Geri Dön

Sonbaharda tüketilmesi gereken tatlılar

Sonbaharda ruhumuzu tazeleyen bu nefis tatlılara teslim olmaya ne dersiniz? Hem içinizi ısıtacak hem de serinleyen havalarla birlikte düşen enerjinizi yeniden yükseltecek sonbahar tatlılarını Pasta Şefi Didar Yanar paylaştı. İşte sonbaharda tüketilmesi gereken tatlılar...

Sonbaharda tüketilmesi gereken tatlılar

Sonbaharın tatlı bir telaşı vardır, kışa hazırlık, soğuklarla mücadele hatta rejimi bile bıraktığımız aylardır sonbahar. Sonbahar dediğimiz zaman aklıma ilk gelen balkabağıdır. Her çeşidini yapabildiğimiz ister şeker hastaları isterse rejimi bırakan herkesin gözdesidir. Balkabağı ile birlikte ayva da çok sık reçetelerinin gözüktüğü tatlılardan biridir.

Sonbaharda tüketilmesi gereken tatlılar

Üzüm çeşitleri, incir, mürdüm eriği, kızılcık, böğürtlen, frambuaz, kuşburnu, elma, nar, armut, cennet hurması, kivi, muşmula ve kuşburnu da sonbaharda gözüken meyvelerin başında gelir. Hepsi ile tatlı yapıyor olabilmek mümkün. Elma ile tereyağlı bir turta, frambuaz ile cheesecake.

Sonbaharda tüketilmesi gereken tatlılar

Sonbaharda genelde şerbetli tatlı tüketimi fazla olur kışa vücut kalori depo yapmak ister. Yazdan kalma hafif tatlılar yerini daha ağırlarına bırakır.

Eda İle Ne Konuştuk? - Sibil ÇetinkayaSempatik tavırları ve giyim tarzı ile birçok kişinin beğenisini kazanan Sibil Çetinkaya, Eda Özdemir'in bu haftaki konuğu oldu.
Yazarlar

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber