Bu hafta size ne getirecek?

ÖZELLİKLE YÜKSELEN BURCUNUZU OKUMALISINIZ

Bu hafta Yay burcunun başlaması ile birlikte alışkanlıklarımızdan çıkarak yeni düşünceler, beklentiler içine giriyoruz. Özellikle 24’ü sonrasında farklı fikirlere oldukça açığız. Ancak bu dönemde kontrol edilmesi zor durumlar ve kimi zaman bizi düşüncelerimizde abartılı kılan koşullar da var. Aşkta ve ilişkilerimizden beklentilerimizde daha farklı tutumlara, arayışlara girebiliriz. Venüs deklinasyon sınırının ötesinde ilerlerken, beraberliklerimizde ve beğenilerimizde alışılmamış, kontrol edilmesi daha zor tavırlar içinde olabiliriz. 25 ve 26’sında harcamalarımızda daha bilinçli olmaya dikkat edelim.

AY TAKVİMİ

Hangi gün nelere önem verelim ?

21 Kasım Pazar

Bugün çok net düşünemeyebiliriz. Hareket ve arayış içindeyiz

22 Kasım Pazartesi

Gündemimizde hassasiyetler ve duygusal açıdan bizi bağlayan durumlar var.

23 Kasım Salı

Ailevi konular ve beraberliklerimize yönelik hassasiyetler üzerinde durabiliriz.

24 Kasım Çarşamba

Günün ilk yarısında bazı karışıklıklar olabilir ama akşam saatlerinde daha canlı bir atmosfer var.

25 Kasım Perşembe

Öğle saatlerinde daha sabırlı olalım ve kişisel sürtüşmelere girmemeye özen gösterelim.

26 Kasım Cuma

Beklentilerimiz daha yüksek. Hayata daha olumlu bir açıdan bakabiliriz.

27 Kasım Cumartesi

Elimizden gelen çabanın en iyisini yapmaya gayret göstereceğiz.

 Haftalık Yorumlar

KOÇ Ateş + Öncü (21 Mart- 20 Nisan)

Ay tutulması maddi konularda dikkat çeken muhasebeler getirdi. Bugünlerde sorumluluk gerektiren ve daha gerçekçi davranmayı gerektiren koşullar var. Kurallar önemli. Ancak yine de belirli imkanlar, yeni düşünceler devreye girmeye başlıyor. 22’si civarında ev ve yakınlarınızı ilgilendiren uğraşlar, planlarınızı gözden geçirme ihtiyacı dikkat çekiyor. 25’i civarında farklı görüşlere, ilginç düşüncelere açıksınız. 27’si ile birlikte düşüncelerinizi daha pratik şekilde uygulamak, çalışkanlık göstermek size çok şey kazandırabilir. 

BOĞA Toprak + Sabit (21 Nisan – 20 Mayıs)

Burcunuzdaki Ay tutulması kişisel açıdan önemli konuları, hassasiyetleri ve ailevi konuları öne çıkarmakta. Bugünlerde karşılıklı konularda, kendi tercihleriniz yönünde bir karara varabilirsiniz. Olaylara bakış açınız, görüşleriniz ve uzaklarla ilgili konular, sorumluluklar da dikkat çekebilir. 23’ü civarında yakın çevrenizde olup bitenlerle, ailevi konularla daha yakından ilgilenebilirsiniz. 25’i civarında ortak para işlerinde, riskli konularda daha mantıklı hareket edin. 27’si civarında ise yaratıcı bir konu üzerinde önemli bir çaba gösterebilirsiniz. 

İKİZLER Hava + Değişken (21 Mayıs – 21 Haziran)

Ay tutulması sizi sağlık, hizmet ve çalışma koşulları ile ilgili konularda daha meşgul kılıyor olabilir. Bu dönemde çok fazla elinizde olmayan bir durum nedeni ile endişelere daha açık bir halde olabilirsiniz. 22’sinden sonra karşıt burcunuza ilerleyen Güneş önemli değerlendirmeler, sonuçlar getiriyor. Pek çok noktada muhasebe içindesiniz. 23’ü civarında ailevi bir iş ve parasal konular üzerinde yeniden düşünmeniz gerekebilir. 25’i civarında düşüncelerinizi toparlamaya bakın. 27’sinde de ailevi işler, çabalar dikkat çekebilir.

YENGEÇ  Su + Öncü (22 Haziran – 22 Temmuz)

Ay tutulması bu dönemde gelecek projeler ve beklentiler üzerinde daha fazla durmak gerektiğine ve gerçekçi olmak gereğine işaret etmekte. Bu dönemde tam istediğiniz yönde hareket edemeyebilirsiniz. Bazı karşıtlıklar, sizi engelleyen koşullar olabilir. 22’si sonrasında iş ve çalışma konuları, mesleki konular üzerinde daha fazla durabilirsiniz. 23’ü civarında Ay burcunuzda ilerlerken eve yönelik işlerinizi ve  ilişkilerinizi daha iyi ele alabilirsiniz. 27’si civarında da yakın çevrenizdeki değişiklikler, zihinsel uğraşlar daha dikkat çekici olabilir.

ASLAN   Ateş + Sabit (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Boğa’da gerçekleşen Ay tutulması maddi yönde kararlar ve mesleki konular açısından bir hassasiyet getirmekte. Bu dönemde iş hayatınızı ilgilendiren önemli kararlar verebilirsiniz. Yine bu dönemde çalışma koşulları ve zaman alan işlerle de yakından ilgilenmek gerekebilir. Yine de 22’sinden itibaren yeni istekler ve yaratıcı yönlerini ifade edebileceğiniz fırsatlar var. 23’ü civarında duygusal açıdan bağlayıcı ailevi bir iş hassasiyet içerebilir. 27’si civarında ise elinizdeki kaynakları, para durumunuzu daha iyi kullanmanın yollarını arayabilirsiniz. 

BAŞAK Toprak + Değişken (24 Ağustos – 23 Eylül)

Boğa burcundaki Ay tutulması düşünce boyutunda ya da uzaklarla ilgili işlerde bir değerlendirme ihtiyacı getirmekte. Fikir ve inançlarınızda bir değişime gidebilirsiniz. Bu dönemde kendinizi göstermek, mutlu olmak yönünde şartları aşırı kastırmamalısınız. 22’si sonrasında evde değişiklikler, ailevi alanla daha bilinçli ilgilenme gereğiniz olabilir. 23’ü civarında ailevi beklentiler, ümitler üzerinde yeni fikirler üretmek mümkün. 27’si civarında yine aileniz ve duygusal istekleriniz yönünde daha fazla gayret gösterebilirsiniz. 

TERAZİ Hava + Öncü (24 Eylül – 23 Ekim)

Ay tutulması bu dönemde bazı gizli ve önemli anlaşmalara, finansal açıdan önem taşıyan sonuçlara işaret edebilir. Ayrıca bu dönemde aile ve ev ortamınızı ilgilendiren işlerle, sorumluluklarla da yakından ilgilenebilirsiniz. 22’si sonrasında artan bir hareketlilik, zihinsellik ve yakın çevrenizde değişiklikler gündeme gelmekte. 23’ü civarında iş hayatınızı, yine ailevi konuları ele almanız gerekebilir. 25’i civarında haberler yorucu da olabilir. 27’sinde kimi zaman gizli kalan ya da fedakarlık içeren bir konu yüzünden çaba sarfedebilirsiniz.

AKREP    Su + Sabit (24 Ekim – 22 Kasım)

Ay tutulması eşinizle ya da ortağınızla ilgili konulara yeni bir boyut getirmiş olabilir ve bu durum yüzünden karar vermek durumunda olabilirsiniz. Bu dönemde düşüncelerinizi daha gerçekçi kılmaya özen göstermelisiniz. 22’si sonrasında para durumunuzu, harcamalarınızı ilgilendiren koşullar önem kazanıyor. 23’ü civarında ailenizi de ilgilendirebilecek ortaklı bir konu, miras gibi konular dikkat çekebilir. 25’i civarında harcamalarınızı dengede tutun. 27’si civarında arkadaşlarla bir arada olmak, sosyal bir konuda çaba içinde olmak önemli olabilir. 

YAY     Ateş + Değişken (23 Kasım – 21 Aralık)

Boğa burcundaki Ay tutulması çalışma ortamınız, düzen ve sağlık konularına daha yakından bakma gereği getirmekte. Bu dönemde yeni işler gündeme gelebilir ve para durumunuz üzerinde daha ciddi durabilirsiniz. 22’sinden itibaren Güneş burcunuza geçerek size yeni fikirler, istekler ve artan bir hız getiriyor olacak. 23’ü civarında ailevi ya da mali bir konu içinde değişikliklere gidebilirsiniz. 25’i sonrasında hızlanan bir tempo içindesiniz. 27’si civarında da sizi daha fazla öne çıkarabilecek ve sorumlu kılan gelişmeler mümkün olabilir. 

OĞLAK Toprak + Öncü  (22 Aralık – 20 Ocak)

Bugünlerde olaylara bakış açınızı değiştiriyorsunuz. Ay tutulması sevdiklerinizle ilgili konulara, aşk hayatınıza yeni bir tutum ve değerlendirme ihtiyacı getiriyor. Aynı zamanda şahsi konularda beklediğiniz adımları, girişimleri de yapabilirsiniz. 22’si sonrasında bazı beklemeler ve hazırlıklar artmakta. 23’ü civarında eşinizi ya da ailevi konuları düşünmek, hassasiyet göstermek önemli olabilir. 27’si civarında ise yaratıcı bir düşünce, uzaklarla ilgili işler ya da düşüncelerinizi toparlayabileceğiniz bir çaba içerisinde olabilirsiniz. 

SAKA    Hava + Sabit (21 Ocak – 19 Şubat)

Bugünlerde sorumlulukları öne çıkaran gelişmeler dikkat çekiyor. Ay tutulması eviniz, aileniz ve yerleşim konularına bir değerlendirme ihtiyacı getirmekte. Kendi iç dünyanıza dönmeniz ve ne istediğinize karar vermeniz için zamana ihtiyacınız olacak. 22’sinden sonra yeni düşünceler, gruplar ve arkadaşlıklar aracılığı ile yeniden harekete geçebilirsiniz. 23’ü civarında zaman alabilecek ya da sizi duygusal açıdan meşgul edebilecek durumlar var. 27’si civarında ise gereksiz endişelere ya da detaylara takılmamaya bakmalısınız. 

BALIK     Su + Değişken (20 Şubat – 20 Mart)

Boğa burcundaki Ay tutulması yakın çevrenizde ve düşüncelerinizde yeni sonuçlara işaret etmekte. Kardeşler, çevrenizdeki kişilerle daha fazla şey paylaşabilirsiniz. Gelecek yönünde yeni fikirler ve işle ilgili konular hızlanıyor. Bu dönemde kariyerinizde, sorumluluklar alanında pek çok şeyi gözden geçirebilirsiniz. 23’ü civarında aşkta ve sevdiklerinizle ilgili konularda, yaratıcı alanda çok şey yapabilirsiniz. İşle ilgili ilginç fikirler ortaya çıkabilirsiniz. 27’sinde özellikle başkalarını dinleme ve görüşme yapma konusunda çaba içindesiniz.