Geri Dön
Bursaİznik Ultra Maratonu Rekor Katılımla Tamamlandı

İznik Ultra Maratonu Rekor Katılımla Tamamlandı

İznik Ultra Maratonu Rekor Katılımla Tamamlandı

Türkiye’nin en büyük maraton yarışı olan İznik Ultra Maratonu’nu yapılan ödül töreni ile sona erdi.Yarışmacılara İznik Çinisi’nden oluşan hediyeler takdim edildi. İznik Ultra Maratonu’nda bu yıl binin üzerinde sporcu yarıştı.
Ödül Törenine İznik Kaymakamı Bülent Bayraktar, Orhangazi Kaymakamı Dr.Yalçın Yılmaz, Belediye Başkanı Osman Sargın, Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İsmail Yılmaz, Jandarma Komutanı Üsteğmen Tuncay Doğan, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları Necati Tosun ve Mehmet Hıştıroğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hüseyin Coşkun ile yarışmacılar ve aileleri katıldı.
20 ülkeden sporcuların da katıldığı ve iki gün boyunca binin üzerinde sporcunun yarıştığı yarışlarda bu sene ilk olarak gerçekleştirilen 30 kilometrelik Göllü Patika yarışları büyük ilgi gördü. Ayrıca miniklerin gösterdiği performans izleyicilerden büyük alkış aldı. 140 kilometrelik Ultra Maraton yarışında 16 saat 18 dakikalık derecesiyle birinci olan Kemal Kukul, bitiş çizgisini elinde Türk bayrağı ve asker selamı ile geçti. Kukul, bu koşusunu Afrin şehitlerine armağan ettiğini belirtti. Ayrıca törende her yıl Ultra Maratona katılan yarışmacılara da ödül takdim edildi.
2018 yılı İznik Ultra Maraton yarışlarında diğer sonuçlar ise şu şekilde oluştu.
140 kilometre İznik Ultra Maratonu erkeklerde 1. Kemal Kukul, 2. Cevdet Alyılmaz, 3. Yaşar Bıçakcı oldu. Bayanlarda; 1. Sevil Toker, 2. Nesrin İseven, 3. Ruby Altmann oldu.
90 kilometre Orhangazi Parkurunda erkeklerde, 1. Tanzer Dursun, 2. Alper dalgıç, 3. Aysen Solak olurken, bayanlarda ise 1. Aysen Solak, 2. Elena Polyakova, 3. Ömür Birler oldu. 50 kilometre Narlıca Dağ Maratonu erkeklerde, 1.Oğuzhan Emra Sinder, 2. Bahadır Ozan Singer, 3. Can Ayaz oldu. Bayanlarda ise 1. Aysen Aktaş, 2. İsmet İnan, 3. Pelin Kazanç oldu.
30 kilometre Göllüce Patika koşusu erkeklerde 1. Tufan Günal, 2. Mehmet Yıldırım, 3. Mustafa Orhan olurken bayanlarda; 1. Rachel Overington, 2. Sevda Altunan Yıldız, 3. Sybille Villette oldu.
15 kilometre Derbent Patika koşusu erkeklerde 1. Mustafa Araç. 2. Kudret Arabacı, 3. Ali Mert Yavuzoğlu oldu. Aynı yarışın bayanlarında 1. Beste Önal, 2. Feyza Gümrahoğlu, 3. Meryen Merve Saygın geldi.
5 kilometre İznik Tarihi Kent Koşusu erkeklerde 1. Caner Aksoylu, 2. Fatih Karaaslan, 3. Mustafa Araç bayanlarda ise 1. Rumeysa Balaban, 2. Tuğçe Aydın Yayla, 3. Gülşah Azat oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber