Geri Dön

Gtso'dan Bölge Üniversitesine Destek

Gtso'dan Bölge Üniversitesine Destek

Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kemal Akıt, son dönemlerde gündeme gelen Gemlik, İznik ve Orhangazi’nin içinde bulunacağı bölge üniversitesine destek olacaklarını söyledi.
Üniversitenin iş dünyası açısından mühim olduğunu ifade eden Başkan Kemal Akıt, "Gemlikli iş adamları üniversiteye destek verecek. Gemlik’te hukuk fakültesinin açılmasında büyük emeğimiz olmuştu. Asım Kocabıyık Vakfı ve Uludağ Üniversitesi ile imzalanan şartlı protokolle kampusu inşa etmeye başladık. 2000’li yılların başında üniversite için önemli adımlar atıldı. 2004 yılında MYO kuruldu. Gemlik olarak bugünden itibaren okulumuzun her zaman yanında olduk. Olmaya da devam edeceğiz. Üniversite’nin girdiği iller ve ilçeler gelişim anlamında önemli adımlar atmıştır. Gemlik’in öncülüğünde bölge üniversitesi de üç ilçeye katkı sağlayacak” dedi.
Hem deniz, hem kara, hem de deniz uçağı ile hava ulaşımı hesaba katıldığında üniversite için Gemlik’in en uygun yer olduğunu kaydeden Kemal Akıt, “Üç ilçenin ortak hareket etmesini istiyoruz. Gemlik’in en değerli yerinde bulunan Uludağ Üniversitesi Asım Kocabıyık Kampusu’nun bölge üniversitesinin merkezi olmasını teklif ediyoruz. Bu adımı atarsak, coğrafi mevkii ve şartları ile ikinci Boğaziçi Üniversitesi’ni oluşturmuş oluruz’’ dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber