R.Hakan Kırkoğlu

R.Hakan Kırkoğlu

pembenar@milliyet.com.tr

Tüm Yazıları

ÖZELLİKLE YÜKSELEN BURCUNUZU OKUMALISINIZ

Haftanın ilk günlerinde dolunayın etkisiyle karşılıklı konular ve özellikle detaylar bizi daha dikkatli olmaya yöneltiyor. İşle, düzenle ve hizmetle ilgili konularda önemli sonuçlar ve sorumluluklar gündeme gelmekte. Bugünlerde ayrıca daha abartılı ve müsrif olma eğiliminde olabiliriz. 28 Şubat civarında görüşmelerde ve iletişimde bazı engel ya da sınırlamaları sorumlu bir şekilde yönetmeye çalışalım. 1 Mart civarında düşüncelerimizi pratik hale geçirecek olumlu imkanlar elde etmek zor olmayacak. 2 Mart civarında ise ilişkilerimizi daha kolay şekilde kullanabiliriz.

Haberin Devamı

AY TAKVİMİ

Hangi gün nelere önem verelim ?

25 Şubat Pazar

Dolunayla birlikte karşılıklı konular ve sorumluluklar dikkat çekiyor nokta

26 Şubat Pazartesi

Bugün bizi daha kırılgan ve etki altında kalan koşullar olabilir. Öğle sonrası daha girişkeniz.

27 Şubat Salı

İlişkilerimizde ve karşılıklı konularda hassasiyetler var. Yeteri kadar bağ kuramayabiliriz.

28 Şubat Çarşamba

Ailemizi ya da bizi duygusal açıdan ilgilendiren konularda sıkıntılar ve huzursuzluklar gündeme gelebilir.

29 Şubat Perşembe

Duygusal kararlı olmak durumundayız. Sorumluluk almaktan kaçmayacağız.

1 Mart Cuma

İlişkilerimizde bizi abartılı kılan durumlar olabilir. Daha mantıklı davranmaya çalışalım.

2 Mart Cumartesi

Günün ilk yarısında bizi test eden durumlar ve huzursuzluklar olabilir. Akşam saatlerinde daha hareketli ve girişken davranabiliriz.

Haftalık Yorumlar 

KOÇ Ateş + Öncü (21 Mart- 20 Nisan)

Bu dönemde iletişimde ve görüşmelerde karışıklıklar, gizli kalan şeyler ya da yönetmekte zorlandığınız durumlarla karşılaşabilirsiniz. Psikolojik açıdan sizi bağlayan ya da kısıtlayan durumlar olabilir. 28 Şubat civarında karşılıklı bir konu ya da eşinizi ilgilendiren bir durum yüzünden bazı değişiklikler söz konusu olabilir. Bu dönemde destek bulmak zor olmayacak. 2 Mart civarında ise gruplar ve arkadaşlıklar içinde yeni ve destekleyici imkanlarla karşılaşabilirsiniz. Genel olarak bu dönemde daha iyimser olmaya çalışmalısınız. 

BOĞA Toprak + Sabit (21 Nisan – 20 Mayıs)

Bu dönemde Balık burcundaki gezegenler size hayal gücünüzü ve yaratıcılığınızı daha verimli kullanabileceğiniz imkanlar sunmakta. Gruplar ve sosyal alanda alabileceğiniz sorumluluklar da var. Ayrıca bu dönemde iş hayatında oldukça hırslı ve mücadeleci sayılırsınız. 28 Şubat civarında çalışma ortamında ilişkilere daha fazla özen göstermek gerekebilir. Bu dönemde gelecek yönünde daha sorumlu düşünceler içindesiniz. 1 Mart civarında kişisel yeteneklerinizi başarıya dönüştürebilecek fırsatlar bulabilirsiniz.

İKİZLER Hava + Değişken (21 Mayıs – 21 Haziran)

Bu dönemde kariyer alanında gündeme gelen yoğunlaşma sizi daha sorumlu ve gerçekçi davranmaya yöneltiyor. İş hayatında kendinizi gösterebileceğiniz bir dönemdesiniz. Kendinize güvenmelisiniz. Ayrıca bu dönemde uzaklar ve yabancılarla ilişkiler sizi daha fazla meşgul ediyor olabilir. 28 Şubat civarında yaratıcı alanda ve sevdiklerinizle ilgili konularda daha hareketli olabilirsiniz. Bu dönemde işle ilgili belgeler ve yazışmalar sizi sorumlu kılmakta. 1 Mart civarında gizli de olsa bazı destekler önünüzü açabilir.

Haberin Devamı

YENGEÇ  Su + Öncü (22 Haziran – 22 Temmuz)

Bugünlerde düşüncelerinizi anlatmak ve yeni insanlarla bir araya gelmek size olumlu bir bakış açısı kazandırabilir. Eğitimde, uzaklarla ilgili konularda ya da medya ile ilgili işlerde kendinizi daha fazla gösterebilirsiniz. Aşkta ve finansal konularda ise karışık koşullar olabilir. 28 Şubat civarında evinizi ve yakınları ilgilendiren konularda daha fazla şey yapma ihtiyacı içinde olabilirsiniz. 1 Mart civarında gelecek yönünde size umut vadeden ve destek verebilecek koşulların olduğunu görüyoruz. Bu dönemi daha iyi kullanmaya çalışın.

ASLAN   Ateş + Sabit (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Bu dönemde Balık burcundaki gezegenler sizi madden ve manen bağlayan, hassas kılan koşullara işaret etmekte. Kimi zaman endişeler ve korkular yüzünden kendinizi yıpratıyor olabilirsiniz. Zayıf kaldığınız yönlerinizi anlamaya çalışın. Ayrıca bu dönemde aşkta ve ilişkiler cephesinde oldukça hareketli koşullar dikkat çekiyor. 28 Şubat civarında ziyaretler görüşmeler ve yakın çevrenizdeki değişiklikler sizi oldukça meşgul edebilir. 1 Mart civarında ise iş hayatında daha olumlu gelişmeler ve teklifler, destekler söz konusu olabilir. 

Haberin Devamı

BAŞAK Toprak + Değişken (24 Ağustos – 23 Eylül)

Bu dönemde çok önemli sonuçlar ve değerlendirmeler gündeme geliyor. Karşıt burcunuz Balık’taki birikim nedeniyle evlilikte ve karşılıklı konularda daha fazla sorumluluk ve ciddiyet dikkat çekmekte. İş hayatında teklifler ve görüşmeler önem kazanıyor. Ayrıca bu dönemde ortaklı finansal konularda harcamalarınıza daha fazla özen göstermeye çalışın. 28 Şubat civarında para durumunuzla ilgili yeni adımlar atmak isteyebilirsiniz. 1 Mart civarında ise uzaklarla ilgili bir konu ya da eğitim hayatıyla ilgili gelişmeler size farklı imkanlar getirebilir. 

TERAZİ Hava + Öncü (24 Eylül – 23 Ekim)

Bu dönemde sağlık, iş hayatı ve çalışma koşullarınızla ilgili konulara daha fazla dikkat etmek durumunda olabilirsiniz. Mesleki alanda meşguliyete neden olan ve yorucu olabilen durumlar söz konusu. İşte yükler oldukça fazla. Ancak aşkta ve yaratıcılığınızı ortaya koyma konusunda daha hırslı ve maceracı olabilirsiniz. 28 Şubat civarında kişisel konularda ve ailevi işler içinde yeni adımlar gündeme gelebilir. 1 Mart civarında ise finansal fırsatlar ya da eşinizden gelebilecek imkanlar sayesinde destek bulmanız zor olmayacak.

AKREP    Su + Sabit (24 Ekim – 22 Kasım)

Bugünlerde Balık burcunda ilerleyen gezegenler size yaratıcı alanda kendinizi gösterebileceğiniz fırsatlar getirmekte. Aynı zamanda uzun zamandır çaba gösterdiğiniz konularda olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Yeteneklerinizi daha fazla geliştirebileceğiniz günlerdesiniz. Evde ya da ailevi konularda ise sizi duygusal açıdan meşgul edebilecek hassasiyetler ya da değişiklikler var. 28 Şubat civarında ilişkilerinizde daha açık ve net olmaya çalışmalısınız. 1 Mart civarında ise ortaklı imkanlar gündeme gelebilir.

YAY     Ateş + Değişken (23 Kasım – 21 Aralık)

Yakın çevrenizde ve ailevi konularda daha fazla hareketlilik ve sorumluluk dikkat çekiyor. Eve yönelik hassasiyetler kimi zaman fedakarlığa da dönüşmekte. Bu dönemde işinizden çok ailenizle ilgili konulara zaman ayırmak durumunda olabilirsiniz. Yine de yakın çevrenizde ve iletişim alanında sizi hareketlendiren gelişmeler var. 28 Şubat civarında gruplar içinde ve sosyal alanda değişiklikler ve hareketlilik dikkat çekebilir. 1 Mart civarında ise iş ve çalışma konularını ilgilendiren destekler ya da eğitsel imkanlar dikkat çekiyor.

OĞLAK Toprak + Öncü  (22 Aralık – 20 Ocak)

Bugünlerde kafanız, sizi yakın çevrenizde meşgul eden konular ve sorumluluklarla dolu olabilir. Eğitim, iletişim, kardeşler ya da çevresel koşullar sizi daha ciddi ve sorumlu düşünmeye itiyor. Bu konularda kalıcı ve uzun vadeli sonuçlar  elde edebilirsiniz. Ayrıca bu dönemde harcamalarınızı daha iyi dengede tutmaya çalışmalısınız. 28 Şubat civarında işiniz ile ilgili konularda yeni bir denge arayışı ve karşılıklı konular gündeme gelebilir. 1 Mart civarında ise kendinizi geliştirebileceğiniz olumlu fırsatlar bulabilirsiniz.

SAKA    Hava + Sabit (21 Ocak – 19 Şubat)

Bu dönemde burcunuzda ilerleyen Venüs ve Mars sizi aşkta, ilişkilerde ve yaratıcı alanda oldukça hareketli ve sıcakkanlı kılıyor. Aşk hayatınızda tutkular ve cesaret gündeme gelmekte. Aynı zamanda bu dönemde para konusunda ve iş hayatında daha fazla şey yapma ihtiyacı içindesiniz. Bu konularda sınırlamaları iyi yönetmelisiniz. 28 Şubat civarında uzaklarla ilgili konular ve yolculuklar dikkat çekiyor. 1 Şubat civarında ise ev ve toprağa yönelik kazançlar söz konusu olabilir. Yeteneklerinizi daha iyi değerlendirmeye bakın. 

BALIK     Su + Değişken (20 Şubat – 20 Mart)

Burcunuzda gündeme gelen hareketlilik sizi hem daha dikkat çekici kılıyor hem de şahsi konularda yeni kararlar almanızı kolaylaştırıyor. Sorumluluklarınızın daha fazla farkındasınız. Düşüncelerinizde iyimserliğinizi kaybetmemeye bakın. Aşkta ve beraberliklerde ise gizli kalan ya da sizi uğraş çıkan durumlar gündeme gelebilir. 28 Şubat civarında finansal bir konu ya da ortaklı bir iş nedeniyle değişiklikler söz konusu olabilir. 1 Mart civarında ise düşüncelerinizi daha pratik hale getirebileceğiniz imkanlar var.