Geri Dön
BursaGökbayrak Group İnşaat Sektörüne İddialı Döndü

Gökbayrak Group İnşaat Sektörüne İddialı Döndü

Gökbayrak Group İnşaat Sektörüne İddialı Döndü

Gökbayrak Group, 27 yıl aradan sonra inşaat sektörüne Y Kare İnşaat ile ortaklık kurarak yeniden adım attı. Nilüfer’de tamamlanan ticaret merkezini satışa sunan grup, ikinci projesini yapmaya başladı.
Gökbayrak Group Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı genç işadamı Mehmet Gökbayrak, büyük dedesi Ahmet Hamdi Gökbayrak tarafından temelleri atılan firmalarının ahşap, ambalaj ve lojistik sektörlerindeki yatırımları arasına şimdi de İnşaat firmasını dâhil ettiklerini söyledi. Mehmet Gökbayrak, Nilüfer’de ofis inşaatları ile yeniden dönüş yaptıkları sektörde bir sonraki adımlarının hazır beton santrali kurmak olduğunu açıkladı.
Mehmet Gökbayrak, 1940 yılında Uludağ Volfram Madeni ve Soma’da kömür madeni işletmeciliği ile yola çıkan, Gökbayrak Group’un daha da sonra yol inşaatı ve müteahhitlik alanında iddialı bir firma hale geldiğini belirtti. Grubun 1970/1990 yılları arasında Libya’da müteahhitlik faaliyetleri yaptığını da belirten Mehmet Gökbayrak, “O yıllarda Libya’da kurulan Bemaş, Umaş ve Libaş isimli 3 şirket ülkedeki büyük inşaat projelere imza attılar. 1990 yılından sonra Türkiye’ye dönen dedem ve babam oradaki şirketleri devrederek Bursa’da orman ürünleri sektörüne girdiler” dedi.
2014 yılında ailenin 4. Kuşağı olarak iş hayatına girdiğini söyleyen Mehmet Gökbayrak, kereste ve orman ürünleri sektörüne yatırım yaptığını, devamında da Yenişehir’de Detay Palet ile ahşap palet üretimine başladıklarını daha sonra, MG Can lojistik firmasını ve Balcıoğlu Geri Dönüşüm’ü grup bünyesine kattıklarını belirtti.
Mehmet Gökbayrak, son olarak Y Kare İnşaat ile ortalık kurarak inşaat sektörüne yeniden döndüklerini, bu sektördeki faaliyetlerinin ofis ve konut projeleri ile sınırlı kalmayacağını söyledi. Gökbayrak, Nilüfer’de bir hazır beton santrali kurmak için fizibilite çalışmalarına başladıklarını, inşaat sektörünün yanı sıra çok yakında enerji sektörüne girmeyi planladıklarını da sözlerine ekledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber