Kız çocuklarının büyülü dünyasına eşlik eden marka: LiaLea

21 Haziran 2017

LiaLea markası, sınırsız hayal güçleriyle oluşturdukları dünyalarının en şık kahramanları olmak isteyen kız çocuklarına özel ürettikleri tasarımlar ile hayalleri gerçeğe dönüştürüyor.

Her bir koleksiyonu ile kız çocuklarını bambaşka dönemlere taşıyan markanın yaratıcısı Leyla Gündemir, trendlerin ışığında hazırladığı tasarımlarında şıklıkla birlikte konforu da ön planda tutuyor. Moda dünyasına iki kız çocuğu getirmiş olmanın mutluluğunu yaşayan Leyla Gündemir ile LiaLea markası ve kız çocuk modası üzerine konuştuk.

- LiaLea markası nasıl doğdu?

- Tekstil alanındaki 23 yıllık iş tecrübeme, yeni şeyler üretme konusundaki heyecanıma ve çalışma isteğime güvenerek, yeni bir marka yaratmak istedim. Bu markanın tüm dünyada tanınıp, beğenilmesini düşleyerek yola çıktım. Bu isteğimin derinine indiğimde kız çocuklarını giydirmek konusundaki arzumu gördüm. Yıllar önce ben de kız çocuğuyken, anneannemin diktiği elbiseler içinde nasıl başka biri olduğumu, farklı karakterleri taklit ettiğimi düşündüm. Ve buradan yola çıkarak kız çocuklarının hayal dünyasını yakalayabilecek bir marka yaratmak istedim. Baba mesleği olan tekstil sektöründe devam ettiğim yoldan çok önceleri, eve gelen desenli kumaşların bende yarattığı ilgi ve heyecanı hatırlayıp, günümüz kız çocuklarının duygularını tasarıma dönüştürmeye başlayarak, bunu kafamdaki iş modeli ile birleştirdim. İki erkek çocuk sahibi olarak, iş hayatımla da dünyaya iki adet kız çocuğu getirmiş oldum ve onların isimleri de Lia ile Lea oldu.

- Kız çocuklarını sihirli bir değenekle prensese dönüştürmek harika bir duygu olsa gerek. Kıyafetleriniz hangi yaş aralığındaki kızlara hitap ediyor?

- LiaLea 1 ile 12 yaş arası kız çocukları için tasarlanıyor ve üretiliyor. Yeni nesil kız çocuklarının düşünce yapısı ve hayal dünyaları o kadar geniş ki, “o sihirli değnek onların elinde olsa neler yapabilirlerdi?” fikri ile ilerliyoruz.

“LiaLea ile, kalite ve tasarımdan ödün vermeden fiyatı ile fark yaratabilecek bir marka yaratmayı hedefledim.”

Yazının devamı...

Sokak modasında çizgiler çizgilere karşı

5 Mayıs 2017

Tüm markalar yaz sezonu koleksiyonlarını mağazalarının raflarıyla buluşturdu. Bizler de haldır haldır yaz sezonu için acaba ne alsak diye, hummalı bir arayış içersindeyiz. Tatil günleri kapıda ne de olsa. Gardırobumuzu tamamlayalım ki, tatil valizleri eksik kalmasın. :)

Şaka bir yana, sizler de benim gibi mağaza mağaza gezip ne var ne yok araştırıyorsunuzdur. Hepimiz 2017 yaz aylarını rahat, canlı ve şık kıyafetlerle geçirmek istiyoruz. Tabi bunu yaparken trendleri de göz ardı etmemek lazım.

O zaman 2017 yazının en popüler trendlerinden biri olan çizgileri inceleyelim. Çizgili kumaşlar daha şimdiden yaz sezonuna damgasını vurmuş gibi görünüyor. Farklı ürün çeşitleriyle çizgiler koleksiyonlarda göz dolduruyor. Bu nedenle ben de sizlere, moda haftalarından ve sokaklardan derlediğim birkaç çizgili parçayla nasıl kombinler hazırlamışlar göstermek istedim.

1-Çizgili gömlekler şık pantolonların en iyi arkadaşları olabilirler!

Çizgili gömleklerin yeri başkadır her zaman. Spor bir havası vardır ama farklı da bir karizması vardır bu gömleklerin. O yüzden şık bir pantolonun üzerine çizgili gömlek tercihi yaparak kombininizi sıradanlıktan çıkarabilirsiniz. Ayrıca böyle bir seçimle, spor tarzı ve şıklığı aynı kombine taşımış olursunuz.

2-Çizgili bir etek ile iddianızı koruyun!

