Bu hafta size ne getirecek?

ÖZELLİKLE YÜKSELEN BURCUNUZU OKUMALISINIZ

Haftanın ilk günlerinde sorumluluklar daha fazla vurgulanıyor. Gelecek yönünde plan yapmak ve düşüncelerimizi hızlı şekilde uygulamak için harekete geçebiliriz. Yeni fikirler, girişimler de şekillenmekte. 6 Nisan civarında arkadaşlıklar ve sosyal alanda dışadönük ve farklı istekler içinde olabiliriz. 8’i ile birlikte Ay küçülürken, duygusal arınma, çözülme ve kabullenme teması artmakta. Haftanın ikinci yarısında aceleci davranmayalım. Özellikle 9’u civarında yanlış istekler, kontrolsüz durumlar ve hileli koşullar gündeme gelebilir. Daha sabırlı ve uyanık davranmaya ihtiyacımız olacak.

AY TAKVİMİ

Hangi gün nelere önem verelim ?

 

4 Nisan Pazar

Bugün kendimizi daha sorumlu ve kısıtlayıcı şartlar içinde hissedebiliriz.

5 Nisan Pazartesi

Günün ilk yarısında sıkışıklıklar ve olumsuz olaylar gündeme gelebilir. Daha sabırlı olalım.

6 Nisan Salı

Duygusal açıdan belirli sınırlamalar ve gerçekçi olmaya ihtiyacımız var.

7 Nisan Çarşamba

Daha pozitif ve umutlu olabiliriz. Yeni şeyler öğrenmeye açık duralım.

8 Nisan Perşembe

Kabullenici olma şifa getirecek. Belirsizlikler olabilir. Hayal gücümüzü kullanmaya bakalım.

9 Nisan Cuma

Ay’ın ışığı küçülürken, kendimizi daha kısıtlanmış ve hassas hissedebiliriz. Kabullenme içerisindeyiz.

10 Nisan Cumartesi

Sabırlı olmakta fayda var. Yeniay öncesinde aceleci davranmak durumunda kalabiliriz.

KOÇ Ateş + Öncü (21 Mart- 20 Nisan)

Burcunuzda ilerleyen Güneş size yeni istekler ve hevesler getirirken, zihinsel açıdan da daha hareketli günlerdesiniz. Yeteneklerinizi, pazarlık gücünüzü daha iyi değerlendirebilirsiniz. Ortaklı konuları, finansal işleri daha dikkatli takip etme durumu var. Haftanın ilk günlerinde daha fazla sorumluluk ve planlı davranma gereği söz konusu. 6’sı civarında arkadaşlıklar, sosyal konular daha hareketli olabilir. 8’i sonrasında kabullenme ve kapanış getiren koşullar artmakta. 9’u civarında yazışmalarda, görüşmelerde daha dikkatli olmaya bakın. 

BOĞA Toprak + Sabit (21 Nisan – 20 Mayıs)

Bugünlerde dışsal koşullar, tam olarak öngörülemeyen durumlar bazı huzursuzluklara neden olabiliyor. Riskli işlere girmemekte fayda var. Kimi zaman karşıtlıklar kayıplara da yol açabilir. Düşünmeden harekete geçmemelisiniz. 8’i civarında gelecek yönündeki ümit ve beklentilerinizi gözden geçirmeniz gerekebilir. Kapanışlar ve bitişler vurgulanmakta. Aşkta, arkadaşlıklarda bazı pürüzler olabilir. 9’u civarında parasal konularda ve birikimlerinizi kullanma yönünde daha ihtiyatlı davranmanızda büyük fayda olacak. Kimi zaman gelecek yönünde kafanız oldukça bulanık olabilir ve bu durum sizi oldukça oyalayabilir. 

