Sonbahar

Sonbahar

Son dakika sonbahar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sonbahar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sonbahar haber sayfamızda...

Sonbahar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.239 sonbahar haberi bulunmuştur.
Krup Hastalığı Nedir, Ne Zaman Geçer? Bebeklerde Ve Çocuklarda Krup Hastalığı Tedavisi...
Krup Hastalığı Nedir, Ne Zaman Geçer? Bebeklerde Ve Çocuklarda Krup Hastalığı Tedavisi...Halk arasında yalancı kuşpalazı, yalancı difteri veya akut larenjit olarak bilinen kulp hastalığı, soğuk havaların gelmesi ile birlikte bebeklerin ve çocukların kolaylıkla hastalanmasına zemin hazırlayan bir rahatsızlık. Özellikle geceleri havlamayı andıran bir öksürükle uyanan ve nefes almada zorluk yaşayan çocukları olan aileler krup hastalığından da şüphe duymalıdır. Uzmanlar kulp hastalığı konusunda aileleri uyarmakta ve bilgilendirmektedir. Peki Krup hastalığı nedir, ne zaman geçer? Bebeklerde ve çocuklarda krup hastalığı tedavisi nasıldır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
5.03.2021Sağlık
Türkiye Salatalık (Hıyar) Üretim Haritası: Salatalık Nerelerde Yetişir? İl İl En Çok Salatalık Yetiştirilen Bölgeler
Türkiye Salatalık (Hıyar) Üretim Haritası: Salatalık Nerelerde Yetişir? İl İl En Çok Salatalık Yetiştirilen BölgelerSalatalık ya da diğer adıyla hıyar, kabakgiller familyasına ait bir bitkidir. %95'inin sudan oluştuğu bilinmektedir. İçerisinde B1 ve C vitaminleri, fosfor, biotin, potasyum, manganez, bakır ve mangezyum bulunmaktadır. Salatalık sadece tundra ikliminde yetişmez. Diğer iklim türlerinde yetişmeye uygun bir bitkidir. İnsan sağlığına çok sayıda faydası bulunmaktadır. Bu yönleriyle pazar veya market alışverişinde çokça tercih edilmektedir. İşte, salatalık üretimi hakkında bilinmesi gerekenler.
18.09.2020Haritalar
Türkiye Taze Fasulye Üretim Haritası: Taze Fasulye Nerelerde Yetişir? İl İl En Çok Yetiştirilen Bölgeler
Türkiye Taze Fasulye Üretim Haritası: Taze Fasulye Nerelerde Yetişir? İl İl En Çok Yetiştirilen BölgelerFasulye, taze ve konserve gibi değişik şekillerde değerlendirilebilen besin değeri yüksek olmasının yanı sıra tüm dünyada bol miktarda tüketimi olan bir kültür bitkisidir. A, B1, B2 ve C vitaminleri açısından zengin olan bitkinin tüketimi ülkemizde de oldukça yaygındır. Bu özelliklerden yola çıkmak suretiyle taze fasulye nerelerde yetişir? İl il en çok yetiştirilen bölgeler nerelerdir? Sorularına cevap bulmak için bilgileri derledik.
18.09.2020Haritalar
Türkiye Taze Bezelye Üretim Haritası: Taze Bezelye Nerelerde Yetişir? İl İl En Çok Yetiştirilen Bölgeler
Türkiye Taze Bezelye Üretim Haritası: Taze Bezelye Nerelerde Yetişir? İl İl En Çok Yetiştirilen BölgelerÜlkemizde yetiştirilen sebzelerden birisi de bezelye sebzesidir. Ülkemizin farklı iklim bölgelerinin bulunması sebebiyle bazı bölgelerde yetişmektedir. Peki Taze bezelye nerelerde yetişir? İl il en çok yetiştirilen bölgeleri sizlere detaylıca derledik.
18.09.2020Haritalar
Dikili Gezilecek Yerler (2021) - Dikili Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Dikili Gezilecek Yerler (2021) - Dikili Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesiİzmir ilinin kuzeyinde bulunan Dikili bir ilçedir. Ege Denizinde kıyısı olan bu ilçe güzel doğası ile doğasever kişiler için muhteşem deneyimlerin yaşanacağı en güzel yerlerden biridir. Dikilinin sınırlarını Bergama ilçesi ve Ege Denizi çizer. Türkiye’nin en güzel olan ilçelerinden biridir. Gezilecek çok fazla yeri bulunmaktadır. İlkbahar aylarından sonbahar aylarına kadar ve hatta tüm yıl içinde ziyaret edilebilir. Dikili’de nerelerde gezilir? Dikilide mutlaka gezilmesi gereken yerler nerelerdir? İşte İzmir Dikili’de gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerin listesi.
Manisa Gezilecek Yerler (2021) - Manisa Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Manisa Gezilecek Yerler (2021) - Manisa Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiManisa ili Ege Bölgesindeki iller arasında İzmir ilinden sonra en büyük olan ikinci şehirdir. Manisa şehri Sultaniye üzümü ve şifalı olan mesir macunu ile meşhurdur. İzmir şehrine yakın olması ile çok hızla gelişen bir şehirdir. Manisa’da düzenlenen Cirit Festivali ve Mesir Festivali ünlü festivallerdir. Sıcak havası ile sonbahar ve ilkbahar aylarında festivaller yapılır. Manisa şehri çok sayıda turisti kendine çekmektedir. Manisa’da gezilecek yerler nerelerdir? İşte Manisa’da mutlaka görülmesi gereken yerlerin listesi.
Ayvalık Gezilecek Yerler (2021) - Ayvalık Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Ayvalık Gezilecek Yerler (2021) - Ayvalık Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiTürkiye’nin Marmara Bölgesinde yer alan Balıkesir şehrinin Ege denizine kıyısı olan kısmındaki küçük şirin sahil kasabası Ayvalık’tır. Midilli adasının karşısında yer alan Ayvalık her geçen gün çok daha fazla ziyaretçiye ev sahipliği yaparak turizmin canlı olduğu bir yer halindedir. Ayvalık İstanbul’a yakın mesafede olması nedeni ile İstanbul’dan çok sayıda ziyaretçi almaktadır. Geçmişin izlerini kaybetmeyen Ayvalık’ta gezilecek yerler nerelerdir? İşte Ayvalık’ta mutlaka gezilmesi gereken yerlerin listesini sizler ile buluşturduk.Küçük bir ilçe oluşuna karşın Ayvalık merkezinde ve Ayvalık çevresinde çok sayıda gezilecek yer bulunmaktadır. Ayvalık eski bir Rum yerleşkesidir. Huzurlu vakitler geçirip, enerji depolamak için, yenilenip tazelenmek için, şehrin gürültüsünden kaçarak ruhu dinlendirmeye en uygun yerlerinden biridir. Ayvalık ilçesini rahatça keşfedebilmek ve gezip görülmesi gereken yerleri görebilmek için en az 2 ya da 3 gün kadar vakit ayırılmalıdır. Ayvalık sokaklarının zeytin kokusu, berrak denizi, enfes yemekleri ve tarihi evleri ile herkesin görmesi gereken güzel yerlerden birisidir. Ayvalık çarşısı gezinin başlayabileceği en iyi noktalardan biridir.Ayvalık’ta en fazla ziyaret edilen bölgelerinden biri Cunda Adası’dır. Cunda Adası bugüne kadar çok sayıda yerli ve yabancı turistin ilgisini çekmiş ve her geçen gün çok daha fazla ziyaret edeni olan bir adadır. Çok sayıda kilise, cami gibi tarihi yapılar bulunurken görülmesi gereken plajları da bulunmaktadır. Ayvalık ilçe olarak hem tatil yapılabilecek hem de gezip kültürel birikim kazanılabilecek nadir yerlerden biridir. Ayvalık sonbahar ve ilkbahar aylarında çok daha fazla ziyaretçi alan fakat yaz tatili içinde yaz aylarında çok fazla tercih edilen ilçelerden biridir. Yurt dışından da çok sayıda turist ünlü plajları görmek, adaları gezmek için Ayvalık’a gelmektedir.
Denizli Gezilecek Yerler (2021) - Denizli Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin Listesi
Denizli Gezilecek Yerler (2021) - Denizli Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerlerin ListesiDenizli’ye gidildiğinde gezilmesi ve görülmesi gereken çok sayıda yer bulunmaktadır. Bunların arasında sıcak su kaynakları olduğu gibi, mitolojik ögelerin de yer aldığı antik kentler de bulunmaktadır. Tüm bunlar hakkında bilgi alınabilmesi için yazı içerisinde 10 adet gezilmesi ve görülmesi gereken yerleri bir araya getirdik.Denizli, genellikle sıcak su kaynaklarıyla bilinen bir ilimizdir. Fakat Ege Bölgesi’nde yer alan her ilimizde olduğu gibi Denizli’de de sayısız kültürel miras bulunmaktadır. Lidya, Frigya, Roma, Bizans gibi çeşitli devletlere ve imparatorlukları ağırlayan şehir, her toplumun bıraktığı önemli eserleri günümüze kadar taşımıştır.Denizli, halkının kendine özgü şivesi ve lezzetleri sayesinde de ülke genelinde bilinmektedir. Fakat isminin aksine denizi olmayan bir şehir olmasından dolayı yabancı turistler tarafından sıcak yaz aylarında pek tercih edilmemektedir. Denizli için turizm sezonu sonbahar ve ilkbahardır. Bu aylar içerisinde tüm tarihi yapılar ve sıcak su kaynakları çok sayıda yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir.
Sonbahar Eş Anlamlısı Nedir? Sonbahar Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler
Sonbahar Eş Anlamlısı Nedir? Sonbahar Kelimesinin Eş Enlamı Olan SözcüklerDünyada yaşanan dört mevsimden biri de sonbahardır. Sonbahar kelimesinin eş anlamı bulunmaktadır. Sonbahar birleşik mi ayrı mı yazılır? Doğru yazılışı nasıldır? Sonbahar kelimesi eş anlamlı kelimesi nasıl yazılır? Bu soruların cevabını TDK sözlüklerinden bulmak mümkündür. Peki, sonbahar kelimesi eş anlamlısı nedir sizler derledik.
Güz Eş Anlamlısı Nedir? Güz Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler
Güz Eş Anlamlısı Nedir? Güz Kelimesinin Eş Enlamı Olan SözcüklerGüz kelimesi, Türkçede çok sık kullanılan kelimelerden bir tanesidir. Güz kelimesi tek sözcükten oluştuğundan, doğru yazılışı hemen herkes tarafından hatasız yazılmaktadır. Peki, güz eş anlamlısı nedir? Güz kelimesinin eş anlamı olan sözcükler nelerdir?
Milan Moda Haftası Notları: Sonbahar/Kış 2021
Milan Moda Haftası Notları: Sonbahar/Kış 2021Missoni ve Fendi defileleriyle açılan Milan Moda Haftası, Kovid-19 salgını nedeniyle bir kez daha uğultulu podyumlarda dijital sunumlarla gerçekleşti. İşte Sonbahar/Kış 2021-22 Milan Moda Haftası'ndan akılda kalan notlar... - PEMBENAR ÖZEL
3.03.2021Moda
Japon Prensesi Yuriko hastaneye kaldırıldı
Japon Prensesi Yuriko hastaneye kaldırıldıJaponya'da İmparatorluk ailesinin en yaşlı ferdi ve İmparator Naruhito'nun büyük halası 97 yaşındaki Prenses Yuriko hastaneye kaldırıldı.
3.03.2021Dünya
Nezle Nasıl Geçer? Nezleyi En Hızlı Ne Geçirir? Evde Tedavi Yöntemleri Nelerdir?
Nezle Nasıl Geçer? Nezleyi En Hızlı Ne Geçirir? Evde Tedavi Yöntemleri Nelerdir?Daha çok kış mevsimlerinde görülen ancak senenin her vaktinde meydana gelen nezle; kronik, alerjik ve akut olarak gruplandırılmaktadır. Nezleye iyi gelecek birçok metot bulunurken, hastalığın nasıl geçtiğine dair pek çok kişi araştırma yapmaktadır. Peki nezle nasıl geçer? Nezleyi en hızlı ne geçirir? Evde tedavi yöntemleri nelerdir? İşte, tüm detaylar.
2.03.2021Sağlık
Dünyaca ünlü defileler moda severlerle buluşuyor
Dünyaca ünlü defileler moda severlerle buluşuyorTikTok, ikincisini düzenlediği TikTok Moda Ayı’nda dünyaca ünlü markaların defilelerine ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Popüler içerik üreticilerinin de moda ve güzellik hakkında canlı yayınlar düzenlediği TikTok Moda Ayı büyük ilgi görüyor.
26.02.2021Yaşam
Korkutan sivrisinek açıklaması! Yaz aylarında artacak...
Korkutan sivrisinek açıklaması! Yaz aylarında artacak...Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Hüseyin Çetin, kuraklık ve yağış azlığı nedeniyle çevrede oluşan durağan su birikintilerinin sivrisinek popülasyonunu artırdığını söyledi. Prof. Dr. Çetin, “Maalesef önümüzdeki yaz aylarının tamamında Türkiye'nin birçok bölgesinde sivrisinek popülasyonunda artış bekliyoruz" dedi.
26.02.2021Gündem
Menengiç Nedir, Ne İşe Yarar? Menengiç Nerede Yetişir Ve Ne Zaman Toplanır?
Menengiç Nedir, Ne İşe Yarar? Menengiç Nerede Yetişir Ve Ne Zaman Toplanır?Akdeniz ikliminin hakim olduğu bölgelerde yetiştirilen menengiç, dibek kahvelerin içerisinde yer alıyor. 7 karışımdan biri olan menengiç bitkisinin yağı cilt bakımında da sıklıkla kullanılmaktadır. Ülkemizde, Ege ve Akdeniz bölgesinde yetiştirilen bitki, aromatik bir kokuya sahiptir. Menengiç nedir, ne işe yarar? En çok yetiştirilen şehirler ve ülkeler hangileri? Sizin için detaylı bir şekilde derledik.
24.02.2021Yemek
Grimm Masalları Oku: Çocukların en sevdiği öyküler
Grimm Masalları Oku: Çocukların en sevdiği öykülerGrimm Kardeşlerin kaleme aldığı ve adlarını verdikleri Grimm Masalları, 1812’de yazılmaya başlanmış ve ilk olarak Almanca yayımlanmış. İçerisinde çok sayıda masal olan bu kitaptan bir örnek aşağıda seni bekliyor.
24.02.2021Masal Oku
Okula giden çocukların yılda kaç kez hastalanması normal?
Okula giden çocukların yılda kaç kez hastalanması normal?Vücut hiç bilmediği, tanımadığı bir mikropla karşılaşınca mikroba karşı yenik düşüp hastalanır. Vücut aynı mikropla tekrar karşılaşırsa buna karşı bağışıklık sistemimiz devreye girer ve hastalık oluşmadan atlatılmış olur. Kreşe ya da okula başlayan çocukların, ilk defa kabalık ortamlarda bulundukları için bağışıklık sistemlerinin güçlenmediğine dikkat çeken Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat Cömert, çocukların yılda kaç kez hastalanmasının normal olduğunu açıkladı
Sukulent Nedir, Bakımı Nasıl Yapılır? Sukulent'in Faydaları Nelerdir?
Sukulent Nedir, Bakımı Nasıl Yapılır? Sukulent'in Faydaları Nelerdir?Sukulent, birçok çeşidi bulunan ve dekorasyon amaçlı da kullanılan etli bir bitkidir. Dikensiz kaktüs olarak tanımlanan bu bitkinin en bilinen çeşidi aloe veradır. Bakımı oldukça kolay olan sukulentin, insan sağlığına birçok açıdan faydalı olduğu biliniyor. Bu bitkilerin en önemli özelliği tek bir yapraktan bile kısa sürede çoğalmasıdır. Sukulent bitkisinin bakımı nasıl yapılır ve faydaları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
22.02.2021Eğitim
Tifo Hastalığı Nedir? Tifonun Belirtileri Ve Tüm Tedavi Yöntemleri...
Tifo Hastalığı Nedir? Tifonun Belirtileri Ve Tüm Tedavi Yöntemleri...Yaz ve sonbahar mevsimlerinde görülmekte olan tifo, sıradan bir hastalık gibi görünse bile kalbi, beyni, akciğer, karaciğer, göz ve kulak sinirlerini ciddi biçimde etkileyerek olumsuz neticelere sebep olabilmektedir. Mikrobik bir hastalık olan tifo; yüksek ateş, kusma ve ishale sebep olan hatta ölümcül bir bakteriyel enfeksiyondur. Tifo el yıkamanın az olduğu, kontamine yiyecek ve içme sularından sıklıkla bulaşmaktadır. Peki tifo nedir, Tifonun belirtileri ve tüm tedavi yöntemleri nelerdir? Tüm detaylarıyla birlikte derledik.
22.02.2021Sağlık
Cannes, sonbahara ertelenebilir
Cannes, sonbahara ertelenebilirCannes Film Festivali Direktörü Thierry Frémaux, Liberation’a verdiği söyleşide festivalin maske kullanımı zorunluluğu olmadan gerçekleştirilebilmesi için sonbahar aylarına ertelenebileceğini açıkladı.
22.02.2021Kültür Sanat
ABD'li ünlü doktordan karamsar tablo! Maskeyle ilgili konuştu...
ABD'li ünlü doktordan karamsar tablo! Maskeyle ilgili konuştu...Dr. Anthony Fauci, Pazar günü yaptığı açıklamada, ABD'nin bu yılın sonunda "önemli derecede normale dönebileceğini" ancak Amerikalıların koronavirüse karşı korunmak için 2022'de hala maske takmaya ihtiyaç duyacak olmasının "olası" olduğunu söyledi.
21.02.2021Dünya
Scuderia AlphaTauri yeni aracını tanıttı
Scuderia AlphaTauri yeni aracını tanıttıFormula 1 takımı Scuderia AlphaTauri, yeni sezonda kullanacağı AT02 model aracı Avusturya'da görücüye çıkardı.
19.02.2021Motor Sporları
Fashion Week'te moda filmi
Fashion Week'te moda filmiRaisa Vanessa, sonbahar-kış 2021 koleksiyonunu New York Fashion Week kapsamında tanıttı
18.02.2021Cadde
D Vitamini Eksikliği Tanı Ve Tedavisi Nasıl Yapılır? D Vitamini Eksikliği Nelere Yol Açar?
D Vitamini Eksikliği Tanı Ve Tedavisi Nasıl Yapılır? D Vitamini Eksikliği Nelere Yol Açar?D vitamini, güçlü kemikler oluşturmaya yardımcı olur. Peki D vitamini eksikliği tanı ve tedavisi nasıl yapılır? D vitamini eksikliği nelere yol açar? İşte, merak edilen tüm detaylar...
17.02.2021Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

İl İl En Çok Yetiştirilen Bölgeler?Krup Hastalığı Nedir Ne Zaman Geçer?Bebeklerde Ve Çocuklarda Krup Hastalığı Tedavisi...Türkiye'de Salatalığın En Çok Yetiştiği BölgelerTürkiye'de Salatalığın En Çok Yetiştiği İller

Sonbahar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.