R.Hakan Kırkoğlu

R.Hakan Kırkoğlu

pembenar@milliyet.com.tr

Tüm Yazıları

ÖZELLİKLE YÜKSELEN BURCUNUZU OKUMALISINIZ

Bu hafta mücadele gezegeni Mars'ın Boğa burcuna ilerlemesi ile birlikte kendimizi güvende ve istikrarlı hissettiğimiz konulara daha fazla hassasiyet gösterebiliriz. Parasal durumumuz ve fazladan harcama gerektiren durumlar öne çıkabilir. 11 Haziran civarında inatlaşmamak ve gücümüzü doğru yönde kullanmak önem kazanıyor. Aksi halde kişisel çatışmalar söz konusu olabilir. 12’si civarında görüşmelerde ve iletişimde bazı engelleri aşmak gerekecek. 14 Haziran yakınlarında ise organize olmak, işleri tamamlamak ve planlarımızı gözden geçirmek açısından güçlü bir çaba içinde olacağız.

Haberin Devamı

AY TAKVİMİ

Hangi gün nelere önem verelim ?

9 Haziran Pazar Güven ve istikrar aradığımız konularda daha hassas davranabiliriz. Ailevi durumlar da bizi meşgul edebilir.

10 Haziran Pazartesi Kişiliğimizi daha güçlü ortaya koyabileceğimiz bir gündeyiz. Ancak çıkar çatışmaları da olabilir.

11 Haziran Salı Bugün dışa dönük çalışmalar bir arkadaşlıklar açısından olumlu sayılır. Ancak beklenmeyen durumları da hesaba katalım.

12 Haziran Çarşamba Kafaca oldukça meşgul edici bir gündeyiz. Işle ilgili konular ve detaylar hızlı bir şekilde ele alınabilir.

13 Haziran Perşembe Kimi zaman detaylar üstünde daha fazla durabiliriz. Iyimserliğimizi kaybetmeyelim.

14 Haziran Cuma Bugün bolca aksiyon ve çaba gündeme geliyor. Yanılgıya düşmemek için doğru bir plan yapmalıyız.

15 Haziran Cumartesi Hareket ve yolculuklar açısından enerjik bir gündeyiz. İlişkilerimizde daha sakin kalmaya çalışalım.

Haftalık Yorumlar

KOÇ Ateş + Öncü (21 Mart- 20 Nisan)

Bu dönemde yakın çevreniz ve kafaca sizi canlı tutan gelişmeler dikkat çekiyor. Eğitim, yolculuklar ve merakınızı ortaya koyabileceğiniz fırsatlar söz konusu. Ayrıca bu dönemde harcamalarınızı biraz daha dikkatli yapmaya özen göstermelisiniz. 10 Haziran civarında kendinizi göstermek konusunda oldukça kararlı davranabilirsiniz. 12’si civarında iletişimde daha planlı ve sabırlı olmak gerekebilir. 14’ü civarında ise özellikle işle ilgili konuları toparlamak ve organize etmek için daha büyük bir çaba içinde olabilirsiniz.

Haberin Devamı

BOĞA Toprak + Sabit (21 Nisan – 20 Mayıs)

Bu dönemde burcunuza ilerleyen Mars sizi her zamankinden daha kararlı ve mücadeleci kılıyor. Beklemede olan girişimler şimdi yeniden ele alınabilir. Aynı zamanda bu dönemde para durumunuzu ve yeteneklerinizi daha fazla geliştirmek için olanaklar var. 10 Haziran civarında eve ve ailenize yönelik konular için daha fazla girişimde bulunabilirsiniz. Ancak

iddialaşmalardan uzak ve daha sakin bir tavır içinde kalmaya bakın. 14 Haziran civarında ise sevdikleriniz ve yaratıcı bir konuda yapıcı bir çaba ortaya koyabilirsiniz.

İKİZLER Hava + Değişken (21 Mayıs – 21 Haziran)

Bu dönemde pek çok gezegen burcunuzda ilerlerken yeteneklerinizi ortaya koymanız zor olmayacak. Kendinize güveniniz artıyor. Böylece ilginç fırsatlar da ortaya çıkabilir. Yine de bugünlerde özellikle maddi konularda öngörüsüz olmamaya çalışın. 10 Haziran civarında hareket, eğitim, düşüncelerinizi ifade etmek için kararlı bir çaba içinde olabilirsiniz. 12’si civarında daha iyi bir plan yapmaya çalışın ve sorumlulukları ihmal etmeyin. 14 Haziran civarında ise kritik gelişmeler sizi daha hızlı hareket etmeye zorlayabilir.

Haberin Devamı

YENGEÇ Su + Öncü (22 Haziran – 22 Temmuz)

Bugünlerde kafanızdakileri toparlamak ve zihinsel açıdan dağıtmamak için daha yapıcı ve sabırlı bir tavır içinde olmalısınız. Çift durumlar, belirsizlikler ya da gizli kalan şeyler yüzünden motive olmakta zorlanıyor olabilirsiniz. Ayrıca gruplar içinde, arkadaşlar arasında da bazı huzursuzluklar gündeme gelebilir. 10 Haziran civarında parasal konularda daha büyük bir gayret ortaya koyabilirsiniz. 14 Haziran civarında ise özellikle günlük işlerinizi toparlamak ve düzene sokmak için daha dikkatli bir tavır içinde olacaksınız.

ASLAN Ateş + Sabit (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Bu dönemde sosyal alanda ve iş hayatında daha fazla çaba ve girişim dikkat çekiyor. Arkadaşlar arasında ve grup çalışmalarında hareketli ve verimli olabileceğiniz bir dönemdesiniz. Başkalarından çok şey öğrenebilirsiniz. Ancak işte otorite figürleriyle ilgili konularda bazı tartışmalı durumlar ya da hırslar ortaya çıkabilir. 10 Haziran civarında kişisel alanda girişken ve başarılı olabilirsiniz. 14 Haziran civarında ise özellikle parayla ilgili konularda süregelen işleri tamamlamak ve organize etmek için önemli adımlar var.

BAŞAK Toprak + Değişken (24 Ağustos – 23 Eylül)

Bu dönemde dikkat çekeceğiniz ve kendinizi daha iyi gösterebileceğiniz güzel fırsatlar gelişiyor. Eğitimde, yabancılarla ilgili konularda ve yeteneklerinizi ortaya koyabileceğiniz konularda başarılı olabilirsiniz. İçinde inanç ya da fikirlerinizin öne çıktığı durumlarda daha dengeli olmaya çalışın. 10 Haziran civarında tam olarak göremediğiniz ya da yönetmekte zorlandığınız olaylarla karşılaşabilirsiniz. Bu dönemde organize olmak çok önemli. 14 Haziran civarında şahsi konularda kendinizi ortaya koyabileceğiniz güçlü bir potansiyel var.

TERAZİ Hava + Öncü (24 Eylül – 23 Ekim)

Bu dönemde İkizler burcundaki gezegenler size güzel fırsatlar ve gelişme olanakları sunuyor. Yeni ve yabancı insanlar, eğitim fırsatları ve aynı zamanda uzaklarla ilgili konular, yolculuklar hayatınıza zenginlik ve renk getirebilir. Yine de bu dönemde birikimlerinizi daha iyi yönetmeye çalışmalısınız. 10 Haziran civarında gruplar içinde kararlı davranmak başarı getirecek. 14 Haziran civarında ise eldeki işleri daha iyi yönetmek ve ihmalkar davranmamak gerekiyor. Mesleki alanda fedakarlık yapmanız gerekiyor olabilir.

AKREP Su + Sabit (24 Ekim – 22 Kasım)

Bu dönemde bazı karışık durumlar nedeniyle daha mantıklı ve sakin kalmaya çalışmalısınız. Özellikle karşılıklı konularda, evlilikte ya da ortaklıklar içinde tartışma içeren durumlar gündeme gelebilir. Ayrıca bu dönemde finansal işler, borç ya da miras gibi konularla daha fazla ilgileniyor da olabilirsiniz. 10 Haziran civarında özellikle iş hayatında kendinizi daha

fazla gösterme fırsatı söz konusu. 14 Haziran civarında ise gruplar ve sosyal alan içinde göstereceğiniz çaba sayesinde pek çok şeyi tamamlama imkanına sahip olabilirsiniz.

YAY Ateş + Değişken (23 Kasım – 21 Aralık)

Hızlı gelişmeler özellikle karşılıklı görüşmelerde ve ortaklıklarda hareketli bir atmosfer ortaya çıkarıyor. Bu dönemde mesleki alanda daha pozitif gelişmeler ve teklifler karşınıza çıkabilir. İlişkilerinizi geliştirmek konusunda da önünüz açık. Ancak çalışma ortamındaki koşullar yorucu olabilir. 10 Haziran civarında kişisel düşüncelerinizi ortaya koymak ve hayatınızda yeni ve yabancı insanlara yer açmak için kararlı bir çaba içinde olabilirsiniz. 14 Haziran civarında ise özellikle iş hayatında eksik olan şeyleri tamamlamaya çalışmalısınız.

OĞLAK Toprak + Öncü (22 Aralık – 20 Ocak)

Bu dönemde çalışma ortamında ve hizmetle ilgili konularda daha fazla hareket ve iletişim söz konusu. İş ortamında sizi meşgul eden birden fazla konu var. Ayrıca bu dönemde sağlık ve organizasyon konularıyla daha çok ilgilenebilirsiniz. Aşkta ise tutkulu ve kimi zaman tartışmalı durumlar söz konusu olabilir. 10 Haziran civarında sizi endişelendirebilecek bir konuyla daha fazla yüzleşebilirsiniz. 14 Haziran civarında ise para durumunuzu ve gelirlerinizi ilgilendiren bazı testler içinde olabilirsiniz.

SAKA Hava + Sabit (21 Ocak – 19 Şubat)

Bu dönemde İkizler burcundaki gezegen birikimi hayatınıza daha keyifli, eğlenceli ve size gevşeme olanağı sağlayabilecek olumlu olaylar, fırsatlar sunmakta. Aşkta ve yaratıcı olduğunuz konularda güçlü şekilde motive olabilirsiniz. Ayrıca bu dönemde evde ya da toprakla ilgili konularda sizi meşgul edebilecek bazı yeni durumlar da ortaya çıkabilir. 10 Haziran civarında karşılıklı konularda daha sakin ve sabırlı olmaya çalışın. 14 Haziran civarında ise özellikle işte endişe yaratan durumlar gündeme gelebilir.

BALIK Su + Değişken (20 Şubat – 20 Mart)

Bu dönemde çok hareket ve yakın çevrenizde ailevi konularda yenilikler, değişiklikler dikkat çekiyor. Eve yönelik işler, anne babadan gelen imkanlar söz konusu olabilir. Evde olumlu bir atmosfer yaratabilirsiniz. 10 Haziran civarında özellikle iş ortamında ve çaba göstermeniz gereken konularda daha enerjik bir tavır içinde olabilirsiniz. Ancak 14 Haziran civarında karşılıklı konularda ve ilişkilerinizde düzene sokmanız gereken durumlar söz konusu olabilir. Başkalarının fikirlerini can kulağıyla dinlemeye gayret göstermelisiniz.