R.Hakan Kırkoğlu

R.Hakan Kırkoğlu

pembenar@milliyet.com.tr

Tüm Yazıları

ÖZELLİKLE YÜKSELEN BURCUNUZU OKUMALISINIZ

Haftanın ilk günlerinde aşk hayatımızda ve ilişkilerde daha yoğun ve kimi zaman manipülatif olabilecek durumlarla karşılaşabiliriz. 4 Aralık'tan itibaren Akrep burcuna ilerleyen Venüs bizi aşkta ve duygusal alanda tutkulu, sorgulayıcı ve daha derin kılıyor. Hafta ortasında enerjimizi özellikle işle ilgili konularda en iyisini yapmak üzere kullanabiliriz. 8 Aralık civarında işle ilgili planları ve görüşmeleri ilerletmek ve verimli düşünceler ortaya koymak için şanslı sayılırız. Bugünlerde farklı ve özgün düşünceler geliştirmek ve bunları uygulamak açısından oldukça güçlü bir motivasyon bulabiliriz.

Haberin Devamı

AY TAKVİMİ

Hangi gün nelere önem verelim ?

3 Aralık Pazar

Fikirlerimizi güçlü bir şekilde ortaya koyabiliriz. Ancak daha esnek olmaya çalışalım.

4 Aralık Pazartesi

İş odaklı adımlar ve organizasyonlar dikkat çekiyor. Hedefe ilerleme konusunda kararlıyız.

5 Aralık Salı

Bugün elimizden gelenin en iyisini yapabiliriz. Uygulama aşamasında ilginç fikirler de ortaya çıkabilir.

6 Aralık Çarşamba

Günün ilk yarısında işle ilgili konularda eksik kalan şeyler söz konusu olabilir. Akşam saatlerinde ilişkilere daha odaklıyız.

7 Aralık Perşembe

Aşkta daha tutkulu ve etkilenir bir hava içindeyiz. Duygularımızı daha iyi kontrol edebilmeliyiz.

8 Aralık Cuma

Ailevi konular ya da eve yönelik işler bazı huzursuzlukları da gündeme getirebilir.

9 Aralık Cumartesi

Özellikle aşkta ve ilişkilerde cömertlik arıyoruz. Abartılara gidebileceğimiz günlerdeyiz.

 Haftalık Yorumlar 

KOÇ Ateş + Öncü (21 Mart- 20 Nisan)

Bu dönemde düşüncelerinizi işle ilgili konulara ve planlara daha fazla ayırabilirsiniz. Görüşlerinizi öne çıkarmak ve paylaşmak yönünde oldukça isteklisiniz. Uzaklarla ilgili konular dikkat çekebilir. 4 Aralık'tan itibaren aşkta bazı belirsizlikler gündeme gelebilir. 5 Aralık civarında mesleki konularda dikkat ve daha fazla odaklanma gerekiyor. 8’i civarında iş hayatında görüşmeler ve yabancılarla ilgili konular olumlu sonuçlar getirebilir. 9 Aralık civarında ise duygusal alanda sizi meşgul eden konularla karşılaşabilirsiniz. 

BOĞA Toprak + Sabit (21 Nisan – 20 Mayıs)

Bu dönemde ortaklı işler ya da eşinizin para durumu ile ilgili daha dengeli ve sakin davranmaya çalışmalısınız. Finansal konularda acilen davranmanız gereken koşullar olabilir. Yine de bu dönemde düşüncelerinizi toparlamak ve daha fazla paylaşmak yönünde şanslısınız. 4 Aralık’tan itibaren aşkta ve yakın arkadaşlıklarda sizi harekete geçiren yeni fırsatlar var. 5 Aralık civarında ise sevdiklerinizle ilgili konularda en iyisini yapmaya çalışabilirsiniz. Yaratıcı çalışmalar mümkün. 9 Aralık civarında ise karşılıklı konularda daha anlayışlı bir tavır içinde olmaya çalışın. 

İKİZLER Hava + Değişken (21 Mayıs – 21 Haziran)

Bu dönemde son altı aydır süregelen koşulların değiştiğini görebilirsiniz. Değerlendirmeler ve yeni olasılıklar gündeme geliyor özellikle karşılıklı konularda eşinizi ya da ortağınızın ilgilendiren durumlar içinde daha sakin düşünmeye çalışmalısınız. 4 Aralık'tan itibaren iş ortamınızda ilişkilerinizi daha fazla önemseyebilirsiniz. 5 Aralık civarında ise özellikle ailenize ya da eve yönelik işler sizi daha çok hareketli kılabilir. 8 Aralık’ta ortaklı işleri daha iyi yönetmek mümkün. Ancak 9 Aralık civarında sağlık ve düzen konularına dikkat etmelisiniz.

Haberin Devamı

YENGEÇ  Su + Öncü (22 Haziran – 22 Temmuz)

Bu dönemde kişisel düzeniniz, çalışma hayatınıza ait konular ya da sağlık alanında daha fazla gayret ve çaba içinde olabilirsiniz. Enerjinizi yoğun kullandığınız günlerdesiniz. Bu nedenle sağlık ve çalışmayla ilgili konulara daha özenli yaklaşmalısınız. Yine de 4 Aralık'tan sonra aşkta ve hayatın güzel yönlerinde sizi mutlu edebilecek koşullar var. 5 Aralık civarında özellikle kafaca yoğun ve organize olmayı gerektiren günlerdesiniz. 8 Aralık civarında düşüncelerinizi toparlamak kolay olabilir. 9 Aralık civarında ise duygusal konulara daha açıksınız.

Haberin Devamı

ASLAN   Ateş + Sabit (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Bugünlerde Yay burcunda ilerleyen Güneş ve Mars sizi duygusal açıdan daha tutkulu ve heyecana açık kılıyor. Kendinizi ortaya koyma çabası dikkat çekerken aşkta ve sevdiklerinizle ilgili konularda kimi zaman abartılı da olabilirsiniz. 4 Aralık'tan itibaren evde ve özel hayatınızda sizi daha hareketli ve meşgul kılan gelişmeler bekleyebilirsiniz. 5 Aralık civarında özellikle parasal konularda ve işte en iyisini yapmak için çaba gösterebilirsiniz. 9 Aralık civarında ise eve ilişkin konularda bazı bitişler ve sonlanmalar gündeme gelebilir. 

BAŞAK Toprak + Değişken (24 Ağustos – 23 Eylül)

Bu dönemde ev cephesinde ya da yerleşimi ilgilendiren konularda fiziksel açıdan daha hareketli ve yoğun günlerde olabilirsiniz. Enerjinizi işten çok özel hayatınıza yönelik konulara ayırmış olabilirsiniz. Yine de bu dönemde becerilerinizi yaratıcı bir şekilde ortaya koyma fırsatına sahipsiniz. 4 Aralık’tan sonra yakın çevrenizde olumlu görüşmeler ve diyaloglar söz konusu. Özellikle 5 Aralık civarında kişisel konularda elinizden gelenin en iyisini yapabilirsiniz. 9 Aralık civarında ise düşüncelerinizi toparlamak gerekebilir. 

TERAZİ Hava + Öncü (24 Eylül – 23 Ekim)

Bugünlerde düşüncelerinizi güçlü bir şekilde aktarma ve anlatma çabası dikkat çekiyor. Sözlerinizde daha cesur ve atak davranabilirsiniz. Ancak bu durum kimi zaman tartışmaları da beraberinde getirebilir. Eve yönelik işler ve değişiklikler de dikkat çekebilir. 4 Aralık’tan itibaren kazanç alanında yeni imkanlar ve fırsatlar doğuyor. 5 Aralık civarında ise mesleki konularda biraz daha öngörülü olmaya çalışmalısınız. 8’i civarında düşüncelerinizi somutlaştırmak daha kolay olabilir. Ancak 9’u civarında parasal konularda daha yapıcı düşünmelisiniz.

AKREP    Su + Sabit (24 Ekim – 22 Kasım)

Bugünlerde iş hayatınızda ve harcamalarınızı ilgilendiren konularda daha bilinçli bir çaba içindesiniz. Destek arayışınız sürüyor. Ancak böyle bir dönemde harcamalarınızı çok iyi yönetmelisiniz. Kafanızı meşgul eden görüşmeler ve işle ilgili planlar olabilir. 4 Aralık'tan itibaren aşkta ve sizi mutlu etmesini istediğiniz konularda güzel olan şeylere çok daha açıksınız. İlişkilerde şansınız yükseliyor. 5 Aralık civarında özellikle grup çalışmaları içinde kararlılık gösterebilirsiniz. 8’i civarında da düşüncelerinizi somutlaştırmanız zor olmayacak. 9 Aralık'ta özel hayatınıza yönelik konulara daha fazla odaklanabilirsiniz. 

YAY     Ateş + Değişken (23 Kasım – 21 Aralık)

Bu dönemde Güneş ve Mars burcunuzda ilerlerken şahsi alanda son derece kararlı, odaklı ve çalışkan bir tavır içindesiniz. Yeni projeler ve düşünceler öne çıkıyor. Bu güçlü enerjiyi yapıcı yönde kullanmaya çalışınız. Özellikle parasal alanda yeni fikirler öne çıkmaya başlıyor. Ancak 4 Aralık’tan itibaren aşkta ya da arkadaşlıklarda sizi duygusal açıdan yorabilecek durumlarla karşılaşabilirsiniz. Gizli olan şeyler de söz konusu olabilir. 5 Aralık civarında mesleki konulara özellikle daha fazla zaman ayırabilirsiniz. 9 Aralık civarında ise duygusal alanda daha dengeli olmaya çalışmalısınız.

OĞLAK Toprak + Öncü  (22 Aralık – 20 Ocak)

Bugünlerde plan yaparken biraz daha öngörülü ve aceleci olmamaya dikkat etmelisiniz. Çoğu zaman öngörülemeyen durumlar ya da sizi izole eden koşullar olabilir. Riskli işler söz konusu olduğunda özellikle daha önlemci olmaya çalışmalısınız. 4 Aralık'tan itibaren arkadaşlıklar ve sosyal alanda sizi hareketlendiren fırsatlar var. 5 Aralık civarında özellikle kendinizi ifade etme konusunda oldukça şanslısınız. Düşüncelerinizi yapıcı şekilde paylaşabilirsiniz. 9 Aralık civarında ise planları gözden geçirmek gerekebilir.

SAKA    Hava + Sabit (21 Ocak – 19 Şubat)

Bugünlerde sizi gelecek yönünde heyecanlandıran fikirler ve işler gündeme geliyor. Gruplar ve arkadaşlıklar içinde daha girişken bir rol alabilirsiniz. Ancak sosyal alanda tartışmalı konulara da dikkat etmek gerek. 4 Aralık'tan itibaren özellikle iş hayatınızda kadınlarla ilgili konulara ve ilişkilere daha fazla odaklanabilirsiniz. 5 Aralık civarında finansal bir konu ile ilgili çabalar dikkat çekebilir. Bu dönemde bazı projeleri yeniden gözden geçirmek durumundasınız. 9 Aralık civarında sorumluluklar öne çıkıyor. 

BALIK     Su + Değişken (20 Şubat – 20 Mart)

Sorumluluklar ve işe yönelik konular sizi oldukça meşgul etmekte. Bu dönemde özellikle iş hayatında kendinizi göstermek için güçlü bir çaba içindesiniz. Üstlerinizle ilişkilere daha planlı ve sakin yaklaşmaya çalışmalısınız. İş hayatında dikkat çekici olabilirsiniz. Özellikle 4 Aralık'tan sonra yeni insanlar, yeni çevreler hayatınıza olumlu bir atmosfer getirebilir. Aşkta da şanslı sayılırsınız. 5 Aralık civarında karşılıklı konularda daha bilinçli bir çaba içinde olmaya çalışın. 9 Aralık civarında ise yeniliklere daha açık olabilirsiniz.