BPA, Genital Organı Küçültüyor

5 Ağustos 2019

Su şişeleri ve plastik su damacanalar başta olmak üzere birçok üründe kullanılan Bisfenol A (BPA), östrojen hormonunu taklit ettiği için erkeklerde zamanla testosteronu düşürerek genital organ boyunu, sperm kalite ve sayısını tehlikeye atabilmektedir.

Avrupa Birliği tarafından 16 yıl önce endokrin bozucu maddeler arasında gösterilen BPA’nin toksik madde olduğunu kabul eden ve açıklayan ilk ülke Kanada oldu. Biberonlarda kullanımı ülkemizde de yasaklanan BPA, hayatımızın hemen her alanında tükettiğimiz gıda maddelerinin ambalajlarında kullanılıyor. Damacana su, plastik şişe, meyve suyu ve asitli içecek metal kapları, deterjanlar, plastik oyuncaklar BPA’nın en çok kullanıldığı ürünler.

Harward Üniversitesi bünyesinde yapılan bir çalışma, 1 hafta boyunca plastik şişeden su içen deneklerin idrarındaki BPA maddesinin yüzde 69 arttığını bilimsel olarak ortaya koymuştur. 2010 yılında ise Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi, yayınladığı raporda BPA’nın anne karnında ve çocukluk çağında zararlı olabileceğine dikkat çekmiştir.

Erkeklerde Östrojeni Taklit Edip, Testesteronu Düşürüyor

Yeni doğanlarda beyin gelişimi, büyüme ve davranış bozukluklarına, ayrıca kalp hastalıkları ve karaciğer enzim

Yazının Devamı

Kilolarınızı Şok Eden Yöntem

29 Temmuz 2019

Diyet ve egzersizle verilemeyen bölgesel yağ dokuları, şok eden ses dalgalarıyla hedeflenip rahatlıkla yok edilebiliyor. Yağ aldırma yöntemi olan liposuction’un bir üst basamağı olan, vücuttaki taş kırma tekniğinin benzeri ve hassas, sadece yağ dokularını hedefleyen vaser lipo, hasta açısından konforlu bir operasyon ve daha hızlı bir iyileşme süreci sunmaktadır.

Bölgesel kilolarından kurtulamayanların tedavi arayışında vaser lipo ile ilgili en çok merak ettiği detayların yanıtlarını şöyle sıralayabiliriz…

Sadece Kilo Yapan Bölgesel Yağları Yok Eder

Vaser lipoda, deri altı fazla yağ hücreleri hedef alınır. Özel bir kanülle yüksek düzeyde ses dalgaları ile yağ dokusunda deyim yerindeyse şok etkisi yaratılarak erime gerçekleştirilmektedir. Doku seçici bir işlem olduğu için, diğer yapılar, yani sinir, damar ve bağ dokuları vaser lipo’da zarar görmez.

Kimler Vaser Lipo İşlemini Yaptırabiliyor?

Vaser lipo işlemi, bir vücut şekillendirme yöntemidir. Zayıflama yöntemi değildir. Vücut estetiğini bozan bölgesel fazla kilosu olan, bu yağ dokularından diyet ve egzersiz ile kurtulamayan her yaştan insan bu yöntemden fayda görebilmektedir.

Kimlere Uygulanamaz?

Obezite tedavisinde vaser lipo işlemi

Yazının Devamı

İktidarsızlıkta Protez Yöntemi

21 Temmuz 2019

Toplumda iktidarsızlık olarak bilinen “erektil disfonksiyon” her 100 erkekten 10’unu etkilemektedir. İktidarsızlık sorunu yaşayan erkeklerin çoğu utangaçlık duygusuyla tedavi olmamaktadır. Birçok tedavi yönteminin yanı sıra genellikle son çare olarak değerlendirilen penil protez (penis protez) uygulaması iktidarsızlık rahatsızlığının tedavisinde yüz güldüren sonuçlar vermektedir.

Erektil disfonksiyon sorunu, çoklukla ilerleyen yaşlarda, belirli rahatsızlıkların da etkisiyle görülmektedir. Erkek cinsel organının, birleşmede ereksiyon düzeyinin yeterli olmaması ve bu rahatsızlığın sıklıkla ya da süreklilik arz etmesi durumunda teşhis ve tedavi prosedürleri uygulanır.