İKİZLER Hava + Değişken (21 Mayıs – 21 Haziran)

Bu dönemde Mars burcunuzda ilerlerken, her zamankinden daha hızlı ve girişimcisiniz. Bu hafta bu koşullar daha açık ve net hale gelebilir. Gruplar, arkadaşlıklar içinde artan bir enerji ve hızlanan bir iletişim söz konusu. 6 Nisan civarında aşkta ve arkadaşlıklarda oldukça enerjik ve heyecanlı davranabilirsiniz. 8’i civarında işle ilgili konulara, sorumluluklara daha fazla yönelmek ve düzene girmek gerekebilir. Ancak 9’u civarında önemli riskler var. Bazı dikkatsizlikler ya da ihmaller nedeni ile kendinizi karışık bir durum içerisinde bulabilirsiniz.

YENGEÇ  Su + Öncü (22 Haziran – 22 Temmuz)

Bu dönemde sizi öne çıkaran ve daha başarılı kılabilecek fırsatlar artmakta. Özellikle iş hayatında ve kendinizi sahneye koyduğunuz konularda daha dikkat çekici ve kararlı davranabilirsiniz. Göstereceğiniz cesaret sayesinde önünüzü açabilirsiniz. Haftanın ilk günlerinde ilişkilere, iş görüşmelerine özen göstermelisiniz. Bazı testler ve sorumluluklar da dikkat çekiyor. 8’i civarında daha esnek ve gevşek hareket etmek mümkün. Yeni fikirler ve ilhamlara açık haldesiniz. Ancak 9’u civarında önyargılarınıza daha çok dikkat etmelisiniz.

ASLAN   Ateş + Sabit (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Bu dönemde Koç burcundaki ilerleyen gezegenler size daha fazla hareket ve cesaret getirmekte. Yeni insanlar ve yeni çevreler de harekete geçirici olabilir. Ancak evde ve toprağa yönelik konularda da bir hassasiyet söz konusu. Haftanın ilk günlerinde uğraştıran nedenler ve işle ilgili sorumluluklar sizi daha meşgul kılabilir. 6’sı civarında karşılıklı konularda biraz daha sabırlı olmalısınız. 8’inden itibaren sizi psikolojik açıdan hassas kılan ve bağlayıcı olan duygusal durumlar var. 9’unda finansal konularda yine daha gerçekçi olun. 

BAŞAK Toprak + Değişken (24 Ağustos – 23 Eylül)

Bugünlerde karışık durumlar, hassasiyetler ve kimi zaman sizi risk almaya yönelten durumlarla karşılaşabiliyorsunuz. Finansal alanda, ortaklı işlerde daha cesur davranmak gereği var. Ayrıca yakın çevreniz, kardeşlerle ilgili konular da meşgul edici olabiliyor. Haftanın ilk günlerinde kendinizi ortaya koyma yönünde oldukça kararlısınız. Aşkta daha az ısrarcı olmaya bakın. 8’i civarında evlilikte ve karşılıklı konularda bazı bitişler, sonlanmalar var. Kabullenme gereken koşullar dikkat çekiyor. 9’u civarında dış etkilere oldukça açıksınız. 

TERAZİ Hava + Öncü (24 Eylül – 23 Ekim)

Bu dönemde karşıt burcunuz Koç’ta ilerleyen gezegenler önemli bir değerlendirme ve muhasebe içinden geçtiğinizi göstermekte. Son altı aydır süregelen koşullarda değişiklikler var. Maddi konulara, harcamalara dikkat etmek gerekiyor. Haftanın ilk günlerinde gerek evinizi, toprakla ilgili konuları gerekse sorumlulukları ilgilendiren çabalar, işler öne çıkmakta. 8’i civarında iş ve çalışma konularında sizi uğraştıran durumlar, hizmet ve düzen konuları vurgulanmakta. 9’u civarında çalışma konularında dağınıklıklar yaşanabilir.

AKREP    Su + Sabit (24 Ekim – 22 Kasım)

Bugünlerde işiniz, hizmet ve çalışma konularında yenilikler, başlangıçlar ya da fiziksel açıdan daha aktif kılan gelişmeler dikkat çekmekte. Enerjinizi daha iyi kullanmaya gayret etmelisiniz. Kişisel alanda daha kararlısınız. Haftanın ilk günlerinde çevrenizde daha fazla sorumluluk ve iş konusu, görüşmeler, yazışmalar öne çıkabilir. Evraklar ve kafaca sorumlu kılan durumlar da var. 8’i civarında olaylara bakış açınız daha rahat ya da yaratıcı yönlere gitmekte. Ancak aşkta ya da sevdiklerinizle ilgili konularda bazı kabuller, hassasiyetler de yaşanabilir. Özellikle 9’u civarında kafanızda pek çok çift durum huzursuzluk getirebilir. 

YAY     Ateş + Değişken (23 Kasım – 21 Aralık)

Bu dönemde Koç burcunda ilerleyen gezegenler size yeni istekler, heves ve enerji getirmekte. Aşkta ve zihinsel alanda, kendinizi ortaya koymak istediğiniz alanlarda daha hızlı ve heveslisiniz. Çocuklarınızla ilgili konular da gündeme gelebilir. Ancak kimi zaman gizli kalan şeylere de dikkat etmelisiniz. Haftanın ilk günlerinde harcamalara, iş konularına özellikle dikkat etmek ve geleceği düşünerek hareket etmek gerebilir. 8’i civarında evinizi, ailenizi ilgilendiren konulara daha duyarlısınız. Bazı bitişler, kabullenmeler de dikkat çekebilir. 9’u civarında hayallerle davranmamalı ve daha tutarlı olmaya bakmalısınız. 

OĞLAK Toprak + Öncü  (22 Aralık – 20 Ocak)

Bugünlerde evinizi, ailenizi ilgilendiren konularda daha hızlı adımlar atabilir, bitişler ve yeni başlangıçlar içinde olabilirsiniz. Ayrıca mesleki açıdan da değerlendirmeler var. Yakın çevrenizle görüşmeler, ziyaretler, kardeşlerle ilgili konular meşgul edici olabiliyor. Haftanın ilk günlerinde şahsi alanda, ailevi konularda daha çok şey yapmak motivasyon var. 8’i civarında yakın çevrenizle görüşmeler, konuşmalar dikkat çekmekte. Ancak bu alanda dış etkilere de çok açık durumdasınız. 9’u civarında hayallere kapılmamak gerekiyor. 

SAKA    Hava + Sabit (21 Ocak – 19 Şubat)

Koç burcundaki gezegenler sizi kafaca daha keskin, hareketli ve mücadeleci kılıyor. Bu dönemde düşüncelerinizi, sözlerinizi çok daha etkin şekilde ortaya koyabilir ve tartışmalara da açık olabilirsiniz. Mesleki konulara oldukça odaklısınız. Ancak haftanın ilk günlerinde belirli kısıtlamalar, zorunluluklar gündeme gelebilir. Hedefleriniz yönünde daha sabırlı olmaya bakın. 8’i civarında ise harcamalar ve iş konuları söz konusu olduğunda gerçekçi ve sabırlı olmaya dikkat edin. Bugünlerde gereksiz harcamalar ve ısraflar söz konusu olabilir. 

BALIK     Su + Değişken (20 Şubat – 20 Mart)

Yeteneklerinize daha çok odaklanabileceğiniz koşullar var. Özellikle maddi alanda, iş ve para konularında daha çok şey yapmak isteyebilirsiniz. Çevresel destekler almanız da mümkün. Yeni işler, para kazanma fırsatlar var. Haftanın ilk günlerinde gelecek beklentileriniz ve sorumluluklar yönünde tekrar düşünmeniz yararlı olacak. Bazı değişikliklere gitmek mümkün. 8’i civarında ise şahsi alanda, ailevi konularda sizi daha faza bağlayan ve hassas kılan konular söz konusu. Aceleci çıkışlar yapmamalısınız.