Saç ekimi nedir?

3 Ocak 2021

Değerli okurlarım merhaba, Sizlere saç ekimi hakkında bilgilendirmelerde bulunacağım.

Türkiye son yıllarda özellikle saç ekiminde adından sıkça söz ettiriyor. Türk doktorlarının güvenilir olması ve kullanılan yöntemlerin %100’e yakın başarılı sonuçlar vermesi, iyi bir fiyat politikasıyla da örtüşmesi önemli bir faktördür.

Peki Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi, saç dökülmesi sorunu ya da saç kaybı yaşayan kişilerde seyrelme ve kellik sorununa doğal ve genellikle kalıcı bir çözüm yoludur. Saç kökünün artık aktif olmadığı, saçsızlığın oluştuğu alanlara sağlıklı saç köklerinin mikro cerrahi yöntemlerle nakledilmesi işlemine saç ekimi adı verilmektedir. Saç ekiminde dökülen bölgeye, hastanın kendi sağlıklı saçları eklenmektedir. Saç ekimi tamamen kişiye özel planlanır ve uygulanır. Saç ekimi operasyonuyla hastanın genellikle ense bölgesindeki dökülmeye dirençli saç kökleri toplanır ve seyrelme olan ya da tamamen dökülmüş olan kısımlarda açılan kanallara ekilir.

Amaç; baş bölgesinde ekim yapıldığı belli olmayacak doğallıkta, kalıcı bir şekilde saçlı görünüm kazandırmaktır. Saç ekim işlemi aslında küçük bir cerrahi operasyondur. Bu nedenle uzman ve bu konuda deneyimli doktorlar ve ekip tarafından yapılması en güvenli yoldur. Saç ekimi uygulaması ile kişiye kendi saçları hiç dökülmemiş gibi genellikle kalıcı olarak kazandırılmaktadır. Saç ekimindeki amaç; kişiye özel tıbbi uygulamalarla doğal saçlı görünümü tekrar sağlamaktır.

Saç ekim yöntemlerinden biri ‘FUE’…

Bu yöntemde saçlar ensenin biraz üzerinden tek tek alınır. Yöntemin belirgin üstünlüğü saç alınan kısımda herhangi bir iz kalmamasıdır.

Ayrıca vücudun diğer bölgelerindeki kıl kökleri kafaya nakledilebilmektedir.

Yazının devamı...

Ozonterapinin bağışıklık sistemi üzerindeki önemi

21 Ekim 2020

Sevgili okurlarım merhaba,

Bundan böyle her ay sizlere alanında uzman oluğum bazı konularda bilgiler verecek, çeşitli mezoterapi ve estetik uygulamaları konusunda da aydınlatmaya çalışacağım.

İlk köşe yazımda Ozon tedavisini özellikle seçmemin sebebi sizin de tahmin edeceğiniz gibi günümüzün tehlikeli virüsü Covid-19’a karşı vücudumuzu hazırlamak…

Ozon, yaşamamızı sürdürmek için hayatımızın her anında bize gerekli olan Oksijen molekülünün üç atomlu halidir. Tıbbi oksijen olarak da bilinir. Tıbbi tedavilerde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Ülkemizde çok yaygın olarak bilinmese de ozonterapi, ilk defa 1934’te bir Alman doktoru olan ‘’ Otto Warburg‘’ tarafından bulunmuştur. Otto Warburg, Kanser üzerine yaptığı araştırmalarıyla tanınır. Kanser hücresinin oksijensiz ortamda (Anaerobik ortam) yaşadığını keşfederek, iki kez Tıp Nobeli almış dünyadaki tek isimdir. Bu keşfi sonucunda, oksijensiz ortamda yaşayan kanser hücresini yok edebilmek amacıyla Ozonterapi’yi dünyada ilk kez kullanan doktor olmuştur. 1934’ten bu yana, ozonterapi ile ilgili olarak pek çok tıbbi çalışma yapılmıştır ve yaygın olarak kullanılmaya devam edilmektedir. . Şüphesiz ki oksijen canlılığın devam edebilmesi için olmazsa olmaz bir kimyasaldır. Hayat döngüsünde büyük yeri olan oksijen tıbbi tedavilerde de büyük önem taşımaktadır. Oksijen tedavisi diğer adıyla ozon tedavisi, birçok hastalıkta tedavi için yardımcı yöntemdir.

Küresel salgın #coranavirus COVID 19 ile yaşamayı öğrenirken;

Ozonterapinin bağışıklık sistemi üzerindeki önemi;

Ozonterapi; bağışıklık sistemi üzerinde dengeleyici (adaptojen) etkiye sahiptir. Hastalıklara karşı vücudun direncini arttırdığı gibi, bağışıklık sisteminin aşırı ve yanlış reaksiyonlarından kaynaklanan ‘’Otoimmün Hastalıklar‘’ın tedavisinde de kullanılır. Bu etkisinden faydalanarak, Sedef hastalığı Romatoid Artrit, Hashimato gibi otoimmün hastalıkların tedavilerine katkı sağlamak mümkündür.

Yazının devamı...