Antalya 6 YAŞINDAKİ ANIL’IN POLİS OLMA HAYALİ GERÇEKLEŞTİ

6 YAŞINDAKİ ANIL’IN POLİS OLMA HAYALİ GERÇEKLEŞTİ

27.11.2015 - 16:22 | Son Güncellenme:

.

6 YAŞINDAKİ ANIL’IN POLİS OLMA HAYALİ GERÇEKLEŞTİ

Antalya Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde tedavi gören 6 yaşındaki Enes Anıl’ın polis olma hayalini gerçekleştirdi.
İstanbul Çapa Tıp Fakültesinde ’1 Çocuk 1 Dilek’ temasıyla başlatılan “Leyla’dan Sonra” adlı iyilik hareketinin Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesindeki gönülleri, Tıp Fakültesinde bir süredir tedavi gören altı yaşındaki Enes Anıl’ın Polis olmak istediğini, polis üniforması giyerek polis aracına binme hayalini fark ederek, sosyal paylaşım sitesi üzerinden Antalya Emniyet Müdürü Sayın Cemil Tonbul’a ulaştı.
Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünde görevli Polis memurları Enes ve ailesini hastanede ziyaret ederek Enes’in dileğini gerçekleştirmek istediklerini ailesine bildirdi. 26 Kasım günü Enes Anıl ve ailesi, “Leyla’dan Sonra” projesine destek olan Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Devrim Demir Dora ve öğrencileri ile Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünde görevli polisler Antalya Emniyet Müdürü Sayın Cemil Tonbul’u makamında ziyaret etti.
Enes Anıl ile yakından ilgilenen Emniyet Müdürü Sayın Tonbul, Enes’in dileğinin gerçekleşmesinde ve bu projeye dahil olmaktan dolayı memnuniyet duyduğunu, Enes’in tedavisinin bir an önce tamamlanmasını ve bir gün Enes’i Emniyet Teşkilatı’nın bir mensubu olarak görmeyi umut ettiğini, projeye katkı sağlayan herkesi ayrı ayrı tebrik ederek, Antalya Emniyeti olarak çocukların mutlu olması adına yürütülen her türlü çalışmaya destek olacaklarını ifade etti.
Ziyaret sırasında Sayın Tonbul, Enes Anıl’a Yunus Polis üniforması giydirerek oyuncak bir polis arabası hediye etti. Enes Anılın ailesi ise oğlunun hastalığı yenmesi için moralinin yüksek olmasına ihtiyaç duyduğunu, polis abla ve abileri ile birlikte geçirdiği vakitte bir gün de olsa hastalığını tamamen unuttuğunu, oğullarının hayalinin gerçekleştiği için çok mutlu olduklarını belirterek çocuklarının dileğinin gerçekleşmesinde katkıda bulunan herkese ayrı ayrı teşekkür etti.