Geri Dön

Araç motoruna giren yavru kediyi kurtarma operasyonu

Araç motoruna giren yavru kediyi kurtarma operasyonu

Araç motoruna giren yavru kediyi kurtarma operasyonu

 

Adem DURMAZ/KORKUTELİ, (DHA) - KORKUTELİ'de bir otomobilin motor kısmına giren yavru kedi, uzun uğraş sonucu bulunduğu yerden çıkartıldı.
Korkuteli Şehitler Anıtı'nda park halindeki bir araçtan kedi sesi geldiğini duyan Ali Kartal, kendi çabasıyla kediyi çıkarmaya çalıştı. Kartal, 1.5 saatlik uğraş sonunda başarılı olamayınca durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, önce aracın motor kısmındaki kediyi çıkarlmayı başaramadı. Araç sahibi otomobili sanayiye götürerek, tamirhanede aracı askıya aldırdı. Aracın kaputunun açılmasıyla kediyi kurtarma mücadelesi başladı. Aracın farklı noktalarındaki parçalar sökülerek kedi kurtarılmaya çalışıldı. Korktuğu için saklandığı yerden çıkmayan yavru kedi, uzun uğraş sonrası kurtarıldı. Minik kedi yere bırakılmasıyla hızla gözden uzaklaştı.
Ali Kartal, “Çevrede uzun süre kedi sesi geliyordu. Araçtan geldiğini anladım. Çevrede yaptığımız araştırmada sahibini bulduk ve uzun süren mücadele sonucu sanayide araç alttan sökülerek kurtardık. Bizi çok uğraştırdı ama kurtardığımız için çok mutluyuz" dedi.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber