R.Hakan Kırkoğlu

R.Hakan Kırkoğlu

pembenar@milliyet.com.tr

Tüm Yazıları

ÖZELLİKLE YÜKSELEN BURCUNUZU OKUMALISINIZ

Son derece ilginç, hareketli ve kritik bir haftadayız. Yan yana gelen Jüpiter ve Uranüs sürprizlere ve beklenmedik olaylara işaret ediyor. Kendimizi heyecanlı ve yenileyici koşullar içinde bulabiliriz. 24 Nisan'daki dolunay ve hemen akabinde Merkür'ün düzgün harekete dönmesi bu hafta pek çok önemli sonuç ve değerlendirme içinde olacağımızı gösteriyor. Duygusal açıdan bizi sarsan ya da güvensiz kılan durumlarla karşılaşabiliriz. Geçmişe takılıp kalmak yerine kendi içimizdeki gücümüzü bulmaya çalışalım. Kimi zaman daha fazla baskı ve endişe hissedebiliriz.

Haberin Devamı

AY TAKVİMİ

Hangi gün nelere önem verelim?

21 Nisan Pazar Karşılıklı konulara ve denge isteyen koşullara dikkat etmek gerekiyor.

22 Nisan Pazartesi Bugün duygusal hayatımızda ve eve yönelik işlerde bazı sıkıntılarla ve hoşnutsuzluklarla karşılaşabiliriz.

23 Nisan Salı Ay yanan yolda ilerlerken tartışmalı konulara dikkat edelim. Sakin kalmak faydalı olacak.

24 Nisan Çarşamba Bugün gerçekleşen dolunay bizi duygusal açıdan oldukça hassas kılıyor. Güven arıyoruz.

25 Nisan Perşembe Dolunayın etkileri devam ederken sürprizler ve ani değişiklikler parasal açıdan kararlarımızı etkileyebilir.

26 Nisan Cuma Bizi sıkıştıran ağır baskılardan çıkmaya çalışabiliriz. Daha fazla özgürlük arıyoruz.

27 Nisan Cumartesi Yeni istekler ve hevesler içindeyiz. Dağılmamaya bakalım.

Haftalık Yorumlar

KOÇ Ateş + Öncü (21 Mart- 20 Nisan

Bu dönemde Güneş’in Boğa burcunu ilerlemesiyle birlikte para durumunuz ve kazançlarınızla ilgili yeni fikirler ve değerlendirmeler öne çıkıyor. İş hayatında söz konusu olabilecek fırsatları ve yeteneklerinizi daha iyi kullanmaya çalışmalısınız. 24 Nisan'daki dolunay özellikle parasal konularda ve yatırımlarla ilgili işlerde bazı kritik sonuçlar ve değerlendirmeler getirebilir. 25’i sonrasında düşüncelerinizi yeniden uygulamaya koyabilirsiniz. 27 Nisan civarında ise kendinizi geliştirebileceğiniz yeni ufuklar var. 

BOĞA Toprak + Sabit (21 Nisan – 20 Mayıs)

Bu hafta Güneş’in burcunuza ilerlemesiyle birlikte kişisel konularda yeni adımlar ve istekler öne çıkıyor. Değişik, ilginç ve orijinal olabilecek konulara açıksınız. Değişikliklere çok fazla izin vermeseniz de bu dönemde yenilikler söz konusu. 24 nisan'daki dolunay ilişkilerinizde ve karşılıklı konularda sizi yenilenmeye zorlayabilir. 25’i sonrasında düşüncelerinizi yeniden

Haberin Devamı

gözden geçirebilirsiniz. 27’si civarında ortaklı bir iş ile ilgili farklılaşan koşullar söz konusu olabilir. Aşkta ise daha sakin düşünmeye bakmalısınız. Tepkilerinize özen gösterin. 

İKİZLER Hava + Değişken (21 Mayıs – 21 Haziran)

Yeni koşullar ve değişiklikler dikkat çekmeye başlıyor. Bu hafta bir süredir bekleme içinde olan konular tekrar hız kazanmaya başlayacak. Sezgilerinize güvenebilirsiniz. Ancak belirsizlikler de var. 24 Nisan'daki dolunay özellikle sağlık, hizmet ve çalışma ortamına ait konuları öne çıkarmakta. Bugünlerde enerjinizi doğru şekilde yönetmeye çalışmalısınız. 25’i sonrasında gruplar içinde hızlanan koşullar var. 27’si civarında ise özellikle karşılıklı konularda ve ilişkilerinizde daha fazla değişiklik içinde olabilirsiniz.

Haberin Devamı

YENGEÇ Su + Öncü (22 Haziran – 22 Temmuz)

Bu hafta Boğa burcuna ilerleyen Güneş özellikle iş ve para konusunda yeni ümitler ve beklentiler getirmekte. Mesleki hedeflerde eksik kalan şeyleri tamamlama imkanı var. Gruplar, arkadaşlıklar ve sosyal çalışmalar size daha fazla heves ve canlılık getirebilir. 24 Nisan'daki dolunay tutkulu olduğunuz ve heyecan duyduğunuz konulara bir değerlendirme getirmekte. Finansal konular üzerinde durabilirsiniz. 27 Nisan civarında sizi harekete geçiren konulara daha fazla zaman ayırabilirsiniz.

ASLAN Ateş + Sabit (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Bu dönemde iş hayatınızda ve hedeflerinizde oldukça hareket ve sürpriz içeren değişiklikler var. Yaratıcı gücünüzü ortaya koymak yönünde olumlu fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. 24 Nisan'daki dolunay iş ve ev arasındaki dengeyi yeniden kurabileceğiniz bir farkındalık getiriyor. 25 Nisan'dan itibaren düşüncelerinizi yaymak ve yabancılarla ilgili konulara yönelmek açısından yeni adımlar atabilirsiniz. Benzer şekilde 27’si civarında yaratıcı yönlerinizi ortaya koymak yönünde oldukça destekleyici fırsatlara sahipsiniz. 

BAŞAK Toprak + Değişken (24 Ağustos – 23 Eylül)

Bu dönemde yeni insanlar ve yeni çevreler hayatınıza olumlu değişiklikler getirebilir. Son zamanlarda gündeme gelen ve huzur bozucu olan durumlar sizi oldukça endişelendirmişti. Bu hafta 24 Nisan'da gerçekleşen dolunay zihinsel açıdan oldukça yoğun ve yakın çevrenizdeki değişikliklere daha fazla odaklı olabileceğinizi gösteriyor. Kardeşler ya da komşular daha fazla meşgul edebilir. 25’i sonrasında planlarınızı daha başarılı toparlayabilirsiniz. 27’si civarında ev ve aileyle ilgili değişiklikler yine sizi daha hareketli kılabilir. 

TERAZİ Hava + Öncü (24 Eylül – 23 Ekim)

Bu yeni dönemde denge içeren konular ve ilişkiler size çok daha farklı imkanlar getirebilir. Haftanın ilk günlerinde eşinizden ya da ortaklıklardan gelebilecek fırsatları kullanabilirsiniz. 24 Nisan'daki dolunay özellikle parasal konularda ve ortaklı işlerde kritik bazı sonuç ve değerlendirmeler getirmekte. 25’i sonrasında karşılık konularda ve görüşmelerde koşullar yeniden hızlanabilir. 27 Nisan civarında ise daha fazla hareket, ziyaret ve eğitici olabilecek yenileyici koşullar olduğunu söyleyebiliriz.

AKREP Su + Sabit (24 Ekim – 22 Kasım)

Bu yeni ve ilginç dönemde son altı aydır devam eden koşulların değiştiğini söyleyebiliriz. Şimdi karşılıklı konular ve dengeler önem kazanıyor. Bu dönemde ilişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz. Aynı zamanda yeni fırsatlar ve sürprizler de söz konusu. 24 Nisan'daki

dolunay kişisel alanda güçlü bir farkındalık içinde olabileceğinizi gösteriyor. Denge içeren konular öne çıkmakta. 25’i sonrasında çalışma ortamınızdaki konulara tekrar hız kazandırabilirsiniz. 27’si civarında da parasal konulara daha fazla zaman ayırmanız faydalı olabilir. 

YAY Ateş + Değişken (23 Kasım – 21 Aralık)

Bugünlerde başkalarını da ilgilendiren işler, çalışma ortamınızdaki değişiklikler sizi daha fazla meşgul ediyor. İş hayatında yeni ve ilginç adımlar atabileceğiniz günlerdesiniz. Hizmet, sağlık ve düzen gibi konular hayatınıza yenilenme getirebilir. 24 Nisan'daki dolunay şimdiye kadar gizli bazı durumların olabileceğini gösteriyor. 25 Nisan sonrasında düşüncelerinizi ve yeteneklerinizi daha cesur bir şekilde ortaya koyabilirsiniz. 27’si civarında da şahsi konularda yeni adımlar atmak ve değişiklere gitmek kolaylaşabilir.

OĞLAK Toprak + Öncü (22 Aralık – 20 Ocak)

Bu dönemde hem ailenizi ve yakın çevrenizi, hem de sevdiklerinizi ilgilendiren konular sizi daha fazla meşgul ediyor. Yaratıcı yönlerinizi ve aynı zamanda gücünüzü ilginç bir şekilde ortaya koyabilirsiniz. Aşkta ve sevdiklerinizle ilgili konularda canlandırıcı tecrübeler mümkün. 24 Nisan'daki dolunay gelecek yönünde önemli bir sonuç ve değerlendirme getiriyor. 25’i sonrasında ise eve ait konularda daha hızlı adımlar atabilirsiniz. Ancak 27’si civarında psikolojik açıdan hassas kılan konular daha fazla olabilir.

SAKA Hava + Sabit (21 Ocak – 19 Şubat)

Bu dönemde yakın çevrenizde ve ailenizi ilgilendiren konularda daha yeni ve ilginç tecrübeler söz konusu. Düşüncelerinizi orijinal bir şekilde ortaya koyabilirsiniz. Aynı zamanda aileden ya da topraktan gelen bazı fırsatlar da gündeme gelebilir. 24 Nisan’daki dolunay işiniz ve mesleğinizle ilgili konulara bir değerlendirme gereği ve sonuçlar getirmekte. 25 Nisan sonrasında gruplar içinde daha yapıcı kararlar alabilirsiniz. 27’si civarında da sosyal alanda ve arkadaşlıklar içinde sizi aktif kılan fırsatlar var 

BALIK Su + Değişken (20 Şubat – 20 Mart)

Bu dönemde gruplar ve arkadaşlıklar, sosyal faaliyetler hayatınıza yeni bir ruh ve enerji getirebilir. Aynı zamanda yakın çevrenizde ve kafanızda sizi meşgul eden pek çok konuya orijinal çözümler bulabilirsiniz. 24 nisan'daki dolunay uzaklarla ilgili bir konuya yada eğitim hayatınıza sonuçlar getirmekte. Bu dönemde para ve kaynak bulma konusunda daha cesur ve kararlı adımlar atabileceksiniz. 20 yedisi civarında da özellikle kendinizi gösterme konusunda daha iyi fırsatlar olduğunu söyleyebiliri