Bu hafta size ne getirecek?

ÖZELLİKLE YÜKSELEN BURCUNUZU OKUMALISINIZ

Bu hafta Ay’ın büyümesi ile birlikte, olayların hız kazanacağı, hareketi bol bir döneme giriyoruz. Haftanın ilk günlerinde bizi duygusal açıdan baskılayan, üzerimizde ağırlık yaratan durumlar olabilir. 20’si ile birlikte büyüyen Ay fazı öne çıkıyor. 20’si civarında sezgilerimizi daha iyi kullanmak ve hızlı ilerlemek kolay olacak. 22 ve 23’ünü pratiklik, somut ve dikkat gerektiren konulara ayırmalıyız. 22’sinden itibaren aşkta gerçekçi ve detaylara daha fazla takılan bir tutum var. 24’ünde Saka burcundaki dolunay kişisel özgünlüğümüzü, farklılığımızı çok daha fazla vurgulayabileceğimizi anlatmakta. Şahsi alanda, ilişkilerde değerlendirmeler gündeme gelecek.

AY TAKVİMİ

Hangi gün nelere önem verelim ?

18 Temmuz Pazar

Bugün evde ve duygusal alanda bizi test eden kısıtlamalar gündeme gelebilir.

19 Temmuz Pazartesi

Özellikle öğle saatlerinde riskli işlerden, çatışmalardan uzak kalmaya bakalım.

20 Temmuz Salı

Kendimizi daha özgür hissedebileceğimiz bir gündeyiz. Ancak abartılı durumlara dikkat edelim.

21 Temmuz Çarşamba

Ruhsal açıdan yeni arayışlara açık bir gündeyiz. Kolayca etki altında kalabiliriz.

22 Temmuz Perşembe

Daha gerçekçi ve sorumlu bir havadayız. İşte önemli adımlar var.

23 Temmuz Cuma

Bugün bazı zorluklar getirebilir. Bilgi düzeyinde kısıtlama ya da manipülatif koşullar söz konusu olabilir.

24 Temmuz Cumartesi

Dolunay bizi kişisel konularda daha gerçekçi olmaya yöneltiyor.

Haftalık Yorumlar 

KOÇ Ateş + Öncü (21 Mart- 20 Nisan)

Bu dönemde kendi özelinizde, ev hayatınızda daha meşgul olabileceğiniz günlerdesiniz. Yakın çevrede de değişiklikler, ziyaretler var. 20’si civarında fikirlerinizi tetikleyen, size yeni ufuklar kazandırabilecek olanaklara açıksınız. Yolculuklar ya da yabancıları içine alan uğraşlar gündeme gelebilir. 22’si sonrasında daha iş odaklı ve çalışma koşullarına yönelebileceğiniz koşullar artıyor. 24’ünde Saka burcundaki dolunay gelecek beklentileriniz yönünde yeni bir sonuç ve değerlendirme içinde olabileceğinizi göstermekte. 

BOĞA Toprak + Sabit (21 Nisan – 20 Mayıs)

Bu dönemde Yengeç burcunda ilerleyen Güneş ve Merkür duygu ve düşüncelerinizi daha rahat anlatabileceğiniz, zihinsel açıdan verimli günlere işaret etmekte. Aynı zamanda kazançlarınızı, birikimlerinizi daha çok düşünebilirsiniz. 20’si civarında risk alma ihtiyacı ya da sizi bir ölçüde huzursuz eden konular gündeme gelebilir. 22’si sonrasında yaratıcı alanda, aşkta ve sevdiklerinizle ilgili alanlarda çok daha olumlu gelişmeler beklenebilir. 24’ündeki dolunay özellikle iş hayatınız, meslek ve sorumluluklar açısından bir değerlendirme getirebilir. 

