R.Hakan Kırkoğlu

R.Hakan Kırkoğlu

pembenar@milliyet.com.tr

Tüm Yazıları

ÖZELLİKLE YÜKSELEN BURCUNUZU OKUMALISINIZ

Bu hafta mücadele gezegeni Mars ile Plüton Saka burcunda yan yana gelirken yüksek enerjiler, mücadele ve güçlü bir konsantrasyon ortaya çıkıyor. Ancak şiddet ve öfkenin neden olabileceği yıkıcı durumlara da dikkat edelim. Dünyada doğa olayları, havayolları ve teknoloji ile ilgili olaylar dikkat çekebilir. Bu dönemde dışa dönük, iddialı tavırlar öne çıkıyor. 13 Şubat civarında bunu daha fazla hissedebiliriz. 16 Şubat civarında ise düşüncelerimizi daha sabırlı ve yapıcı şekilde pratik hale getirmeye çalışalım. Bugünlerde aşkta, parasal konularda ve değer verdiğimiz konularda daha sorgulayıcı ve dönüştürücü durumlar içinden geçiyoruz. Yoğun günlerdeyiz.

Haberin Devamı

AY TAKVİMİ

Hangi gün nelere önem verelim ?

11 Şubat Pazar

Bizi duygusal açıdan bağlayan ve fedakarlık içeren durumlarla karşılaşabiliriz. Sezgilerimiz yüksek.

12 Şubat Pazartesi

Günün ilk bölümünde belirsizlikler ya da havada kalan koşullar olabilir. Akşam saatlerinde daha girişkeniz.

13 Şubat Salı

Cesur ve yenilikçi bir tavır içindeyiz. Sosyal konularda kendimizi göstermek isteyebiliriz.

14 Şubat Çarşamba

Yeniliklere açık bir gündeyiz. Ancak yakın ilişkilerde bizi test eden durumlar olabilir.

15 Şubat Perşembe

Hayatın güzel ve keyifli yönlerine daha açığız. Elimizdekileri daha iyi değerlendirmeye bakalım.

16 Şubat Cuma

Maddi yollarda beklenmedik durumlar gündeme gelebilir. Esnek kalmaya bakalım.

17 Şubat Cumartesi

Meraklı ve kafaca hızlı olabileceğimiz bir gündeyiz. Sohbetler ve iletişim açısından hareketli koşullar var.

Haftalık Yorumlar 

KOÇ Ateş + Öncü (21 Mart- 20 Nisan)

Bu hafta gelecek yönündeki fikir ve planlarınızı uygulama konusunda daha kararlı davranmaya başlayabilirsiniz. Gruplar ya da arkadaşlıklar içinde de daha fazla iletişim ve hareket dikkat çekiyor. 13 Şubat civarında kişisel planda yeni istekler ve girişimler var. Bu dönemde sosyal alanda daha aktifsiniz. 16 Şubat civarında ise elinizdeki birikimleri kullanabilecek bir gayret içinde olabilirsiniz. Bu dönemde arkadaşlar arasında daha fazla paylaşım ama aynı zamanda sizi değiştiren ve dönüştüren koşullar da dikkat çekiyor. 

BOĞA Toprak + Sabit (21 Nisan – 20 Mayıs)

Bugünlerde iş hayatınız ve sorumlu olduğunuz konularda daha mücadeleci ve kararlı bir tavır içindesiniz. Kendinizi göstermeniz zor olmayacak. Ancak iş hayatında rekabet ve mücadele de dikkat çekiyor. 13 Şubat civarında sonunu net göremediğiniz bazı riskli durumlara dikkat etmelisiniz. Bu dönemde yoğun istekler söz konusu. İşte sizi öfkelendirebilecek durumlara dikkat etmelisiniz. 16 Şubat civarında ise kişisel alanda daha yapıcı davranmanız mümkün. İş hayatında stratejik davranmak gerekiyor olabilir. Dönüştürücü koşullar hâkim. 

İKİZLER Hava + Değişken (21 Mayıs – 21 Haziran)

Bugünlerde Saka burcuna ilerleyen gezegenler size daha geniş düşünme imkanı ve yeteneklerinizi ortaya koyabileceğiniz olanaklar sunuyor. Eğitim, yabancılarla ilgili konular açısından daha gayretli ve odaklı bir çaba içinde olabilirsiniz. 13 Şubat civarında gruplar ve arkadaşlıklar içinde daha aktif olabileceğiniz fırsatlar var. Son derece kararlısınız. Ancak 16 Şubat civarında kafaca daha pratik ve basit olmak gerekiyor. Bu dönemde arkadaşlıklar ve sosyal konular hayatınıza yeni bir denge ve dönüşüm imkânı da getirmekte.

Haberin Devamı

YENGEÇ  Su + Öncü (22 Haziran – 22 Temmuz)

Bu dönemde sizi psikolojik yönde dönüştüren, yenileyen koşullar dikkat çekiyor. Korkularınızla yüzleşebilirsiniz. Böylece kendinizi yenileme imkanına sahip olacaksınız. Bu dönemde finansal işler ve ortaklı konular üstünde daha fazla duruyor olabilirsiniz. 13 Şubat civarında özellikle mesleki alanda dikkat çekici girişimler söz konusu. Bu dönemde endişelerinizi aşmanız gerekiyor. Zaman zaman kriz çıkaran durumlarla karşılaşabilirsiniz. 16 Şubat civarında gelecek yönünde daha yapıcı bir tavır ortaya koyabilirsiniz.

Haberin Devamı

ASLAN   Ateş + Sabit (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Bugünlerde karşıt burcunuz Saka’da ilerleyen gezegenler sizi önemli sonuçlara ve muhasebelere yöneltiyor. Karşılıklı konular, ilişkiler ve evlilik alanında kritik durumlarla karşılaşabilirsiniz. Daha uzlaştırıcı ve dengeli davranmaya dikkat edin. 13 Şubat civarında görüş ve isteklerinizi daha fazla ortaya koyma imkanına sahip olabilirsiniz. Bu dönemde karşıtlık içeren durumlara ve hatta düşmanlıklara özen göstermelisiniz. 16 Şubat civarında iş hayatında daha fazla çaba ve kararlılık gerekiyor. 

BAŞAK Toprak + Değişken (24 Ağustos – 23 Eylül)

Bu dönemde Saka burcunda ilerleyen gezegenler sizi özellikle çalışma hayatınız, düzen ve iş ile ilgili konularda daha fazla meşgul kılıyor. Eğitsel konulara zaman ayırabilirsiniz. Sağlığınızla ilgili konular da önemli. 13 Şubat civarında risk almanız gereken bir konuda daha cesur davranabilirsiniz. Yine de bu dönemde kaza yaratabilecek koşullara dikkat edin. 16 Şubat civarında ise yabancılar ve uzaklarla ilgili işler açısından daha hareketli geçebilir. Bu tarihten sonra çalışma ortamınızda ilişkiler ve kadınlarla ilgili konular değişiklikler getirebilir. 

TERAZİ Hava + Öncü (24 Eylül – 23 Ekim)

Bu dönemde artan bir şekilde kendinizi ortaya koymak, hayattan zevk almak ve keyifli konulara yönelmek için imkanlar var. Aşkta ve sevdiğiniz konularda heyecanlı ve hırslı bir tavır içinde olabilirsiniz. Dışa dönüyorsunuz. 13 Şubat civarında karşılıklı bir konu, denge gerektiren bir iş size yeni kararlar getirebilir. Riskli adımlar atmakta daha kararlısınız ve heyecan arıyorsunuz. 16 Şubat civarında ise ortaklı işler ve finansal alanda daha fazla şey yapma çabası içindesiniz. Bu dönemde şansınızı doğru yönde kullanmaya çalışın.

AKREP    Su + Sabit (24 Ekim – 22 Kasım)

Bugünlerde hayatınızı derinden etkileyen ve aynı zamanda ailenizle ve iç dünyanızla ilgili konular önem kazanıyor. Ailenizle ilgili toprak, gayrimenkul gibi durumlar sizi daha fazla meşgul ediyor olabilir. Evde daha dengeli ve sakin davranmaya özen göstermelisiniz. 13 Şubat civarında sağlık ve çalışma ortamınızı ilgilendiren konularda yenilik ve çaba dikkat çekebilir. 16 Şubat civarında ise özellikle eşinizle ya da karşıtlık konularda dengeli olmaya bakmalısınız. Bu tarihten itibaren eve yönelik işler daha da hız kazanıyor. 

YAY     Ateş + Değişken (23 Kasım – 21 Aralık)

Yılın bu döneminde yakın çevrenizde daha fazla iletişim, hareket ve kafaca sizi meşgul eden konular dikkat çekiyor. Alacağınız haberler ve görüşmeler özellikle canlandırıcı olabilir. Fikirlerinizi ifade etmek yönünde çok daha kararlı davranabilirsiniz. Yeni fikirler dikkat çekiyor. 13 Şubat civarında aşkta ve sevdiklerinizle ilgili konularda daha aktif olabilirsiniz. 16 Şubat civarında ise çalışma ortamında daha pratik olmak gerekebilir. Bu dönemde görüşmeler ve anlaşma içeren konularda düşüncelerinizi daha yoğun bir şekilde ortaya koyabilirsiniz.

OĞLAK Toprak + Öncü  (22 Aralık – 20 Ocak)

Bu dönemde kişisel yeteneklerinizi ve kaynaklarınızı daha fazla geliştirmenin yollarını arayabilirsiniz. Parasal konularda oldukça hırslı ve gayretli bir tutum içindesiniz. 13 Şubat civarında evinizi ve ailenizi ilgilendiren bir konuyla daha fazla ilgilenebilirsiniz. 16 Şubat civarında ise çocuklarla ve sevdiklerinizle ilgili konular gündeminizi daha fazla hareketlendirebilir. Genel olarak bu dönemde para kazanma konusunda hırsınızı doğru yönde kullanmaya çalışmalısınız. Yeni imkanlar yaratma konusunda girişken davranacaksınız.

SAKA    Hava + Sabit (21 Ocak – 19 Şubat)

Yılın bu döneminde burcunuzda ilerleyen gezegenler sizi her zamankinden daha kararlı ve cesur kılıyor. Bugünlerde daha fazla girişim, cesaret ve mücadele gerektiren konular öne çıkmakta. Kararlı davranarak hayatınızın yönünü değiştirebilirsiniz. 13 Şubat civarında fikirlerinizle ve ziyaretlerinizde mücadeleci bir tavır içinde olabilirsiniz. 16 Şubat civarında ise daha sakin ve dengeli düşünmeye çalışmalısınız. Bu dönemde aşkta ve sizi heyecanlandıran konularda yeni riskler alabilirsiniz. Biraz daha esnek olmaya çalışmalısınız. 

BALIK     Su + Değişken (20 Şubat – 20 Mart)

Bu dönemde henüz netleşmemiş konular belirsiz yaratıyor olabilir. Beklemeler ya da sizi kendi içinize döndüren düşünceler içinde olabilirsiniz. Hayal gücünüzü kullanmaya çalışın. 13 Şubat civarında maddi konularda hızlı düşünmek ve kaynaklarınızı daha etkin şekilde kullanmak isteyebilirsiniz. 16 Şubat civarında ise düşüncelerinizi ve yaratıcılığınızı pratik hale getirebileceğiniz fırsatlar var. Bu dönemde aşkta ve duygusal alanda havada kalan ya da platonik bazı durumlar dikkat çekiyor olabilir. Düşüncesiz risklere girmemelisiniz.