Geri Dön
İnegölİnegöl'de karla mücadele çalışması sürüyor

İnegöl'de karla mücadele çalışması sürüyor

İnegöl'de karla mücadele çalışması sürüyor

İnegöl'de karla mücadele çalışması sürüyor

Yavuz YILMAZ/İNEGÖL (Bursa), (DHA)-BURSA’da kar yağışının etkili olduğu İnegöl ilçesinde karla mücadele çalışmaları sürüyor. Belediye ekipleri, kar yağışının aralıksız devam ettiği son 36 saatte 5 bin 140 kilometre yolda kar küreme ve tuzlama çalışması gerçekleştirdi.

İnegöl ilçesinde 2 gündür aralıksız süren kar yağışının ulaşımda aksamaya yol açmaması için, belediye ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. Son 36 saatte merkez ve kırsalda, 5 bin 140 kilometre yolda kar küreme çalışması gerçekleştirildi. Ekipler, kırsal mahalleler ve ilçe merkezinin yanı sıra ilçenin Bursa ve Ankara istikametinde, karayolları ekiplerine de destek vererek İnegöl’ün giriş ve çıkışlarında kontrolü sağladı. Yollarda herhangi bir olumsuzluk bulunmadığı ve trafiğin normal seyrinde akmaya devam ettiği belirtildi.

11 HAT VE MERKEZDE EKİPLER SÜREKLİ RİNG HALİNDE

İnegöl Belediyesi karla mücadele çalışmaları kapsamında 184 kişilik ekip ve 48 araçla çalışmalarını 3 vardiya şeklinde 24 saat boyunca sürdürüyor. 116 mahallenin, özellikle kırsal bölgesinde yolların kapanmaması için 11 ayrı ring hattı oluşturuldu. 11 ayrı hat üzerinde iş makineleri, kar küreme ve tuzlama çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Belediye Başkanı Alper Taban, ilçede kar yağışı nedeniyle mahsur kalan vatandaş ve kapalı köy yolu bulunmadığını belirtti. Taban, “Kar yağışının esarete dönüşmemesi adına tüm tedbirleri aldık. İlgili birimlerimiz her alanda tedbirlerini alıp kar yağışını beklemeye başlamıştı. Yağışla birlikte de sahaya indik. Kar yağışı 36 saattir devam ediyor. Yoğun kar yağışıyla birlikte çalışma yaptığımız bazı yollar tekrar kapanabiliyor. Arkadaşlarımız da aynı noktalar üzerinde birkaç kez çalışma yapabiliyor” dedi.

36 SAATTE 5 BİN 140 KİLOMETRE YOL AÇILDI

36 saatte 5 bin 140 kilometre yolda kar küreme ve tuzlama çalışması yapıldığını söyleyen Taban, “Ekiplerimiz son 36 saatte 48 araçla 5 bin 140 kilometre yolda kar küreme çalışması gerçekleştirdi. Tüm yollarımız şu an açık. Merkez ve kırsalda yaptığımız çalışmaların yanı sıra Bursa-Ankara karayolunda, ilçemizin her iki yöne de ulaşımını açık tutmak adına Karayolları ekiplerine de destek veriyoruz. İki yönde de trafik akışının açık olduğunu ifade edebilirim. Ancak kar yağışı ile yollarda buzlanmalar olabiliyor. Kar küreme ve tuzlama yapmış olsak da kışlık lastiği ve kar zinciri olmayan araçlar maalesef sorun yaşayabilir.  Tedbirimizi aldığımız takdirde olumsuzluk yaşanmayacağını düşünüyorum. Kar sevincini üzüntüye dönüştürmemek için tüm vatandaşlarımızın da bireysel olarak gerekli tedbirleri almalarını rica ediyorum” diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber