R.Hakan Kırkoğlu

R.Hakan Kırkoğlu

pembenar@milliyet.com.tr

Tüm Yazıları

ÖZELLİKLE YÜKSELEN BURCUNUZU OKUMALISINIZ

Ay’ın ışığı büyürken son derece dinamik ve sürprizlerle dolu bir haftadayız. Pek çok olay hız kazanmakta ve daha farklı davranmayı gerektirmekte. Bu dönemde imkanlarımızı kullanma yönünde daha kararlı bir tavır içindeyiz. Haftanın ilk günlerinde sezgilerimizden yararlanarak ilginç adımlar atabiliriz. 15’i civarında düşüncelerimizi somut hale getirmek önem kazanıyor. Bu dönemde kararlarımızda ısrarcı olabiliriz. Özellikle 18 Mayıs civarında çok yüksek enerjiler, cesaret ve aynı zamanda orijinal yönlerimizi ortaya koyabileceğimiz fırsatlar var.

Haberin Devamı

AY TAKVİMİ

Hangi gün nelere önem verelim ?

12 Mayıs Pazar Ailevi konulara ve sevdiklerimize daha fazla zaman ayırabileceğiniz bir gündeyiz.

13 Mayıs Pazartesi Günün ilk yarısında bazı endişeler yaşanabilir. Öğleden sonra dışa dönük işler için daha çok imkan edebiliriz.

14 Mayıs Salı Kişisel gücümüzü ve kararlılığımızı daha fazla ortaya koyabiliriz. Başkalarının dikkatini çekmek zor değil.

15 Mayıs Çarşamba Yaratıcı konulara zaman ayırabiliriz. Ancak abartılı olmamaya dikkat edelim.

16 Mayıs Perşembe Zekamızı ve pratik yönlerimizi ortaya koymak için güzel fırsatlar var. Detaylardan da çok şey öğrenebiliriz.

17 Mayıs Cuma Özellikle öğle saatlerinde bizi engelleyen durumlar ya da şansızlıklar gündeme gelebilir.

18 Mayıs Cumartesi Günün ilk yarısında oldukça ilginç ve fırsatlar içeren koşullar var. Öğleden sonra ilişkilerimize daha fazla önem verebiliriz.

Haftalık Yorumlar

KOÇ Ateş + Öncü (21 Mart- 20 Nisan)

Bu hafta iş hayatında ve parasal konularda yeni ve ilginç fikirler gündeme geliyor. Yeteneklerinizi paraya çevirme konusunda daha kararlı ve istekli davranabilirsiniz. Ayrıca bu dönemde cesaret gösterdiğiniz ve yenilik yaptığınız pek çok konu var. Haftanın ilk günlerinde kişisel imkanlarınızı daha kolay seferber edebilirsiniz. 15 Mayıs civarında yaratıcı olduğunuz konularda kendinizi gösterme çabası içindesiniz. Parasal konuları toparlama imkanı var. 18 Mayıs civarında ise yeteneklerinizi daha orjinal şekilde ortaya koyabilirsiniz.

Haberin Devamı

BOĞA Toprak + Sabit (21 Nisan – 20 Mayıs)

Bu hafta burcunuzda ilerleyen gezegenler size daha fazla cesaret, yenilik ve kendinizi ifade etme imkanı getiriyor. Yeni ve ilginç fikirler ve başlangıçlar öne çıkmakta. Ayrıca bu dönemde çok fazla üstünde düşünmeden hareket ettiğiniz durumlarda olabilir. 15 Mayıs civarında ev ve ailenize yönelik konular, toprakla ilgili işler sizi daha fazla harekete

geçirebilir. Bu dönemde yeteneklerinizi kararlı şekilde ortaya koyabilirsiniz. 18 Mayıs civarında şanslı olmakla beraber riskli durumlarında farkında olmalısınız.

İKİZLER Hava + Değişken (21 Mayıs – 21 Haziran)

Bu dönemde ilginç koşullar ve değişiklikler gündeme geliyor. Henüz netleşmemiş ya da beklemede olan durumlar söz konusu olabilir. Aynı zamanda gruplar ve arkadaşlar içinde oldukça aktif ve girişken bir tavır ortaya koyabilirsiniz. 15 Mayıs civarında yakın çevrede görüşmeler, ziyaretler sizi kafaca daha odaklı kılabilir. Bu dönemde parasal konularda önünüzü tam göremediğiniz durumlar söz konusu. 18 Mayıs civarında ise gelecek yönünde sizce yeni ilham verebilecek yüksek bir motivasyon elde edebilirsiniz.

Haberin Devamı

YENGEÇ Su + Öncü (22 Haziran – 22 Temmuz)

Bu dönemde iş hayatında cesaret ve tek başınıza hareket edebileceğiniz bazı koşullar dikkat çekmekte. Eğer yeteneklerinizi ortaya koymak istiyorsanız uygun bir dönemdesiniz. Aynı zamanda gelecek yönünde yapıcı ve kazançlı olabileceğiniz ilginç fikirler ortaya koyabilirsiniz. 15 Mayıs civarında özellikle parasal konularda önemli kararlar ve değişiklikler gündeme gelebilir. Gruplar ve arkadaşlıklar da sizi daha hareketli kılıyor. 18 Mayıs civarında ise önünüze gelen fırsatları daha yenilikçi bir şekilde kullanabilirsiniz.

ASLAN Ateş + Sabit (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Bu dönemde öne çıkmak ve kişisel konularda önemli kararlar vermek açısından oldukça dikkat çekici koşullar var. Toplumdaki yerinizi ve durumunuzu etkileyen gelişmeler, evlilik ya da ortaklıklarla ilgili konular, iş hayatına yönelik gelişmeler özellikle önem kazanmakta. 15 Mayıs civarında şahsi konularda oldukça kararlı davranabilirsiniz. İşle ilgili görüşmeler ve yeteneklerinizi kullanma imkanı da dikkat çekiyor olacak. 18 Mayıs civarında ise güçlü kişilerden destek görmek ve yeteneklerinizi ortaya koymak şansı söz konusu.

BAŞAK Toprak + Değişken (24 Ağustos – 23 Eylül)

Bu dönemde pek çok konuda risk almak ve değişiklikler yapmak durumunda olabilirsiniz. Bu cesareti gösterdiğiniz sürece kendinizi daha iyi ifade edebilecek fırsatlar bulacaksınız. Ayrıca bu dönemde uzaklar ve yeni insanlarla ilgili konularda hayatınıza olumlu değişiklikler getirebilir. 15 Mayıs civarında gurur yaptığınız bir konuya özellikle daha fazla dikkat etmelisiniz. Yine de bu dönemde iletişim, eğitim ve yaratıcılık içeren konularda olumlu adımlar içindesiniz. 18 Mayıs civarında yenilik yapmak açısından güzel koşullar var.

TERAZİ Hava + Öncü (24 Eylül – 23 Ekim)

Bu dönemde dengeleri korumak ve işbirliklerini arttırmak için daha bilinçli bir tavır içinde olmaya çalışın. Kimi zaman kişisel tavırlar ilişkilerinizi zora sokabiliyor. Yine de bu dönemde başkalarından ya da eşinizden gelebilecek fırsatlar ve kazançlar söz konusu olabilir. 15 Mayıs civarında gruplar içinde ve gelecekle ilgili planlarınızda daha kararlı bir tavır ortaya koyabilirsiniz. Finansal işler ve yatırımlara yönelik konular belirgin hale gelebilir. 18 Mayıs civarında ilişkilerinizi gözden geçirebileceğiniz pek çok yeni durum söz konusu olabilir.

AKREP Su + Sabit (24 Ekim – 22 Kasım)

Bu günlerde gerek çalışma ortamınızda gerekse iş hayatındaki karşılık konularda ilginç değişiklikler ve fırsatlar göze çarpıyor. Enerjinizi ve cesaretinizi doğru ve yapıcı Kullanmaya çalışmalısınız. Düzen, sağlık ve çalışma konularına odaklı olabilirsiniz. Aynı zamanda evlilik ve görüşmeler de gündeminizi hareketli kılıyor olabilir. 15 Mayıs civarında özellikle iş

hayatında kendinizi gösterme açısından olumlu bir çaba içindesiniz. İş odaklı görüşmeler ağırlık kazanmakta. 18’i civarında da yeni fikirlere ve değişikliklere daha açık davranabilirsiniz.

YAY Ateş + Değişken (23 Kasım – 21 Aralık)

Bu dönemde daha yapıcı ve çalışkan olmak mümkün. Aynı zamanda aşkta ve kendinizi göstermek istediğiniz konularda daha cesur ve girişken davranabilirsiniz. Çalışma ortamınızda kadınlarla ilgili ya da sanatla alakalı konular gündeme gelebilir. 15 Mayıs civarında fikirlerinizi ifade etme konusunda oldukça kararlısınız. Aynı zamanda iş ortamına daha odaklı hale gelebilirsiniz. 18 Mayıs civarında ise cesaretinizi doğru yönde kullanabileceğiniz yeni fırsatlar ortaya çıkıyor.

OĞLAK Toprak + Öncü (22 Aralık – 20 Ocak)

Bu dönemde kendinizi daha fazla göstermek imf Tanı var. Özellikle yaratıcı olduğunuz konularda daha yenilikçi ve orijinal davranabilirsiniz. Aşkta ve güzellikle ilgili konularda da oldukça şanslı sayılırsınız. 15 Mayıs civarında ortaklı işlerde üstüne gitmeniz gereken bir kriz durumu söz konusu olabilir. Daha esnek davranmaya çalışın. Yeteneklerinizi ortaya koymak açısından verimli bir dönemdesiniz. 18 Mayıs civarında ise ailenizi ya da evinizi ilgilendiren konularda Daha çok şey yapabileceğinizi görebilirsiniz.

SAKA Hava + Sabit (21 Ocak – 19 Şubat)

Bu dönemde yakın çevrenizde ve ailevi konularda sizi daha yenilikçi ve motive eden değişiklikler ve yenilikler var. Düşüncelerinizde son derece samimi ve doğrudan davranabilirsiniz. İletişim yeteneklerinizi iyi kullanma imkanınız da var ancak 15 Mayıs civarında karşılıklı konularda esneklik göstermeniz faydalı olabilir. Bu dönemde toprak, eviniz ve ailenizle ilgili konulara daha fazla zaman ayırabilirsiniz. 18 Mayıs civarında da ailenizle ilgili yada toprakla ilgili konularda destekler ve fırsatlar gündeme gelebilir.

BALIK Su + Değişken (20 Şubat – 20 Mart)

Bugünlerde kişisel yeteneklerinizi kullanmak ve para durumunuzu daha iyi hale getirebilecek girişimlerde bulunmak mümkün. Eğer tasarım ve sanatsal açıdan üretken olabilecek konularla alakalı iseniz, Bu dönemde ilginç fırsatlar ve fikirler içinde olabilirsiniz. 15 Mayıs civarında özellikle çalışma ve uğraş gerektiren konularda daha kararlı ve yaratıcı bir tavır içindesiniz. Bu dönemde düşüncelerinizi toparlamak ve somut hale getirmek için olumlu fırsatlar var. 18 Mayıs civarında da göstereceğiniz cesaret sizi daha şanslı kılabilir.