Başak’ta dolunay var

Karşıt açılar bizde eksik olan şeyleri anlatır. Dolunay esnasında Venüs’ün karşıt durumu, esirgenme ve korunmaya, şifa bulmaya büyük bir ihtiyaç vurgusu getiriyor.

Bugün Başak burcundaki dolunay, Venüs’e önemli bir vurgu getiriyor. Dolunay derecesi Venüs kısmi asaletinde gerçekleşirken, Venüs ile de karşıt duruyor. Kısaca şifa arıyoruz. Başak-Balık ekseni, astrolojide işe yarama, hizmet, esneklik ve kabullenme içeren konuları anlatır. Aynı zamanda sağlık ve düzenle de yakından ilişkilidir. Hatırlarsanız, geçen yıl bu zamanlar yine Başak burcunda dolunay gerçekleştiğinde, İtalya’da ülke çapında karantina başlatılmış ve ardından tüm dünya hızla kendi içine kapanma sürecine girmişti. Şimdi bu olayın neredeyse tam bir yıl sonrasında, kozmik hafızamız, diğer bir deyişle gökyüzünün hafızası hangi noktada olduğumuzu işaretliyor.

Genel olarak bu dönemde yeni koşullara adapte olma ve esneklik gösterme gereği var. Kafaca daha sistemli ve akılcı olabiliriz. Aşkta ve ilişkilerimizde daha verici ve yumuşak bir tavır var. 13 Mart’a kadar etkin olacak bu dönemde, yükselen burcunuza göre hangi temalar öne çıkıyor?

Yükselen burcunuz;

Koç ise daha fazla hareket, konuşma, ziyaret ve eğitsel uğraşlar öne çıkıyor. Gruplar ve yeni hedeflere yönelik vurgular artıyor. Aynı zamanda iş ve çalışma koşullarınıza yönelik bir değerlendirme içinde olabilirsiniz.

Boğa ise parasal konuları, kazançlarınızı daha çok düşünme ve iş konularına odaklanma gereği söz konusu. Şimdi sevdiklerinizle ilgili konularda ya da kendinizi ortaya koyduğunuz alanda muhasebe yapabilirsiniz.

İkizler ise şahsi adımlar, yeni başlangıçlar ve girişimler öne çıkıyor. Kendinizi dümende bulabilir ve uzaklarla, eğitimle, medya ile ilgili konularla daha çok ilgilenebilirsiniz.

Yengeç ise zihninizi oyalayan ve huzursuz eden şeyler; kimi zaman bir kayıp duygusu gündeme gelebilir. Finansal işlere, ortaklı konulara özen göstermek gerekiyor.

Aslan ise gruplar içinde hareket, arkadaşlıklar ve aynı zamanda gelecek yönünde planlar öne çıkıyor. Özellikle ilişkiler, evlilik gibi karşılıklı konular üzerinde duruyorsunuz.

Başak ise iş hayatınızı ve sorumlulukları, hedeflerinizi öne çıkaran koşullar dikkati çekiyor. Bireysel olarak neler yapabileceğinize ve kişisel hassasiyetlerinize odaklanabilirsiniz.

Terazi ise bugünlerde kafaca kendinizi geliştirebileceğiniz konular, yabancılar ya da eğitsel uğraşlar daha olası olabilir. Kontrol edemediğiniz ya da size gizli kalan konularda önemli farkındalıklar mümkün.

Akrep ise bugünlerde ortaklı işler, borç, alacak ya da kafaca sizi huzursuz edebilecek durumlar söz konusu olabiliyor. Gelecek beklentileriniz üzerinde bir değerlendirme, muhasebe yapmak durumundasınız.

Yay ise karşılıklı konulara, evlilik ya da ortalıklara özen göstermek, kimi zaman muhalefet ya da karşıtlık içeren durumları da ele almak gerekebilir. Yakın çevreniz, kardeşler ve eğitim konuları önemli.

Oğlak ise uğraştırıcı iş konuları, organizasyonel işler ya da sağlık konuları gündeme geliyor. Özellikle parasal konulardan kaynaklanan durumlar var.

Saka ise şahsi alanda yeteneklerinizi kullanmanız çok kolay olacak. Ancak ortaklı bir işi ya da kriz çıkaran bir konuyu da hesaba katmak gerekebilir.

Balık ise ailevi işlerde, eve, ailenize, babanıza ait bir konuda daha meşgul olabilirsiniz. Kimi zaman elde olmayan bir durum ya da kontrol edilemeyen bir sonuç öne çıkabilir.