R.Hakan Kırkoğlu

R.Hakan Kırkoğlu

pembenar@milliyet.com.tr

Tüm Yazıları

ÖZELLİKLE YÜKSELEN BURCUNUZU OKUMALISINIZ

Bu hafta hayal gücüne dayalı yaratıcı çalışmalar açısından oldukça canlı ve verimli geçebilir. Sanatsal uğraşlar ve bizi daha duyarlı kılan koşullar içindeyiz. Ancak özellikle 17’si civarında görüşmelerimizde ve anlaşmalarda daha uyanık ve ayakları yere basan bir tavır sergilemeye çalışalım. Zira iyi niyet söz konusu olsa dahi yanlışlıklara eğilim gösterebiliriz. Bu hafta sezgilerimizi kullanma yönünde oldukça başarılıyız. Ayrıca ailemize ve eve ait konulara da daha fazla özen göstereceğiz. 20’si civarında dağılmamaya bakalım. 22 Haziran’daki dolunay özellikle duygusal alanda, ailevi konularda ve genel olarak ilişkilerde ciddi bir muhasebe getirecek.

Haberin Devamı

AY TAKVİMİ

Hangi gün nelere önem verelim ?

16 Haziran Pazar Karşılıklı konularda daha sakin olalım. Yanan yoldaki Ay bu tartışmalı durumlara yol açabilir.

17 Haziran Pazartesi Bugün güvensizlik yaratan durumlar gündeme gelebilir. Parasal konularda sakin düşünmeliyiz.

18 Haziran Salı Sezgilerimiz sayesinde daha doğru kararlar alabiliriz. Duygusal alanda sorumlu davranmak gerekiyor.

19 Haziran Çarşamba Özellikle parasal konularda beklenmedik durumlar söz konusu olabilir. Daha sakin düşünmeye bakalım.

20 Haziran Perşembe Daha özgür ve yenilikçi davranabilirsiniz bir gündeyiz. Yeni düşüncelere açığız.

21 Haziran Cuma Görüşmelerimizde daha dengeli olmaya bakalım. Gerçekçi olmak gerekiyor.

22 Haziran Cumartesi Dolunayın etkisi bizi daha düşünceli ve sorumlu olmaya itiyor. İlişkilerimizde hassasiyetler var.

Haftalık Yorumlar

KOÇ Ateş + Öncü (21 Mart- 20 Nisan)

Bu hafta dikkatinizi gittikçe artan bir şekilde eve ve ailevi konulara vermeye başlayabilirsiniz. Yakın çevreniz ve ailevi konular değişiklikler getirmekte. Bu dönemde sizi meşgul kılan daha çok şey var. Eve yönelik harcamalar da gündeme gelebilir. 18’i civarında duygusal açıdan test edebilecek ortaklı konular söz konusu. 20’si civarında sezgilerinizi gözden geçirmelisiniz. 22 Haziran’daki dolunay ise özellikle sorumluluklar ve işle ilgili gelişmeler açısından sizi daha fazla ciddi düşünmeye yöneltebilir. 

Haberin Devamı

BOĞA Toprak + Sabit (21 Nisan – 20 Mayıs)

Bugünlerde burcunuzda ilerleyen Mars sizi oldukça kararlı, mücadeleci ve girişken kılıyor. Ancak öfke yaratabilecek durumlara da dikkat etmelisiniz. Ayrıca bu dönemde yakın çevrenizde daha fazla hareketlilik, ziyaretler ve yolculuklar gündeme geliyor. Başkalarından

pek çok şey öğrenebilirsiniz 18’i civarında karşılıklı konularda ve ilişkilerinizde daha özenli olmaya çalışın. 20’si civarında hayal gücünüz çok daha verimli olabilir. 22 Haziran’daki dolunay ise uzaklarla ilgili bir konuda ya da eğitimde önemli sonuçlar getirebilir. 

İKİZLER Hava + Değişken (21 Mayıs – 21 Haziran)

Bu dönemde parasal konularda daha dikkatli ve gerçekçi davranmaya çalışmalısınız. Yeni gelir kaynakları ve destekler olabileceği gibi görünmeyen masraflarınız da var. Ayrıca bu dönemde eve yönelik harcamalarda gündeme gelebilir. 18 Haziran civarında bazı uğraştırıcı durumlarla karşılaşabilirsiniz. 20’si civarında da girişimlerinizde daha net olmaya çalışın. 22 Haziran’daki dolunay paylaşım içeren bir konu, miras ya da finansal konular açısından sizi daha gerçekçi bir muhasebe yapmaya yöneltiyor olabilir.

Haberin Devamı

YENGEÇ Su + Öncü (22 Haziran – 22 Temmuz)

Son haftalarda yaşadığınız belirsizlikler ve huzursuzluk duygusu yavaş yavaş ortadan kalkıyor. Bu dönemde duygularınızla daha rahat temas kurabilir ve kendinizi ifade edebilirsiniz. Özellikle 17 Haziran’dan itibaren daha akılcı ve yaratıcı kararlar almak kolaylaşıyor. Bireysel alanda yenilikler dikkat çekmekte. 18 Haziran civarında sevdiklerinizle ilgili konulara odaklısınız. 20’sinden sonra kararlılığınız artmakta. Ancak 22 Haziran’daki dolunay özellikle evlilikte ve karşılıklı konularda ciddi bir değerlendirme getirebilir.

ASLAN Ateş + Sabit (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Son haftalarda arkadaşlar içinde ve sosyal alanda oldukça hareketli bir gündeminiz vardı. Bu haftadan başlayarak sizi daha düşünceli ve hassas kılan koşullar bekliyor. Bugünlerde duygusal açıdan çok kolay göremediğiniz durumlarla karşılaşabilirsiniz. 18 Haziran civarında ailenizi ve evi ilgilendiren konulara daha fazla vakit ayırmak gerekebilir. 20’sinden sonra gizli kalan konulara dikkat edin. 22 Haziran’daki dolunay ise sağlık, düzen ve iş açısından daha yorucu olabilir. 

BAŞAK Toprak + Değişken (24 Ağustos – 23 Eylül)

Bugünlerde enerjinizi ve dikkatinizi arkadaşlara ve sosyal konulara daha çok ayırabilirsiniz. Ayrıca eve yada ailenize yönelik bir proje de gündeme gelebilir. Gelecek yönünde yeni umutlar ortaya çıkıyor. 18 Haziran civarında ziyaretler, konuşmalar sizi duygusal açıdan daha odaklı kılmakta. Kardeşlerle ilgili konular da dikkat çekebilir. Yirmisi civarında daha net düşünmeye çalışın. 22 Haziran’daki dolunay ise çocuklarınız ya da sevdiklerinizle ilgili bir konu hakkında önemli sonuçlar getirebilir. 

TERAZİ Hava + Öncü (24 Eylül – 23 Ekim)

Bugünlerde daha kararlı ve duygusal açıdan girişken olabilirsiniz. Son zamanlardaki hareketlilik yerini daha ciddi kararlara bırakıyor. Bu dönemde ailevi konular ve sorumluluklar önem kazanmakta. Evlilik hayatınızla ilgili adımlar da mümkün. 18 Haziran civarında destek bulmak ve harcama yapmak konusunda gayret içinde olabilirsiniz. 22 Haziran’da ise sizi yakından ilgilendiren bir dolunay gerçekleşiyor. Dolunayın etkisi altında ailenizi ve anne babanızı ilgilendiren konularla daha yakından ilgilenebilirsiniz.

AKREP Su + Sabit (24 Ekim – 22 Kasım)

Son zamanlarda yaşadığınız çift durumlar ve huzursuzluklar yerini daha rahat ve akıcı koşullara bırakmakta. Özellikle 17’sinden itibaren, bu yeni dönemde kendinizi daha serbest ve yeni şeyler öğrenirken bulabilirsiniz. Yolculuklar, yabancılar ve eğitimle ilgili konular size

önemli fırsatlar sunuyor. 18 Haziran civarında kişisel alanda hızlı adımlar atabileceksiniz. 22 Haziran’daki dolunay ise kardeşlerle ya da yakın çevrenizdekilerle ilgili bir konu ya da bir görüşme içinde, bir belgeyle ilgili bazı sonuçlar ve değerlendirmeler getirebilir. 

YAY Ateş + Değişken (23 Kasım – 21 Aralık)

Son zamanlarda ilişkiler ve karşılıklı konular gündeminizi oldukça meşgul etti. Bu hafta başkalarına bağlı konular, finansal işler yada sizi psikolojik açıdan bağlayan durumlar daha fazla dikkat çekebilir. Ailevi konularda değişiklikler gündeme gelebilir. 17 Haziran sonrasında ortak kazançlar, miras hep paylaşımlarla ilgili konularla daha fazla ilgilenmeye başlayabilirsiniz. Ancak 18 Haziran civarında bazı gizli kalan şeyler huzursuzluk çıkarıyor olabilir. 22 Haziran’daki dolunay parasal konular üzerinde önemli bir muhasebe yapacağımızı gösteriyor.

OĞLAK Toprak + Öncü (22 Aralık – 20 Ocak)

Yılın bu döneminde önemli sonuçlar ve değişiklikler gündeme gelmeye başlıyor. Son 6 aydır devam eden koşullar değişmekte. 17 Haziran'dan itibaren İlişkilerinizde, evlilik hayatında oldukça hareketli bir dönem başlamakta. 18 Haziran civarında gelecek yönündeki planlarınızı hızlı şekilde gözden geçirebilirsiniz. 20’sinden itibaren ortaklıklar, kimi zaman karşıtlık içeren durumlar daha fazla dikkat çekmeye başlayabilir. 22 Haziran'da burcunuzda gerçekleşecek olan dolunay şahsi açıdan önemli değerlendirmeler ve sonuçlar getiriyor.

SAKA Hava + Sabit (21 Ocak – 19 Şubat)

Bu dönemde gündeminizde sizi daha fazla uğraştıran, zaman alan konular öne çıkabilir. İş ve çaba gerektiren bu durumlar yüzünden enerjinizi doğru şekilde yönetmeye çalışmalısınız. Çalışma hayatınızla ilgili konularda hareketlenmekte. 18 Haziran’da sorumluluk gerektiren konular hızlı davranmayı gerektirebilir. 20’si sonrasında sağlık, düzen ve hizmet konularına daha odaklı hale gelebilirsiniz. Özellikle 22 Haziran’daki dolunay kimi zaman kabullenme içeren durumları ve hassasiyetleri öne çıkarıyor. 

BALIK Su + Değişken (20 Şubat – 20 Mart)

Bu dönemde ev hayatınız ve özelinize dair konular sizi daha fazla hareketlendiriyor. Yaratıcı uğraşlara ve aşk hayatınıza daha olumlu bakabileceğiniz koşullar gelişmekte. 18 Haziran civarında yolculuklar, yabancılarla ilgili konular oldukça hızlı ilerlemeler getirebilir. 20’si civarında sevdiklerinizle ilgili konulara, çocuklarla ilgili koşullara daha fazla zaman ayırabilirsiniz. 22 Haziran’daki dolunay ise özellikle gelecek yönünde yeniden karar vermek ve arkadaşlar arasında bir değerlendirme yapmak açısından önem taşıyor.