Cumhuriyet Bayramı ve Sevgi Evleri, Beraber Ne Güzelsin…

30 Ekim 2017

29 Ekim Cumhuriyet Bayramın da, Adana Sevgi Evlerin'de, küçük dostlarımızla beraberdik. Öncesinde fazla hazırlık yapamadan gerçekleştirdik bu etkinliği ama yine de çok başarılı ve dişe dokunur tamamlandı.

JCI Adana başrolünde gerçekleştirilen bu etkinlikte, herkesin emeği ve desteği oldu. Kulüp başkanından, eski ve yeni üyelere kadar, küçük küçük başlayıp çığ gibi büyüyen destekle, küçük arkadaşlarımıza yemekler yapıldı, hediyeler verildi, en önemlisi onların kalbine dokunularak onlarla beraber eğlenildi.

Öncelikle Sevgi Evlerini Tanıyalım,

17 Ekim 2009 tarihinde hizmete açılan Adana Sevgi Evleri, 210 kişi kapasitelidir. 21 villa tipi evden oluşarak, 0-6 yaş grubu 6 ev, 7-12 yaş grubu 10 ev, 13-18 yaş grubu 5 ev (genç kızlar) olarak hizmet vermektedirler.

Çocukların sağlıklı gelişimi ancak bir aile yanında mümkün olabileceği ilkesinden hareketle korunmaya muhtaç çocukların öncelikle öz ailesi yanında bakımı, bu mümkün değilse, Koruyucu Aile, Evlat Edindirme, Ayni Nakdi Yardım hizmetinden yararlandırılması ilkesini benimsemişlerdir.

Cumhuriyet Bayramı ve Sevgi Evleri,

Evet, bu özel günde orada onlarla beraber olmak ayrı bir güzeldi, eksiksizce hazırlanmıştı her şey. Cumhuriyetin bizden sonraki sahipleriyle, Atatürk’ün bizlere emaneti miniklerle şarkılar söylendi, dans edildi, sohbet edildi. Yalan yok onlar kadar bizde eğlendik…

Yazının devamı...