Bursa BURSA KENT KONSEYİ’NE AVRUPA’DAN ÖDÜL

BURSA KENT KONSEYİ’NE AVRUPA’DAN ÖDÜL

18.06.2015 - 12:26 | Son Güncellenme:

.

BURSA KENT KONSEYİ’NE AVRUPA’DAN ÖDÜL

Bursa Kent Konseyi (BKK) Gençlik Meclisi, BKK Engelliler Meclisi işbirliğiyle yürüttüğü ‘Engeller Eurodesk ile Aşılır’ projesiyle Avrupa’dan ödül geldi.
Eurodesk Temas Noktaları Destek Hibe Programı kapsamında BKK Gençlik Meclisi tarafından hazırlanan ‘Engeller Eurodesk ile Aşılır’ Projesi ‘Eurodesk Avrupa Ödülleri 2015’ kapsamında ‘Online Bilgilendirme Kampanyası’ dalında birincilik ödülüne layık görüldü. Engelliler Meclisi işbirliğiyle hazırlanan projede işitme, ortopedik ve görme engelli bireylere uygun Erasmus+ ve Eurodesk hakkında bilgilendirici materyaller hazırlandı. Proje kapsamında oluşturulan materyaller ile yerelde ve ulusalda engelli bireylere yönelik Avrupa fırsatlarını tanıtması ve sürece katkı sağlaması hedeflendi. Ödül töreni Ekim ayı içerisinde İspanya’nın Mollina kentinde düzenlenecek.
BKK Başkanı Semih Pala, “Bursa Kent Konseyi olarak meclislerimiz, çalışma gruplarımız ve ofislerimizle, yerel, ulusal ve uluslararası alanlarda çalışıyoruz. BKK’nın bir çalışmasının Avrupa’dan ödül alması Bursa Kent Konseyi’nin gücünü ve konumunu ortaya koymaktadır. Tüm gönüllülerinize teşekkür ediyoruz” dedi.
BKK Sivil Toplum ve Projeler Ofisi Sorumlusu Başak Saygı Şahin ise, proje kapsamında işaret dili eklentili Erasmus+ ve Eurodesk Tanıtım videosu, kabartma alfabesi olan Braille Alfabesi kullanılarak Eurodesk Broşürü ve Erasmus + Sesli Kılavuzu hazırlandığını ve sosyal medya araçları ile çeşitli web sitelerinde yayınlandığını söyledi. Şahin, BKK Gençlik Meclisi ve Engelliler Meclisi üyelerine verdikleri katkılardan dolayı teşekkür etti.

Yazarlar