R.Hakan Kırkoğlu

R.Hakan Kırkoğlu

pembenar@milliyet.com.tr

Tüm Yazıları

ÖZELLİKLE YÜKSELEN BURCUNUZU OKUMALISINIZ

Bu hafta Boğa burcundaki gezegenlerin İkizler’e doğru ilerlediğini göreceğiz. Daha fazla hareket, daha fazla iletişim ve esneklik içeren koşullar öne çıkıyor. Haftanın ilk günlerinde ilişkilerde ve yaratıcı konularda akıcı enerjiler bulabiliriz. 23 Mayıs'taki dolunay özellikle karşılıklı konularda ve ilişkilerimizi zenginleştirmek ve geliştirmek yönünde güzel ve ilginç fırsatlar sunuyor. 23 Mayıs'tan sonra aşkta ve keyif aldığımız konularda daha hareketli, genç ve dışa dönük bir mizaç içinde olabiliriz. Bu dönemde ilişkilerimize ve arkadaşlarımıza, genel olarak sosyal alana oldukça canlı koşullar geliyor.

Haberin Devamı

AY TAKVİMİ

Hangi gün nelere önem verelim ?

19 Mayıs Pazar İlişkilerimizde daha hassas bir günde olabiliriz. Geçmişten gelen koşullar bizi daha duyarlı kılıyor.

20 Mayıs Pazartesi Bugün Ay yanan yolda ilerlerken tartışmalı durumlardan kaçınmalıyız. Kolayca kışkırtılabiliriz.

21 Mayıs Salı Yoğun duygusal tepkiler ortaya çıkabilir. Güven arayışı içindeyiz.

22 Mayıs Çarşamba Aşkta ve karşılıklı konularda bizi meşgul eden çok şey olabilir. Para konuları üzerine daha çok düşünebiliriz.

23 Mayıs Perşembe Bugün gerçekleşen dolunay önemli bir konuyu sonuca götürmekte. Fikirlerimiz konusunda daha çok şey yapabiliriz.

24 Mayıs Cuma Yabancılarla ilgili işler ya da inançlarımız konusunda daha dışa dönük ve kimi zaman abartılı olabiliriz.

25 Mayıs Cumartesi İdealize ettiğimiz konularda bazı eksikler olabilir. Evdeki hesap çarşıya uymayabilir daha gerçekçi düşünmeliyiz.

Haftalık Yorumlar

KOÇ Ateş + Öncü (21 Mart- 20 Nisan)

Bu yeni dönemde kazançlarınız ve imkanlarınız yönünde daha fazla şey yapmak isteyebilirsiniz. Sizi maddi açıdan daha iyi hale getirebilecek olanaklar var. Aynı zamanda cesaretinizi de ortaya koyabileceksiniz. Haftanın ilk günlerinde karşıtlık içeren konularda sizi meşgul eden daha fazla uğraş olabilir. 23 Mayıs'taki dolunay özellikle hareket, yenilik ve yabancılarla ilgili konularda bir dizi sonuç getirmekte. Aynı zamanda bu dönemde seyahatler ve ziyaretler de size yenilik ve keyif getirmekte. Eğitimden keyif alabilirsiniz.

Haberin Devamı

BOĞA Toprak + Sabit (21 Nisan – 20 Mayıs)

Bir süredir burcunuzda ilerleyen gezegenler size yeteneklerinizi kullanma yönünde oldukça güçlü enerjiler sağladı. Şimdi bu dönemde gelirinizi ve kaynaklarınızı olumlu yönde etkileyebilecek değişikliklere açıksınız. Bu dönemde harcamalarınız da artabilir. Özellikle maddi konularda yeteneklerinizi seferber etmeye çalışın. Haftanın ilk günlerinde zaman alabilecek bir iş gündeme gelebilir. 23 Mayıs'taki dolunay mali konulara, eşinizin parasal durumuna ve ortaklıklara belirli hassasiyetler getiriyor. Bu dönemde enerjinizi daha verimli yönde kullanmaya çalışmalısınız.

İKİZLER Hava + Değişken (21 Mayıs – 21 Haziran)

Bu hafta 20’sinden itibaren Güneş size daha fazla hareket yeteneği, güven ve girişimcilik getirmekte. Yakında pek çok konuda kendinizi daha canlı ve uyanık şekilde ortaya koyabilirsiniz. Haftanın ilk günlerinde duygusal açıdan önemsediğiniz konulara ve kendinizi ortaya koymaya fazlasıyla önem veriyorsunuz. 23 Mayıs’taki dolunay eşinizle ilgili ya da ortaklıklar düzeyinde yeni sonuçlar ve hassasiyetler gündeme getirebilir. Bu dönemde yaratıcı hayal gücünüzü kullanabileceğiniz ve daha mutlu olabileceğiniz kolaylıklar artıyor.

Haberin Devamı

YENGEÇ Su + Öncü (22 Haziran – 22 Temmuz)

Bugünlerde iş ve düzen konularında daha fazla çaba sarfetmek gerekebilir. Son zamanlarda düşüncelerinizde sizi hassas kılan ve uğraştıran durumlar var. Haftanın ilk günlerinde ailenizle ya da eve yönelik işlerle daha fazla ilgilenmek durumunda olabilirsiniz. 20’sinden itibaren düşüncelerinizi pratik olacak şekilde organize etmeye çalışmalısınız. Zira 23 Mayıs'taki dolunay özellikle sağlık, düzen ve uğraşı gerektiren konulara bazı çabalar getirebilir. Bu dönemde aşkta da kafanız oldukça karışık olabilir.

ASLAN Ateş + Sabit (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Son zamanlarda iş hayatınız ve mesleğiniz açısından pozitif sonuçlar getiren imkanlar dikkat çekiyor. Şimdi bu dönemde sosyal alanda ve arkadaşlıklar içinde daha fazla şey paylaşabileceğiniz ve sizin dışa dönük kılan koşullar var. Haftanın ilk günlerinde ziyaretler konuşmalar ve görüşmeler açısından oldukça hareketli olabilirsiniz. 23 Mayıs’taki dolunay sizi mutlu edebilecek bir konuyu özellikle öne çıkarabilir. Sevdiklerinizle ilgili konulara da daha fazla zaman ayırabilirsiniz. Esneklik pek çok konuda size daha çok şey kazandıracak.

BAŞAK Toprak + Değişken (24 Ağustos – 23 Eylül)

Bugünlerde kendinizi geliştirebileceğiniz pek çok yeni imkan içinde olabilirsiniz. Hayata daha pozitif ve esnek şekilde bakabilirsiniz. Son zamanlarda ortaya koyduğunuz cesaretin sonuçlarını şimdi almak mümkün. Haftanın ilk günlerinde ortak kazançlar ve iş ile ilgili ilerlemeler hızla ilerleyebilir. 23 Mayıs’taki dolunay evde ve aileyle ilgili olabilecek konularda bazı değişiklikler ve sonuçlar getiriyor. Ayrıca bu dönemde iş hayatınız açısından da daha aktif olabilirsiniz. Bugünlerde iş hayatında ilişkiler ve ortaklıklar size yeni açılımlar sağlayabilir.

TERAZİ Hava + Öncü (24 Eylül – 23 Ekim)

Son zamanlarda özellikle maddi konularda sizi daha fazla bağlayan ama aynı zamanda değişik fırsatlar getiren koşullar vardı. Şimdi bu dönemde 20’sinden itibaren daha akıcı ve destekleyici imkanların gündeme geldiğini söyleyebiliriz. Yeni fikirler, yabancılar ya da içerisinde uzakların ve medyanın olabileceği konular dikkat çekiyor. Haftanın ilk günlerinde kişisel alanda daha büyük adımlar atabilirsiniz. 23 Mayıs'taki dolunay özellikle görüşmeler, iletişim ve fikirlerinizi aktarmak açısından sizi öne çıkarmakta. Bu dönemde çok şey öğrenebilirsiniz.

AKREP Su + Sabit (24 Ekim – 22 Kasım)

Bu dönemde İlişkilerinizdeki koşullar ve hassasiyetler devam ediyor. Karşılıklı konularda belirli fırsatlar olmasına karşın yine de sizi zihinsel açıdan bağlayan durumlar da gündeme

gelebilir. Haftanın ilk günlerinde kimi zaman gizli ya da sizi duygusal açıdan bağlayan koşullarla karşılaşabilirsiniz. 23 Mayıs'taki dolunay özellikle ortaklı kazançlara, eşinizin para durumuna ya da mali koşullara vurgu yapmakta. Çift durumlar kafanızı daha fazla meşgul edebilir. Bu dönemde eşinizin ya da ortağınızın kaynaklarından da faydalanabilirsiniz.

YAY Ateş + Değişken (23 Kasım – 21 Aralık)

Oldukça ilginç ve hareketli bir dönemdesiniz. Son zamanlarda çalışma ortamınızda ve işle ilgili konularda pek çok değişiklik gündeme geldi. Şimdi bu dönemde yeni sonuçlar ve elde ettiğiniz bazı imkanlar var. Haftanın ilk günlerinde gruplar ve sosyal alanda daha çok şey yapabildiğinizi görebilirsiniz. 23 Mayıs’taki dolunay özellikle kişisel alanda ve ailenizle de ilgili olabilecek konularda önemli değerlendirmeler ve sonuçlar getirebilir. Bu dönemde aşkta ve arkadaşlıklar içinde sizi mutlu edebilecek pek çok olumlu adım atabilirsiniz.

OĞLAK Toprak + Öncü (22 Aralık – 20 Ocak)

Son zamanlarda hayatınıza olumlu yansıyan ve güveninizi artıran pozitif gelişmeler söz konusu. Bu dönemde ise özellikle çalışma hayatınızı ve işle ilgili konuları öne çıkaran değişiklikler gündeme gelebilir. İşle ilgili konularda yoğunluk ve fazlalık yaşayabilirsiniz. Bu durum sağlık ve düzen konuları açısından da dikkat çekici olabilir. Haftanın ilk günlerinde hedefleriniz yönünde pek çok adım dikkat çekiyor. 23 Mayıs'taki dolunay ise sizi bağlayan konulara ve uyum göstermeniz gereken şartlara vurgu yapmakta.

SAKA Hava + Sabit (21 Ocak – 19 Şubat)

Bu dönemde yeteneklerinizi daha fazla ifade etme imkanı bulacaksınız. Son zamanlarda ailenizi ve yerleşimle ilgili konuları etkileyen pek çok değişiklik gündeme gelmişti. Bu hafta kendinizi sergileyeceğiz pek çok fırsat var. Aynı zamanda aşkta ve güzelliklerle ilgili konularda da mutlu olabilirsiniz. Çocuklarla ilgili konular da size iyimserlik getirebilir. 23 Mayıs'taki dolumay özellikle gelecekle ilgili beklentiler ve sosyal konular açısından oldukça dışa dönük koşullar getirmekte. Bu dönemde hayatın güzel olan şeylerine fazlasıyla açıksınız.

BALIK Su + Değişken (20 Şubat – 20 Mart)

Bu dönemde ailenize ve evinize yönelik konular daha fazla meşgul edici ve hareketli olabilir. Son zamanlarda yakın çevrenizde ve iletişim, eğitim alanında yeni fırsatlar elde etmiş olabilirsiniz. Haftanın ilk günlerinde ortaklı işlere yönelme gereği var. 23 Mayıs'taki dolunay ise işinizle ilgili bir sonuç ve önemli bir değerlendirmeye işaret ediyor. Bu dönemde evde de sizi daha fazla meşgul eden koşullar olabilir ve evde güzellik yaratmak keyifli olabilir. Yakın çevreniz ve ailevi konuların sizi daha fazla harekete geçirdiğini görebilirsiniz.