Stresli ve Yüksek Tansiyonu Olan Erkekler Risk Altında

İktidarsızlığın birçok nedeni vardır. Damar sertliği, diyabet, yüksek tansiyon hastaları risk grubundadır. Ayrıca yüksek kolesterol, aşırı sigara ve alkol tüketimi, hormonal sorunlar, bazı ilaçların yan etkileri ve yaşlanma cinsel organda ereksiyon sorunlarının doğmasında etkilidir. Erkeğin psikolojik durumu ayrıca değerlendirilir. Stres, depresyon, cinsel ilişki sırasında ereksiyon probleminin tekrar yaşanma korkusu bu rahatsızlığın kronikleşmesine yol açabilmektedir.

Yazının Devamı

Bu Yaz Karın Kaslarınız Olsun

6 Temmuz 2019

Atletik bir vücudun temel göstergesi six pack ya da baklava görünümlü karın kaslarıdır. Deniz mevsimini fit bir vücutla yaşamak için kısa sürede karın kaslarına kavuşmak six pack ya da two pack operasyonu ile mümkün olabilmektedir. Bu operasyon sayesinde kadın ve erkekler karın yağlarından kurtulup, var olan karın kaslarını ortaya çıkararak kıskanılacak bir vücuda sahip olabiliyorlar.

Enerjisi yüksek gıdalarla beslenme alışkanlığı ve düzenli spordan uzak bir yaşam tarzı toplumumuzun yarısını kilolu ve obez sınıfına dahil etti. Fazla kilo, genç nüfusta dahi hızla yayılmakla birlikte erken yaştan itibaren birtakım sağlık ve estetik kusurların da altyapısını oluşturmaktadır. Karın ya da göbek bölgesi erkek ve kadında yağların öncelikle biriktiği alandır. Yağ hücreleri fazla ve büyüktür. O yüzden 30 yaşından itibaren diyet ve sporla yok edilmesi, fit bir vücudun korunması disiplinli bir yaşam tarzını gerektirir. Ancak günümüz toplumunda hareketsizlik gittikçe yaygınlaşmakta, dolayısıyla aldığımız kalorilerin çoğu kiloya dönüşmektedir.

Erkekler Six Pack, Kadınlarda Two Pack

Estetik cerrahi, sağlıklı ve estetik oranlara sahip vücut ölçüleri için çeşitli tedavi prosedürlerini

Yazının Devamı

Genital Estetikte Yan Etkiler

30 Haziran 2019

Her cerrahi operasyon, kendine özgü belirli riskleri taşımaktadır. Bu riskler çoğunlukla geçicidir. İyileşme döneminde belirli takip ve tedavi prosedürleri uygulanarak riskler ortadan kaldırılmaktadır. Estetik cerrahi işlemleri arasında erkeklerin ilgi gösterdiği genital organ estetiği için de belirli komplikasyon ve tedavi prosedürleri mevcuttur. Genital organ büyütme ameliyatındaki komplikasyonlar düşük düzeyde seyretmekte ve kalıcı olmamaktadır.

Anestezi Kaynaklı Yan Etkiler

Erkek genital organ büyütme ameliyatı anestezi altında gerçekleşmektedir. Hasta, ameliyat öncesi anestezik maddelere uygunluk testinden geçirilmekte, varsa riskler ortaya çıkarılmaktadır. Her ameliyatta olduğu gibi penis büyütme ameliyatında da nadiren de olsa öngörülemeyen alerjik reaksiyonlar ortaya çıkabilmektedir. Taburcu olduktan sonra bu risk belirmişse, mutlaka hekime başvurulmalıdır. Ameliyat sırasında ortaya çıkan yan etkiyi ortadan kaldırmak için ameliyat ekibi tarafından gerekli prosedürler uygulanmaktadır.

Sedasyon Komplikasyonu

Sedasyon, ameliyat sırasında verilen anestezinin yanında uygulanan, ağrı kesici ve sakinleştirici ilaçları içermektedir. Tıpkı anestezik madde gibi çok seyrek da olsa

Yazının Devamı

Kremle Göğüs Büyütülür mü?

28 Haziran 2019

Kadınların en çok ilgi gösterdiği estetik operasyonlar arasında meme büyütme estetiği ön sıralarda yer almaktadır. Bunun başlıca nedeni, göğüs boyutlarının vücut oranlarıyla uyumsuz bir şekilde küçük kalmasıdır ve bunun yaygın olarak görülmesidir.

Göğüs dekoltesini oluşturan dolgun göğüslere sahip olmak için silikon protezi ve yağ transferi yöntemi altın kuralları oluşturmaktadır. Çünkü, kalıcılığı uzun yıllar süren, estetik görünüm kadar meme sağlığını da koruyan tıbbi tedavi prosedürleridir. Göğsünü büyütmek isteyen kadınların bu arzusunu gerçekleştirmeye yönelik birtakım kremler kullanılabilmektedir. İnsan sağlığını her şeyden üstün tutan bir hekim olarak, bu kremlerden uzak durulmasını tavsiye etmekteyiz. Göğüs büyütücü kremler, fitoöstrojen isimli bitkisel hormonlardan yapılmaktadır. İnsan sağlığı açısından da zararlıdır.

Silikon Protez ya da Yağ Transferi

Tıbbi tedavi yöntemlerinde, vücutla uyumlu doğal malzemelerden yapılan silikon protez ya da kişinin kendi yağ dokusundan elde edilen hücrelerle göğüs büyütme ameliyatları yapılmaktadır. Silikon protezler Amerikan FDA onaylıdır. Vücutla alerjik reaksiyona girmemektedir. Doğal maddelerden yapılmış özel hafızalı jel yapısı

Yazının Devamı

Kapalı Burun Ameliyatı

16 Haziran 2019

Ülkemizde en çok yapılan burun estetiği ameliyatında açık tekniğin yanı sıra kapalı teknik hasta konforu açısından önemli avantajları beraberinde getirmektedir.

Özellikle kemik yapısından kaynaklanan ciddi deformasyonlar yoksa, kapalı burun estetiği ile sadece burun içinde görünmeyen kesi izi bırakılarak, tüm buruna müdahale edilebilmektedir. Açık burun ameliyatında burun delikleri arasında kalan yumuşak dokudaki kesi izi hastalar açısından rahatsızlık vericidir. Kapalı teknikte bu sorun ortadan kalkar. Aynı zamanda daha hızlı bir iyileşme süreci, hasta açısından konfor sağlamaktadır. Burun derisinin açılmasına gerek kalmaz.

Burun içi damar yapısı ve bağlar korunur. Doku çok az hasar gördüğü için iyileşme hızlı olur. Dolayısıyla şişlik ve renk değişimi de daha hafif düzeyde oluşurken, daha çabuk geçer.

Burun Elastikiyeti Korunur?

Burun, yumuşak doku, kemik ve kıkırdaktan oluşur. Burun dokusunun yumuşaklığını ve elastik olmasını koruyan önemli yapılardan biri de pitanguy dediğimiz bağdır. Bu bağ, burun kökü ve burun ucu arasında uzanır. Kapalı burun ameliyatı tekniğinde bu bağ dokusu zarar görmediği için ameliyat sonrasında burnun geneli ve burun ucunun hassas elastik yapısı da

Yazının Devamı

“O” Bacak Estetiği

6 Haziran 2019

Bacaklarda X, O ya da parantez görünümlü şekil bozuklukları, bacak kalınlıklarının farklı olması, diz etrafında bölgesel yağ birikimi, kalın ayak bilekleri kadınları rahatsız eden önemli estetik kusurlardır. Ortalama 1 saat süren bacak estetiği teknikleri ile estetiği bozan sorunlar düzeltilebilmektedir.

Güzellik imajının tamamlayıcısı olan bacak formunun, basen ile hacim anlamında uyumu önemlidir. Bacak ne çok kalın, ne çok ince olmalıdır. Popo ile bacak birleşmiş gibi görünmemeli, kıvrımlı bir hat ile birbirinden ayrılmalıdır. Dizlerin iç ve arka kısımları, bacağın üst ve alt kısımları arasında orantılı bir geçiş yapacak formda olmalı, çıkıntılı olmamalıdır. Baldır dediğimiz diz ve ayak bileği arasında kalan bölümdeki kas yapısı köşeli, sert görünümden uzak, yumuşak geçişlere sahip olmalıdır. Ayak bilekleri, baldırdan gelen dokuyla uyumlu kalınlıkta olmalı.

Bacak Estetiğini Bozan Nedenler

Bacak estetiğini bozan çarpık bacak sorunu, çoğunlukla çocuklukta yaşanan raşitizm hastalığı kaynaklıdır. Güneşe gerektiği kadar çıkmayan ve D vitamini açısından yetersiz beslenen kız ve erkek çocuklarında bu hastalık bacak gelişimini olumsuz etkilemekte, kemik gelişimi yetersiz kalmaktadır. Yağ

Yazının Devamı