclutch adresinde.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler