Kayıt

Kayıt

Son dakika kayıt haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kayıt gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kayıt haber sayfamızda...

Kayıt

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 30.581 kayıt haberi bulunmuştur.
23 bin tehlikeli ırk kayıt altında
23 bin tehlikeli ırk kayıt altındaTehlikeli ırkların kayıt altına alınması için tanınan sürede İstanbul'da 5 bin 455, Ankara'da 2 bin 42, İzmir'de 2 bin 896 olmak üzere, Türkiye genelinde 23 bin 406 tehlike arz eden köpek mikroçip uygulamasıyla kayıt altına alındı.
16.01.2022Gündem
'Alem dijitalse, kral yine Müslüm Baba'
'Alem dijitalse, kral yine Müslüm Baba'Nice büyük ses sanatçıları ve müzisyenler geldi geçti Unkapanı Plakçılar Çarşısı'ndan. Unkapanı'ndaki şirketler, yüzlerce şarkının plaklarla, kasetlerle, CD'lerle halka ulaşmasını sağladı. Şimdiyse dijital müzik platformları hâkim dünyaya. Unkapanı Plakçılar Çarşısı'na yaptığımız ziyarette, şirketlerin hem dijital çağa ayak uydurduklarını hem de plak satışını sürdürdüğünü öğrendik.
16.01.2022Gündem
BBP'de '2023 seçimi' hazırlığı
BBP'de '2023 seçimi' hazırlığıBüyük Birlik Partisi'nin (BBP) Başkanlık Divanı'nda, 2023 yılındaki genel seçimlerle ilgili yapılması gereken hazırlıklar müzakere edildi.
15.01.2022Siyaset
Kızının taciz edilmesine göz yumduğu iddia edilen anne hakim karşısında
Kızının taciz edilmesine göz yumduğu iddia edilen anne hakim karşısındaİstanbul'da 2013 yılında 9 yaşındaki öz kızı S.M.'yi tanıştırdığı Adnan Oktar'la evlenmesini isteyip, tacizde bulunmasına göz yumduğu iddiasıyla tutuklanan anne Dilek Ç. ilk kez hakim karşısına çıktı. Mahkeme dosyaya yetkisizlik kararı vererek İstanbul Anadolu Adliyesi'ne gönderdi.
15.01.2022Gündem
Ömür boyu barınakta kalacak tehlikeli köpeklere 'uyum' eğitimi
Ömür boyu barınakta kalacak tehlikeli köpeklere 'uyum' eğitimiTürkiye'de genelinde 20 bin 843 tehlike arz eden köpek, mikroçip uygulanarak kayıt altına alınırken, barınaklara bırakılan tehlikeli ırk hayvanlar, ömür boyu buralarda yaşayacak. Ankara'nın Sincan ilçesinde belediyenin bakımevi ve rehabilitasyon merkezinde bulunan 38 tehlikeli köpek, diğer hayvanlarla sosyalleşip, uyum içinde yaşayabilmesi için eğitiliyor.
15.01.2022Gündem
20 bin 843 köpek kayıt altına alındı
20 bin 843 köpek kayıt altına alındıBakanlığın genelgesi doğrultusunda yasaklı ırk olarak belirlenen köpeklerini Ev Hayvanı Kayıt Sistemi'ne alınmasında süre dün bitti. Bakanlık verilerine göre Türkiye genelinde 20 bin 843 adet tehlike arz eden köpek, mikroçip uygulanarak kayıt altına alındı...
15.01.2022Gündem
‘Gösteriş için hayvan sahiplenme engellensin’
‘Gösteriş için hayvan sahiplenme engellensin’Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK), İstanbul'da parkta çocuğuyla birlikte köpeklerin saldırısına uğrayan babanın tazminat talebini “haklı” buldu. Kurum, konuya ilişkin aldığı tavsiye kararı ile İstanbul Büyük Şehir Belediyesi'ne "tazminatı ödeyin" dedi.
15.01.2022Gündem
‘Türkiye'ye özgü bir model geliştirilmeli’
‘Türkiye'ye özgü bir model geliştirilmeli’Kamu Denetçiliği Kurumu'nun (KDK) Diyarbakır'da sokak köpeklerinin saldırısına uğrayan bir vatandaşın yaptığı başvuru üzerine aldığı tavsiye kararında, hayvan popülasyonunun kontrol altına alınmasına yönelik dünyadaki uygulamaları mercek altına aldı.
15.01.2022Gündem
Beyaz Saray'a 8 kadınla gitmiş
Beyaz Saray'a 8 kadınla gitmişFuhuş ağı kuran ABD'li finansçı Epstein'ın, Başkan Clinton döneminde Beyaz Saray'a yaptığı "şüpheli" ziyaretlerinde toplam 8 genç kadını da yanında götürdüğü ortaya çıktı.
15.01.2022Dünya
Yarıyıl Tatilinde Ne Yapsak?
Yarıyıl Tatilinde Ne Yapsak?Yarıyıl tatili başlıyor, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılının ilk yarısını tamamlayan öğrenciler iki hafta boyunca tatilin keyfini yaşayacaklar. Öğrencilerin önlerinde dinlenecekleri, eğlenecekleri, çok güzel bir tatil var. Peki, ebeveynler olarak bizlerin çocuklarımızın plansız geçirecekleri, sıkılacakları, vakitlerini televizyon ya da bilgisayar başında geçirecekleri bir tatile gönüllerimiz razı mı? Hiçbirimizin böyle bir tatil hayal etmediğimize eminiz.
14.01.2022Advertorial
Bakanlık paylaştı! İşte Türkiye'de kayıt altınan alınan tehlike arz eden köpek ırkı sayısı
Bakanlık paylaştı! İşte Türkiye'de kayıt altınan alınan tehlike arz eden köpek ırkı sayısıTehlike arz eden köpeklerin kısırlaştırılarak kayıt altına alınması kapsamında, Türkiye genelinde 20 bin 843 adet tehlike arz eden köpek mikroçip uygulanarak kayıt altına alındı.
14.01.2022Gündem
Sicil Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Hukukta Sicil Ne Demek?
Sicil Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Hukukta Sicil Ne Demek?Günlük yaşamda taşıdığı anlam ile birçok farklı alanda kullanılan kelimeler içerisinde sicil gelmektedir. Aynı zamanda değişik biçimlerde ele alınır ve ifade edilir. Peki, sicil ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Hukukta sicil ne demek tüm detayları ile derledik.
14.01.2022Sözlük
Yerli yatırımcıların finansal varlıkları açıklandı
Yerli yatırımcıların finansal varlıkları açıklandıTürkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) tarafından hazırlanan 2021 yılı finansal piyasa özet verilerine göre yerli yatırımcıların finansal varlıkları bir önceki yıla kıyasla yüzde 39 artarak 2021 yılı sonu itibarıyla 7.3 trilyon liraya ulaştı. 2021 yılında yerli yatırımcıların pay senedi varlıkları ise yüzde 38 büyüyerek 525 milyar lira oldu.
14.01.2022Uzmanpara
Emniyet kemeri yerine kullanılan 'ölüm tokası' 10 liraya satılıyor
Emniyet kemeri yerine kullanılan 'ölüm tokası' 10 liraya satılıyorEmniyet kemeri alarmını susturmak için kullanılan 'toka' adı verilen aparat kaza anında ölümlere davetiye çıkarıyor. Oto aksesuarcılarda ve internet alışverişlerinde 10 lira gibi fiyatlara satılan emniyet kemeri tokasıyla ilgili konuşan Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, "Çukura bilerek adım atar mısınız, pencere açıkken dışarıya doğru sarkar mısınız? Bu tokayla kendinize kurşun atıyorsunuz" dedi.
14.01.2022Ekonomi
Veteriner Hekimler Odası Başkanı: Yasaklı ırklarda yavru ve hasta köpekler için düzenleme yok
Veteriner Hekimler Odası Başkanı: Yasaklı ırklarda yavru ve hasta köpekler için düzenleme yokYasaklı ırk olarak adlandırılan köpeklerin yayımlanan genelge kapsamında il ve ilçe tarım müdürlüklerinde kayıt altına alınmasına ilişkin süre bugün (14 Ocak) doluyor. ‘Yasaklı ırkların’ kayıt altına alınmasına ilişkin son tarihin bitimine saatler kala İstanbul Veteriner Hekimler Odası Başkanı Prof. Dr. Murat Arslan DHA’ya özel açıklamalarda bulundu. Arslan açıklamasında, “Yavru, gebe ve hasta olan bazı köpekler kısırlaştırılamadığı için barınaklara gönderilmesi isteniyor. Son yayımlanan iki genelgede de 4 aylıktan küçük olan yavrular için yeni bir düzenleme getirilmiyor. Aynı şekilde gebe ve hasta olanların da teslim edilmesi isteniyor. Acilen mağdur olacak yasaklı ırkları ve sahiplerini rahatlatacak düzenleme yapılması gerekmektedir” dedi.
14.01.2022Gündem
İstanbul Valisi Yerlikaya, 2021 yılı asayiş rakamlarını açıkladı
İstanbul Valisi Yerlikaya, 2021 yılı asayiş rakamlarını açıkladıİstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "2020 yılında bir günde gerçekleşen evden hırsızlık 35’ken 2021’de 28’e düştü. Bir günde işyerinden gerçekleşen hırsızlık 19’dan 15’e otodan gerçekleşen hırsızlık 7’den’5 e düştü. Dolandırıcılık olayları ise 10 bin 357’ye yükseldi" dedi.
14.01.2022Gündem
Hava kalitesini takip edecek!
Hava kalitesini takip edecek!Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Başkan Yücel Yılmaz’ın talimatıyla, etkin bir şehir yönetimi kurmak için çalışmalarını gerçekleştiriyor.