İddialı renklerde bir çizgili etek ile tüm bakışları bir anda üzerinize çekebilirsiniz. Ayrıca eteğinizde boyuna çizgiyi tercih ederseniz, hem olduğunuzdan daha uzun hem de daha zayıf görünebilisiniz, benden söylemesi.

Yazının devamı...

Baharın en sevileni: Beyaz pantolonlar

18 Nisan 2017

Beyaz pantolonlar artık her mevsim giyilsede, bahar geldi mi bu parçaları rahatlıkla giyebilme özgürlüğüne kavuşacağımız için ayrı bir seviniyoruz. Çünkü yağmurun, çamurun, tozun, kirin daha az olduğu, çiçeklerin açtığı, her tarafın yeşerdiği bahar mevsiminde beyaz pantolonlarımızı özgürce ve rahatça kombinlerimize katabiliyoruz. Özene bezene hazırladığımız kombinimizin hava şartlarından dolayı kirlenmesine gönlümüz razı olmuyor çoğu zaman.

Güneş ışıl ışıl, çiçekler renk renk, hava mis gibi ise, enerjimiz içimizi ele geçirmiş, dışarı çıkmak için inat ediyorsa, bu enerjiyle beyaz pantolon giymenin tam zamanı denebilir.

Sizlere birkaç örnekle baharı renklendirecek, içinize ve dışınıza ışıltı katacak kombinleri anlatacağım. Bu kombinleri denemenizi öneriyorum. Bu bilgiler ışığında sokak stilinizle fark yaratacağınız garanti.

1-Baştan aşağı beyaz her zaman zarif!

Baştan aşağı beyaz giymek sizi her zaman zarif gösterecektir. Beyaz bir skinny üzerine ipek ya da koton bir beyaz gömlek gideceğiniz yere göre tercih edilebilir. Ayakkabı tercihinizi de rahatlığınızı ön planda tutmak istiyorsanız, babet ya da sneakerdan yana yapabilirsiniz.

2-Beyaza soft tonlar arkadaşlık etmeli!

Beyaz pantolonlarla bebek mavisi, toz pembe ya da uçuk yeşil gibi pastel tonlar çok yakışır. Bu tonlarda seçeceğiniz bir bluz ya da gömlek ile gündelik şıklığınızı yaratabilirsiniz.

Yazının devamı...

Deri etek kombinleri oluşturmanın tam zamanı

2 Nisan 2017

Nisan ayı da geldiğine göre, kombinleri biraz hafifletebiliriz. Koca kazakları, koca paltoları tüm kış giymekten sıkılmışken, artık kendimizi eteklere, elbiselere, ince trikolara ve tişörtlere verebiliriz. Renkler de, desenler de ilkbahar cıvıltısını tabi ki içinde barındırmalı diye düşünüyorum. Çünkü artık siyahlarla karalar bağlamaya ve kahvelerde topraklanmaya ara vermek istiyoruz.

İlkbahar için en ideal giyim parçalarından biri deri etekler değil mi? Bence öyle, çünkü deri etekler çok soğuk ya da çok sıcak havalarda giymek için çok elverişli parçalardan değiller. Bahar aylarıyla daha bir uyum içersindeler her zaman. Midisi, minisi, maksisi derken deri eteklerin de kendine göre bir havası, bir duruşu, bir ağırlığı var tabi ki.

Hadi gelin 4 başlık altında deri etek kombinlerini inceleyelim ve bu karakter parçaları ilkbahara nasıl adapte edebiliriz, bir bakalım.

1-Maksi boy deri etekle bir prenses edası içinde olabilirsiniz.

Deri etekleri maksi boy kullanmak çoğu zaman çok tercih edilen bir durum değil aslında. Ama 2017 ilkbaharında böyle bir eteği denemeye ne dersiniz? Üstelik iddialı bir renkte seçeceğiniz maksi boy deri eteğinizi ipek bir gömlek ya da hoş bir bluzla tamamlayabilirsiniz. Kombinin altına prenses ayakkabısını aratmayacak cinsten parıltılı bir model tercihi yaparsanız, hem klasik bir kombin hazırlamamış olursunuz hem de prensesler gibi göz alıcı görünürsünüz.

2-Biraz asi biraz feminen duruşun sırrı bir deri etekte gizli!

Deri parçalar çoğu zaman giyene asi bir duruş verir. Belki de rock, punk gibi aykırı tarzların ortak zevki olduğu içindir bu ön yargı. Siyahın bu baş kaldırışını doğal tonlarda bir üstle tamamlamak kombini yumuşatır. Ancak bu kıyafetin altına giyeceğiniz, capcanlı bir tonda tasarlanmış bootie ile tüm dikkatleri üzerinize çekerek, “ben buradayım” diyebilirsiniz.

Yazının devamı...