Artı bir aranıyor

Ah ne arandı o artı bir vakti zamanında... Sevgili babında hayatımızda kimsecikler yokken kaç parti, kaç tatil, kaç düğün es geçildi sırf ortamda sap gibi kalmayalım diye. Ve şimdi bu derde çare sürpriz bir isimden, Tinder’dan geldi

Hep diyordum günün sonunda romantizmin kazanacağını. Boşuna yazmadım o güzel, sıcacık duygularla bezediğim romantik komedi kitaplarımı. Evet, dünya bir süreliğine hızlı, hesapsız ilişkilerin daha iyi sonuçlar vereceğine inanır gibi oldu. Hatta çevrimiçi arkadaşlık uygulaması Tinder ve benzerleri bu kafada olanlara ilaç gibi geldi. Sözünü ettiğim ilişki tarzının sürdürülebilir olacağına hiçbir zaman inancım yoktu. Haklı da çıktım. Nasıl mı? Tinder, düğünlere yalnız başına katılmak istemeyen kullanıcıları için yeni bir uygulama sundu geçtiğimiz hafta. İsmi, Plus One. Wedding Wire isimli dev düğün organizasyonu firmasıyla iş birliği yapmışlar. Bunu yazarken hem içimden hem dışımdan sesli gülüyorum.

Biz de romantiğiz

Nasıl gülmeyeyim aşkımsular? Tinder, düğüne artı bir buluyor! Bakın biriyle takılırsınız, gülersiniz, eğlenirsiniz, tatile gidersiniz ancak ansızın katılmanız gereken bir düğün çıkarsa ufak bir kal gelir, kafanızda şu düşünce cirit atar: “Bu düğüne beraber gidersek işin seyri değişecek”. Çünkü hayatınızdaki kişiyi düğüne davet etmek, onu yakın çemberinize sokmaya karar verdiğiniz, ciddiyetinizi gösterdiğiniz, sözsüz bir vaatte bulunduğunuz, gizli resmi bir andır. Düğüne biriyle katılmak, ilişkideki kırılma noktasıdır. Vaatsiz ilişki de yaşayabileceğinizi vaat eden bu arkadaşlık sitesinin Plus One adımı, bildiğiniz “Biz de bundan böyle romantiğiz” demektir! “Bir arkadaşlık sitesinden düğüne gitmek için tanıştık” cümlesini kurmak bile romantik yahu!  

Münevver Teyze’nin kızı

Üst düzey Tinder çalışanı Kyle Miler, yeni uygulamayla ilgili şöyle bir açıklama yapmış: “Üyelerimizin birçoğunun katılmak istediği düğünler için eş aradığını biliyoruz ve şimdi onlara tam olarak Tinder’da bunu yapmanın bir yolunu sunmaktan heyecan duyuyoruz”. Meali: “Bu uygulamada hayat arkadaşınızı, the one’ınızı bulabilirsiniz”. Bu da yetmemiş, The One uygulamasını ekleyen yüz kişiye 460 dolar ödeyeceğini açıklamış Miler. Meali: “Çeyiziniz bizden!” Sizi kızıyla tanıştırmak isteyen üst komşunuz Münevver Teyze’yi bunca yıl hor gördünüz, şimdi o düğüne gitmek için kullandığınız arkadaşlık uygulamasında Münevver Teyze’nin kızı size önerilirse ne yapacaksınız?

Artı bir aranıyor

HAFTANIN GÜZELLİKLERİ:

ÜÇÜNCÜ MEKAN: Kemerburgaz’da henüz bir ay önce açılan mekanın, çocuk atölyeleriyle, konserleriyle ve sağlıklı-lezzetli mutfağıyla radarınıza gireceğine inanıyorum. Kapalı alanı da kısa süre sonra açılacakmış. Temiz hava depolarken keyifli vakit geçirmek isteyenlerin dikkatine sunarım.

MUSEUM OF MOTIVATION: “Kendi Everest’ine tırman!” sloganıyla giriş yaptığınız müze, özellikle çocukların hayal gücünün gelişimi açısından şahane. İki buçuk yaşındaki oğlumla içeride yaklaşık bir buçuk saat geçirdik, acayip eğlendik. Ataşehir’deki Watergarden’a yolunuz düşerse ziyaret ediniz.