14.01.2022Ege
Çiğli’de altı branşta daha kurslar başlıyor
Çiğli’de altı branşta daha kurslar başlıyorÇiğli Belediyesi, vatandaşın kültürel aktivitelere yönelimini desteklemek amacıyla halk oyunları, gitar, keman, kaval, yan flüt ve psikodrama tanıtım grubu kayıtlarının başladığını duyurdu.
14.01.2022Ege
Tüm yönleriyle özel okul ücretleri
Tüm yönleriyle özel okul ücretleriÖzel okulların zam oranı yüzde 36 olarak netleşti. Bu oran sadece eğitim ücretini kapsıyor. Yemek, kırtasiye gibi hizmetlerde ücret artışının ne olacağı henüz belli değil ve veliler bu konuda tedirginler. Bu yılı “fedakârlık yılı” olarak kabul eden özel okullar, velilerin bütçesinin rahatlaması için KDV indirimi yapılmasını talep ediyor.
14.01.2022Eğitim
Cuma Namazı Kaç Rekat, Nasıl Kılınır? Diyanet Cuma Namazı Kılınışı ve Okunan Dualar
Cuma Namazı Kaç Rekat, Nasıl Kılınır? Diyanet Cuma Namazı Kılınışı ve Okunan Dualarİslam alemine Cuma namazı farz kılınmıştır. Kur'an-ı Kerim'de cuma namazı ile ilgili ayetler yer almaktadır. Cuma günü diğer namazlardan farklı olarak cemaatle birlikte kılınması şarttır. Kılınışı yaklaşık 50 dakika süren cuma namazı hoca eşliğinde camilerde kılınır. Öğle namazı vaktinde kılınan cuma namazının farzı 2 rekattır. Ayrıca farzdan önce dört rekat, farzdan sonra dört rekat olmak üzere sekiz rekat da sünneti vardır. Cuma namazı ile bağdaştırılan zuhr-i ahir ise son öğle namazıdır. Nüfus ve şehirleşmenin artmasıyla tek bir kentte ve camide kılınmasının mümkün olmaması, birden fazla camide cuma namazının kılınması zorunluluğunun ortaya çıkması ile gündeme gelmiş bir namazdır. Cuma namazı kaç rekat, nasıl kılınır? Diyanet cuma namazı kılınışı ve okunan dualar ile ilgili detaylara içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
13.01.2022Dini Bilgiler
Komik Fıkra Oku: Okurken güldüren en komik kısa fıkralar... İşte birbirinden o güzel fıkralar...
Komik Fıkra Oku: Okurken güldüren en komik kısa fıkralar... İşte birbirinden o güzel fıkralar...Gülmekten karnın ağrıyacak, kıkırdamandan yanındakilerin kulağı şişecek. En komik, en eğlenceli fıkralar seni bekliyor.
13.01.2022Eğlence
Kafaları karıştıran soruya cevap: Çip takılmış köpekleri sahiplenmek mümkün olmayacak
Kafaları karıştıran soruya cevap: Çip takılmış köpekleri sahiplenmek mümkün olmayacakİstanbul Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Murat Arslan, 14 Ocak'tan sonra barınaktaki yasaklı ırk köpeklerin sahiplenilemeyeceğini söyledi. Murat Arslan, "Kayıt altına alınıp, çip takılıp ve kısırlaştırılmış köpekleri sahiplenmek mümkün olmayacak" dedi.
13.01.2022Gündem
Yasaklı ırk için son gün! İstanbul’da 6 bin köpek kayıt altına alındı
Yasaklı ırk için son gün! İstanbul’da 6 bin köpek kayıt altına alındıSaldırgan ırklar genelgesi sonrası sürenin bitmesine bir gün kala İstanbul’da toplam 6 bin köpek ile 2 bin civarında kedi kayıt altına alındı
13.01.2022Gündem
Sokak köpeklerini kayıt altına alan zabıtalara sopalı engel
Sokak köpeklerini kayıt altına alan zabıtalara sopalı engelTrabzon'un Maçka ilçesinde Nevcihan Y., evinin karşısındaki parkta aşı ve kayıt için toplanan başıboş köpeklerin eziyet gördüğü iddiasıyla zabıta ekiplerini sopayla engellemeye çalıştı. Bu anlar ise güvenlik kamerasına yansıdı. Zabıtalar, kendilerini engellediği ve koronavirüs karantinasını ihlal ettiği gerekçesiyle Nevcihan Y. hakkında suç duyurusunda bulundu.
13.01.2022Haberler
Hatay'da 'ceviz reçeli' tescillendi
Hatay'da 'ceviz reçeli' tescillendiBirleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından gastronomi şehirleri ağına dahil edilen Hatay’da "ceviz reçeli" Türk Patent ve Marka Kurumundan coğrafi tescil belgesini aldı.
13.01.2022Bilgi

Benzer Haber Etiketleri

Kayıt ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.