Bu hafta size ne getirecek?

ÖZELLİKLE YÜKSELEN BURCUNUZU OKUMALISINIZ

Kuşkusuz haftanın en dikkat çekici astronomik fenomeni 10 Haziran’da İkizler burcunda gerçekleşecek halkalı Güneş tutulması olacak. Bu tutulma hayatımıza yeni bilgiler, yeni iletişim alanları getirmekte. Düşüncelerimizi daha anlaşılır ve rahat biçimde ifade etmenin yollarını bulabiliriz. İlişkiler ve ortaklıklar kurma yönünde özendirileceğiz. Haftanın ilk günlerinde koşullar belki daha baskılı ve kontrolsüz olabilir. Özellikle parasal konularda aceleci davranmamalıyız. Bu dönemde esnek kalabilmek ve olaylara farklı açılardan bakmak avantaj sağlayacak. Merkür geri giderken çeşitli iletişim sıkıntıları ya da belirsizlikler yaşayabiliriz.

AY TAKVİMİ

Hangi gün nelere önem verelim ?

6 Haziran Pazar

Bugün hesapta olmayan koşullar para ve güvenlik konularını huzursuz edebilir.

7 Haziran Pazartesi

Koşullar pek istikrarlı olmayabilir. Bugün beklenmeyen olaylar yüzünden kendimizi güvensiz hissedebiliriz.

8 Haziran Salı

Güneş tutulması öncesinde pek çok şey aniden değişebilir. Daha esnek olmak durumundayız.

9 Haziran Çarşamba

Çok hareketli ve değişken koşullar var. Bilgiler pek doğru olmayabilir. Daha sakin düşünelim.

10 Haziran Perşembe

Bugün İkizler’de gerçekleşen Güneş tutulması pek çok yeniliğin işaretçisi. İlişkiler önem kazanıyor.

11 Haziran Cuma

Evimiz ve sevdiklerimiz için olumlu adımlar atabiliriz. Ailevi konulara zaman ayırmalıyız.

12 Haziran Cumartesi

Özellikle günün ilk bölümünü daha olumlu şekilde kullanabiliriz.

Haftalık Yorumlar 

KOÇ Ateş + Öncü (21 Mart- 20 Nisan)

Haftanın ilk günlerinde özellikle parasal konularda ve birikimlerinizi ilgilendiren konularda bazı sıkışıklıklar ya da hesapta olmayan durumlarla, bitişlerle karşılaşabilirsiniz. 10’unda gerçekleşen Güneş tutulması çevresel değişiklikler, yeni haberler ve aynı zamanda ilişkileriniz açısından da yenilikler getirebilir. Ailevi konulara özen göstermekte fayda var. Evlilik ve karşılıklı durumlarda daha özenli olmak gerekebilir. Bu dönemde enerjinizi eve, toprağa ve mesleki konuların dışındaki alanlara vermek durumunda olabilirsiniz. 

BOĞA Toprak + Sabit (21 Nisan – 20 Mayıs)

Haftanın ilk günlerinde kişisel meselelerde esnek davranmak ve yeniliklere gitmek mümkün. Ancak tamamlanması, bitirilmesi gereken işler de var. Bugünlerde şansınızı aşırı zorlamamalısınız. Bu dönemde yakın çevreniz, ailevi konular sürekli bir meşguliyet yaratmakta. 10’undaki tutulma özellikle maddi durumunuz ve cebinizi ilgilendiren konulara yenilik getirmekte. Yeteneklerinizi öne çıkarmaya çalışın. Ayrıca çalışma ortamınızı, düzen ve organizasyonel uğraşları gündeme getiren uğraşılar var. Ortak bir çaba içerisindesiniz. 

İKİZLER Hava + Değişken (21 Mayıs – 21 Haziran)

Haftanın ilk günlerinde beklemeyi gerektiren koşullar, bazı hassasiyetler gündeme gelebilir. Bu dönemde burcunuzdaki birikim size yeni imkanlar ve fikirler getirmekte. Ancak tutulma öncesinde aceleci olmamak daha iyi olacak. 10’unda burcunuzda gerçekleşen Güneş tutulması size yeni farkındalıklar ve başlangıçlar yapma imkanı getiriyor. Hayatın güzel ve keyifli konularına daha açık olacaksınız. Aşkta yeni gelişmeler ve yaratıcı alanda kendinizi ifade edebileceğiniz imkanlar bulabilirsiniz. Bu dönemde aşırı harcamalar da olabilir.

YENGEÇ  Su + Öncü (22 Haziran – 22 Temmuz)

Bugünlerde İkizler’de burcunda ilerleyen pek çok gezegen Yengeç’ler açısından daha kırılgan bir psikolojiye, zihinsel açıdan hassas bir döneme işaret ediyor. Haftanın ilk günlerinde gelecek yönünde arzu ettiğiniz konularda ani değişiklikler, güvensizlikler gündeme gelebilir. 10 Haziran’daki tutulma gizli kalan konuları, kimi zaman tam olarak elinizde olmayan olayları tetikliyor olabilir. Bu dönemde evinizi, ailenizi yerleşiminizi ilgilendiren konularla ilgilenebilir ve evinizde güzellik yaratabileceğiniz işlere girişebilirsiniz.

ASLAN   Ateş + Sabit (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Bu dönemde yeni ümitler, beklentiler ve gelecek yönünde sizi daha heyecanlı kılan olaylar var. Haftanın ilk günlerinde özellikle işinizi, sorumlulukları ilgilendiren değişiklikler, bazı bitişler ve sonlanmalar, ani olaylar gündeme gelebilir. Güven ve istikrar konusunda huzursuzluklar gündeme gelebilir. 10’undaki Güneş tutulması size yeni ümitler ya da hedeflerinize daha çok yaklaşabileceğiniz bir iyimserlik getirmekte. Ayrıca bu dönemde yakın çevrenizde çok fazla değişiklik, görüşmeler ve anlaşma olanakları bulabilirsiniz. 

BAŞAK Toprak + Değişken (24 Ağustos – 23 Eylül)

Bugünlerde İkizler burcunda geri giden Merkür özellikle iş hayatınız, hedefler ve sorumluluklar açısından oldukça değişken ve sabırlı olmayı gerektiren koşullar getirmekte. Haftanın ilk günlerinde olaylara bakış açınızı yenilemeniz, esnek düşünmeniz faydalı olabilir. Beklenmedik koşullar gündeminizi değiştiriyor. 10’undaki Güneş tutulması statünüzü, sorumluluk alanlarınızı, işinize, ünvanınıza yönelik konulara bir odaklanma getirmekte. Ayrıca bu dönemde birikimleriniz, eve yönelik konular ve harcamalar da dikkat çekebilir. 

TERAZİ Hava + Öncü (24 Eylül – 23 Ekim)

Bu dönemde yeni ve yabancı çevrelerle ilişkiler, olaylara bakış açınızı yenileyebilecek imkanlar ve yolculuklar gündeme geliyor olabilir. Haftanın ilk günlerinde ortaklaşa konular, finansal işler bazı riskli değişiklikler içerebilir. Daha fazla endişe yaşanabilir. 10’undaki Güneş tutulması ile birlikte, başkalarından yeni şeyler öğrenmek, yeni ilhamlara açık olmak, kendinizi geliştirmek yönünde daha pozitif imkanlar elde etmek kolaylaşıyor. Bu dönemde şahsi girişimlerinizde daha hızlı ilerleyebilir ve ikna edici de olabilirsiniz.

AKREP    Su + Sabit (24 Ekim – 22 Kasım)

Bu dönemde zihinsel açıdan sizi meşgul eden bazı endişeler, korku yaratan durumlar gündeme geliyor olabilir. Psikolojik açıdan daha hassas ve uğraştırıcı günlerde olabilirsiniz. Haftanın ilk günlerinde ortaklı imkanlara ve ilişkilere açıksınız ancak bu konularda sürpriz değişiklikler de var. 10’undaki tutulma ortaklı bir konuda, başkalarına bağlı finansal işlerde, miras ya da borçlarla ilgili konularda yeni durumlar ortaya koyabilir. Bu dönemde ilişkilerinize, eşinizle ilgili konulara daha çok özen göstermelisiniz. Gizli durumlar da gündeme gelebilir. 

YAY     Ateş + Değişken (23 Kasım – 21 Aralık)

Bugünlerde karşıt burcunuz İkizler’deki gezegen birikimi ve özellikle bu burçta geri giden Merkür anlaşmalar ve görüşmeler yönünde esnek olunması gereken konuları öne çıkarıyor. Başkalarından beklentilerinizde daha gerçekçi ve önlemci de olmaya bakmalısınız. Haftanın ilk günlerinde iş ortamınızı  ilgilendiren konularda ani değişiklikler gündeme gelebilir. 10’undaki tutulma özellikle evlilik, ortaklıklar, başkalarına dayalı olan işleriniz açısından bir hassasiyet getirmekte. Ancak gruplar, sosyal konular ve arkadaşlıklar da öne çıkıyor. 

OĞLAK Toprak + Öncü  (22 Aralık – 20 Ocak)

Bu dönemde İkizler burcundaki hareketlilik daha çok işle ilgili gelişmelere, emek sarfetmeniz gereken koşullara işaret ediyor. Zaman alan işlerinizi daha iyi organize etmeye bakmalısınız. Haftanın ilk günlerinde sevdiklerinizle ilgili konularda bazı sürprizler, hassasiyetler gündeme gelebilir. 10’undaki tutulma özellikle sağlık, düzen ve mesleki konuları yenilemekte. Bu dönemde iş hayatınıza daha çok zaman ayırmak durumunda olabilirsiniz. Çalışma ortamında biraz daha sabırlı davranmanız gerekiyor olabilir. 

SAKA    Hava + Sabit (21 Ocak – 19 Şubat)

Bu dönemde İkizler’de ilerleyen Güneş hayatınıza yaratıcı değişiklikler, daha özgür ve yenilikçi olabileceğiniz imkanlar getirmekte. Aşkta ve sevdiklerinizle ilgili konularda kendinizi daha iyi anlatabilirsiniz. Haftanın ilk günlerinde evinize, ailenize yönelik durumlar içinde bazı sürprizler, anilikler gündeme gelebilir. Bitişler ve yeni başlangıçlar da var. 10’undaki tutulma hem sevdiklerinizi ilgilendiren konulara hem de keyifler alanına yeni farkındalıklar getirmekte. Bu dönemde yabancılar ve yeni bakış açıları da sizi zenginleştirebilir. 

BALIK     Su + Değişken (20 Şubat – 20 Mart)

Hızlı değişiklikler ve evinizi, ailenizi ilgilendiren konular öne çıkıyor olabilir. Bu dönemde işten çok özel hayatınızı ilgilendiren olaylar meşgul edici gözükmekte. Haftanın ilk gününde yakın çevrenizde, görüşmeler içinde biraz daha sakin ve hazırlıklı olmalısınız. Kimi zaman beklenmedik sürprizler dikkat çekebilir. 10’undaki Güneş tutulması özellikle evinizi, yerleşim konularını, içerisinde toprak, gayrimenkullerle ilgili gelişmeleri ve doğrudan ailenizi ilgilendiren konulara değişiklikler getirebilir. Miras, paylaşım ve ortaklı işler de vurgulanmakta. 

DİĞER YENİ YAZILAR