Bu hafta size ne getirecek?

ÖZELLİKLE YÜKSELEN BURCUNUZU OKUMALISINIZ

Bu hafta oldukça sıkışık ve beklenmedik durumlarla geçeceğe benziyor. Haftanın ilk günlerinde sanatsal uğraşlar ve güzellikler yaratabileceğimiz olanaklar bulabiliriz. Ancak 1 -3 Aralık günlerinde daha dikkatli ve dengeli olmalıyız. Bugünlerde aksilikler, ilişkilerden kaynaklanan gerginlikler söz konusu olabilir. Şansımızı aşırı zorlamamalıyız. 1 Aralık civarında herkesi birden ilgilendiren hassasiyetler, kolektif koşullar dikkat çekmekte. Bu günlerde bitişler ve sonlanmalar dikkat çekebilir. 4’ünde Yay burcunda Güneş tutulması özellikle fikirler, inançlar ve hayata bakış açımız yönünde abartılı durumlara işaret etmekte. Aşırılıklara ve yüksek heyecan yaratan durumlara dikkat edelim.

AY TAKVİMİ

Hangi gün nelere önem verelim ?

28 Kasım Pazar

Bugün tembellik etmeyip, pratik işler ortaya koyabiliriz. Zihinsel açıdan hareketli bir gündeyiz.

29 Kasım Pazartesi

Gruplar, arkadaşlıklar ve sosyal konular açısından verimli bir günde sayılırız.

30 Kasım Salı

Tartışma çıkarabilecek konularda daha dikkatli olalım. Ortak bir yol bulmaya çalışalım.

1 Aralık Çarşamba

Koşullar oldukça dengesiz ve stresli olabilir. Çekişmeler ve bazı engeller söz konusu.

2 Aralık Perşembe

Beklenmedik durumlara dikkat etmek gerekiyor. Şansımızı aşırı zorlamamalıyız.

3 Aralık Cuma

Tutulma öncesinde duygusal açıdan gergin olabiliriz. Olayları kendi akışına bırakalım.

4 Aralık Cumartesi

Yay burcundaki tutulma hızla değişen yeni koşullar getiriyor. Kendimizi daha hevesli hissedebiliriz.

 Haftalık Yorumlar 

KOÇ Ateş + Öncü (21 Mart- 20 Nisan)

Koşulların kapanma ve sonlanma gösterdiği bu dönemde ilginizi yeni şeyler keşfetmeye ve yabancıları da içine alacak konulara yöneltebilirsiniz. Bu günlerde sizi fikir olarak geliştirebilecek ve ilgi alanınızı genişletebilecek bir hareketlik söz konusu. 1’i civarında karşılıklı konulara, ilişkilere özen göstermek gerekebilir. Ortaklı işlerde bitişler ve tamamlanmalar mümkün. Aynı zamanda belirli sorumlulukların ele alınması da gerekebilir. 4’ündeki tutulma yabancılarla ya da akademik işlerle ilgili konuları, sorumlulukları öne çıkarmakta. 

BOĞA Toprak + Sabit (21 Nisan – 20 Mayıs)

Beklenmedik durumların, bitiş ve kapanışların yaşanabileceği bu dönemde bazı riskler, endişe ya da farklılık yaratan koşullar gelişmekte. Bu nedenle finansal durumunuzu, başkalarına bağlı durumları, miras ya da paylaşım konularını önemseyebilirsiniz. Haftanın ilk günlerinde işlerinizi düzene sokmaya dikkat edin. 1’i civarında çalışma ortamınıza ya da mesleki konulara yönelik bazı sıkışıklıklar gündeme gelebilir. Ortaklaşa konular hassas olabilir. Aynı zamanda eve yönelik sorumluluklar da dikkat çekebilir. 4’ündeki Güneş tutulması miras, paylaşım ya da bazı riskli ve ortaklı konulara hız kazandırabilir. 

İKİZLER Hava + Değişken (21 Mayıs – 21 Haziran)

Kapanmaların ve bitişlerin dikkat çektiği bu dönemde karşılıklı konulara, önemli muhasebelere işaret eden koşullar var. Karşıt burcunuz Yay’daki hareketlilik dikkat çekerken, pek çok konuda sonuçlar ortaya çıkıyor. Kişiliğinizi de ilgilendiren konularda daha düşünceli olabilirsiniz. Haftanın ilk günlerinde yaratıcı konularda yapabileceğiniz, size mutluluk getirebilecek olanaklar var. 1’i civarında aşkta ve sevdiklerinizle ilgili bazı hassasiyetler de gündeme gelebilir. 4’ündeki tutulma evlilik ve karşıtlıklara vurgu yapıyor.

YENGEÇ  Su + Öncü (22 Haziran – 22 Temmuz)

Bu dönemde son bulan, biten koşullar gündeme gelirken, iş ve çalışma konularına, zaman alan projelere yönelmek ve daha etkin davranmak gereği var. Haftanın ilk günlerinde evinizi, ailenizi ilgilendiren konularda daha verimli sonuçlar elde edebilirsiniz. 1’i civarında ailenizi ya da eve yönelik işleri tamamlamak için çaba sarfedebilirsiniz. Ortak sorumluluklar da gündeme gelmekte. 4’ündeki Güneş tutulması özellikle iş ve çalışma koşullarına yeni koşullar ve dönemde zaman alan görevler getirebilir. Daha iyi organize olmaya bakmalısınız.

ASLAN   Ateş + Sabit (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Bugünlerde koşullar önemli sonuçlar ve tamamlanmalara işaret ediyor. Aynı zamanda sevdiklerinizle, aşk hayatınızda ya da kendinizi yaratıcı şekilde ortaya koymak istediğiniz alanlarda aşırılıklara dikkat edilmeli. Haftanın ilk günlerinde yakın çevrenizde daha fazla hareket ve görüşmeler dikkat çekebilir. 1’i civarında kardeşler ya da görüşmelerle ilgili bazı sonuçlar, bitişler olabilir. 4’ündeki Güneş tutulması çocuklar, sevdiğiniz konular ve uğraşılar açısından yeni bir tempo ve heyecan getirmekte. Belirli sorumluluklar da artmakta. 

BAŞAK Toprak + Değişken (24 Ağustos – 23 Eylül)

Bugünlerde iç dünyanızı, eve yönelik konuları ilgilendiren yeni koşullar dikkat çekiyor. Tamamlanmakta ve sonuçlanmakta olan süreçler var. Aynı zamanda yerleşim, evinizi, ailenizi ilgilendiren işlerle daha yakından ilgilenebilirsiniz. Evde hareketlilik fazla. Haftanın ilk günlerinde harcamalar ve para durumunuz konusunda ortaklı işlere karşı hassasiyet yaşayabilirsiniz. 1’ü civarında karşılıklı konulara daha yakından bakmalısınız. 4’ündeki Güneş tutulması kendi isteklerinizi ve ailevi konuları öne çıkaran yeni koşullar getirmekte. 

TERAZİ Hava + Öncü (24 Eylül – 23 Ekim)

Bu dönemde yeni koşullar ve bu arada kapanma aşamasında olan pek çok değişiklikle karşılaşabilirsiniz. Haftanın ilk günlerinde şahsi işlerinizi, niyetlerinizi netleştirmeniz zamanınızı alabilirsiniz. Aynı zamanda yakın çevrenizde de pek çok yenilik söz konusu. 1’i civarında şartları aşırı zorlamak yerine, olayları kendi akışına bırakmanız daha doğru olabilir. Sevdiklerinizle ilgili sorumluluklar da var. 4’ündeki Güneş tutulması yeni haberlere, kardeşlerle ilgili değişikliklere ve daha hareketli bir döneme işaret ediyor.

AKREP    Su + Sabit (24 Ekim – 22 Kasım)

Bugünlerde bitişler ve yeni gelişen koşullar dikkat çekerken, para durumunuzu, birikimlerinizi daha fazla düşünebilir ve bu konularda adımlar atmak isteyebilirsiniz. Destek aradığınız iş konularında aceleci olmayın. Mars size kararlılık ve odaklanma gücü getiriyor. Ancak 1’i civarında ilişkileriniz, ortalıklar ve ilişkilerde hassasiyet ya da bazı sonlanmalar getiren koşullar gündeme gelebilir. Ailenize yönelik işlerle de ilgilenebilirsiniz. 4’ündeki Güneş tutulması düşüncelerinize ciddiyet taşırken, maddi konuları ele alacaksınız.

YAY     Ateş + Değişken (23 Kasım – 21 Aralık)

Bugünlerde burcunuzdaki hareketlilik kişisel açıdan önemli adımlara ve değişikliklere işaret etmekte. Yakın çevrenizde de hareketlilik yoğun seyrediyor olabilir. Haftanın ilk günlerinde sezgilerinizde daha çok yararlanabilirsiniz. 1’ü civarında koşulları aşırı zorlamamalısınız. Arkadaşlıklar içinde bazı hassasiyetler ya da gelecek beklentileriniz yönünde yeniden düşünme gereği ortaya çıkabilir. 4’ünde burcunuzdaki Güneş tutulması şahsi konularda daha dengeli kalmayı gerektiriyor. Pek çok yeni işle ilgili konu da öne çıkıyor olabilir. 

OĞLAK Toprak + Öncü  (22 Aralık – 20 Ocak)

Bu dönemde gelecek yönünde kararlı davranmakla birlikte, henüz netleşmeyen ya da sizi psikolojik yönde etkileyen değişiklikler söz konusu. Uzaklarla ilgili gelişmeler, tam olarak bilemediğiniz durumlar gündem gelebilir. Bitişler ve kapanmaların öne çıktığı bugünlerde sorumluluklara, işle ilgili projelere yeni bir gözle bakmaya çalışın. 1’i civarında ünvanınızı, sorumlulukları ilgilendiren tamamlanmalar söz konusu. 4’ündeki Güneş tutulması bazı gizli kalan ya da sizi duygusal açıdan hassas kılan durumları da öne çıkarabilir. 

SAKA    Hava + Sabit (21 Ocak – 19 Şubat)

Bu dönemde geleceğe yönelik yeni fikirler ve beklentiler üzerinde durabilirsiniz. İş hayatında kararlı davranmayı gerektiren gelişmeler devam etmekte. Haftanın ilk günlerinde yeni kişiler, eğitim ve uzaklarla ilgili gelişmeler farklı alternatifler getirebilir. 1’i civarında yabancıları, yeni insanları ve ilişkilerinizi ilgilendiren konularda değişikliklere gitmek mümkün. Bitişler ve sonlanmaların da söz konusu olduğu bu dönemde koşullar oldukça sürprizli olabilir. 4’ündeki tutulma gruplara ve arkadaşlıklarla ilgili konulara farklı sonuçlar getirmekte. 

BALIK     Su + Değişken (20 Şubat – 20 Mart)

Bu dönemde yeni gelişmeler özellikle iş ve sorumluluk alanında çok fazla hesapta olmayan durumlar söz konusu. Enerjinizi yeni şeyler öğrenmeye ve düşüncelerinizi kararlı şekilde ortaya koymaya yöneltiyorsunuz. Haftanın ilk günlerinde ortaklı işler ve finansal alanda sizi bağlayan değişiklikler var. 1’i civarında psikolojik açıdan hassasiyet ya da endişe içeren konularla da karşılaşabilirsiniz. 4’ündeki Güneş tutulması herkesin daha fazla dikkatini çekebileceğinizi ve kariyerinize, sorumluluklara odaklanabileceğinizi göstermekte.