İKİZLER Hava + Değişken (21 Mayıs – 21 Haziran)

Bu dönemde değer verdiğiniz konuları, sahip olduğunuz kaynakları ve destekleri gözden geçirmeniz yararlı olacak. Kişisel alanda hızlı ilerleyebileceğiniz günlerdesiniz. Haftanın ilk günlerinde mali konulara biraz daha dikkatli yaklaşmak gerekebilir. 20’si civarında karşılıklı konulara dayalı olarak yeni bir ivme kazanmanız zor değil. Ancak daha iyi bir dinleyici olmaya gayret edin. 22’si sonrasında evinizde, ailenizde sizi mutlu edebilecek imkanlara yönelebilirsiniz. 24’ündeki dolunay uzaklarla ilgili bir sonuç ve muhasebe getirebilir.

YENGEÇ  Su + Öncü (22 Haziran – 22 Temmuz)

Bugünlerde Güneş burcunuzda ilerlerken kendinizi daha fazla ortaya koyabileceğiniz fırsatlar buluyor. Son günlerde kontrol edilmesi güç şeyler gündeme gelmiş olsa da, şimdi daha iyi bir iletişim kurabilirsiniz. 20’si civarında uğraştıran konular, meşguliyet öne çıkarken daha çok şey yapabileceğinizi görebilirsiniz. 22’si sonrasında yakın çevrenizde olumlu gelişmelere, haberlere açıksınız. 24’ündeki dolunay ortak bir konuda, mali bir durum içinde ya da duygusal alanda bazı hassasiyetler ve endişeler getirebilir.

ASLAN   Ateş + Sabit (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Bu dönemde sizi duygusal açıdan bağlayan koşullar, hassasiyetler ve muhtemelen ailevi açıdan bağlayan durumlar söz konusu. Henüz pek çok şey için erken olabilir. Kafanızda pek çok düşünce ile birlikte belirsizlikler de var. Ancak 20’si civarında yaratıcı alanda ve özellikle aşk ve keyifler konusunda daha canlı olabilirsiniz. Sevdiklerinizle bir arada olmak açısından oldukça güzel olabilir. 22’si sonrasında parasal imkanlarınızı daha iyi hale getirmek mümkün. 24’ündeki dolunay eşinizle, ortağınızla ilgili bir değerlendirmeye işaret ediyor. 

BAŞAK Toprak + Değişken (24 Ağustos – 23 Eylül)

Bu dönemde Yengeç burcunda ilerleyen Güneş ve Merkür ailevi konular ve gelecek yönünde düşünmek, plan yapmak açısından uygun koşullar getirmekte. Arkadaşlıklar ve sosyal konular da sizi olumlu yönde etkileyebilir. 20’si civarında evinizi ilgilendiren işler, bitişler ve başlangıçlar içindesiniz. Daha hızlı bir tempoda ilerlemek mümkün. 22’sinden itibaren hoşluklar, mutluluk ve keyif getirebilecek olanaklar artmakta. 24’ündeki dolunay özellikle kişisel düzeniniz, sağlık ve iş ortamındaki konulara bir değerlendirme getirmekte. 

TERAZİ Hava + Öncü (24 Eylül – 23 Ekim)

Bu dönemde sizi öne çıkaran imkanlar, gerek işiniz, gerekse toplum önündeki durumunuzu hassas kılan koşullar var. Evlilik ve ortaklıklar alanında çok şey yapılabilir. Daha çok dikkat çekebilirsiniz. 20’si civarında görüşmeler, ziyaretler ve hareket içeren konularda hızlı bir ilerleme mümkün. Artan bir iletişim ağı içinde olabilirsiniz. Ancak 22’si sonrasında aşkta ve sizi mutlu etmesini istediğiniz konularda bazı soru işaretleri ve belirsizlikler gündeme gelebilir. 24’ündeki dolunay da çocuklarla ve aşkla ilgili bir kararı önünüze getirebilir.

AKREP    Su + Sabit (24 Ekim – 22 Kasım)

Bu dönemde kendinizle daha uyumlu ve yeni olanaklara açık olabileceğiniz imkanlar var. Uzaklar, eğitsel fırsatlar ya da yeni insanlar size daha olumlu bir bakış açısı getirebilir. Yeni keşiflere açıksınız. 20’si civarında harcamalarınızda biraz daha dikkatli olmaya bakın. İş açısından daha hızlı ilerleyebileceğiniz değişiklikler içinde olabilirsiniz. 22’sinden sonra kendi özeliniz, arkadaşlıklar ve aileden gelen imkanlar, evde mutluluk daha kolay olabilir. 24’ündeki dolunay ise ailevi bir konuda bir takım sonuçlar, değerlendirmeler getirmekte. 

YAY     Ateş + Değişken (23 Kasım – 21 Aralık)

Bu dönemde Yengeç burcunda ilerleyen Güneş ve Merkür sizi psikolojik açıdan etkileyen, bağlayan koşullara ve hassasiyetlere işaret etmekte. Kendinizi yenileme, değiştirme üzerinde daha çok durabilirsiniz. 20’si civarında şahsi konularda, ailevi alanda daha hızlı adımlar atabilirsiniz. Yeni bir tempoya giriyorsunuz. 22’si sonrasında da gerek evde, gerekse önemli kararlarda ilişkilerin, ortaklıkların etkisi artmakta. Mesleki alanda destekler bulmak zor değil. 24’ündeki dolunay kardeşler ve yakın çevre ile ilgili önemli temaslar getirmekte. 

OĞLAK Toprak + Öncü  (22 Aralık – 20 Ocak)

Bugünlerde karşıt burcunuz Yengeç’te ilerleyen Güneş ve Merkür ilişkilerinizi ve ortaklaşa konulardan kaynaklanan sonuçları oldukça önemli kılıyor. Dışsal etkilere daha açık durumdasınız, bu nedenle mümkün olduğunda objektif olmaya çalışmalısınız. 20’si civarında çok net olmayan ya da gizli bir durum yüzünden huzursuzluk yaşanabilir. Ancak 22’si sonrasında hayata daha olumlu bakabileceğiniz, ilişkilerinizi daha olumlu yönde etkileyen koşullar artıyor. 24’ündeki dolunay iş ve para konularında bir revizyon getirebilir. 

SAKA    Hava + Sabit (21 Ocak – 19 Şubat)

Bugünlerde Yengeç’te ilerleyen Güneş ve Merkür enerjinizi daha iyi yönetmeyi, kişisel düzeninizi, sağlık ve iş konularını önemsemeyi gerektiriyor olabilir. Zaman alan işler ağır basmakta. 20’si civarında içinde gruplar, arkadaşların ve beklentileriniz olduğu bir konuda daha hevesli olabilirsiniz. 22’si sonrasında aşkta ve hayatınıza hoşluk getirmesini istediğiniz konularda daha düşünceli ve kırılgan olabilirsiniz. Ortaklı imkanlar, paylaşımlar artabilir. 24’ünde burcunuzdaki dolunay şahsi alanda, aile içinde ve ilişkiler yönünde muhasebeler getirmekte. 

BALIK     Su + Değişken (20 Şubat – 20 Mart)

Bugünlerde kendinizi daha rahat ve anlaşılır şekilde ifade etmek için pek çok fırsat var. Yaratıcı alanda, mutluluk getiren deneyimler içinde, ailevi konularda ilerlemeler söz konusu. 20’si civarında mesleki konularda girişken davranmak ve kendinize güvenmek sayesinde daha kolay ilerleyebilirsiniz. 22’sinden sonra ilişkilerinizi geliştirmeye bakın. Karşılıklı konular ve evlilikte daha olumlu tecrübeler elde edebilirsiniz. 24’ündeki dolunay ise bazı gizli ya da belirsizlik içeren durumları vurgulayabilir. Başkaları için de çok şey yapmak isteyebilirsiniz.