Kestel 9. Geleneksel Kestel Balkan Panayırı başladı

9. Geleneksel Kestel Balkan Panayırı başladı

16.09.2023 - 10:45 | Son Güncellenme:

9. Geleneksel Kestel Balkan Panayırı başladı

9. Geleneksel Kestel Balkan Panayırı başladı

Mine AK/KESTEL (Bursa), (DHA)-BURSA’da Kestel Belediyesi ve Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (BAL-GÖÇ) işbirliğiyle bu yıl 9’uncusu gerçekleşecek olan Balkan Panayırı başladı.
15-16-17 Eylül tarihlerinde Kestel Yeni Mahalle İlçe Stadyumunda gerçekleşecek olan Kestel Belediyesi 9. Geleneksel Balkan Panayırı başladı. Yöresel lezzet çadırları, alışveriş butikleri, lunapark ve çocuk oyun gruplarının da yer aldığı panayırın resmi açılışı, protokolün geniş katılımıyla gerçekleşti. Açılışa, Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, Kosova Podujeva Belediye Başkanı Shpejtim Bulluqi, Bilecik Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, Kestel Kaymakamı Recep Öztürk, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Arif Bayrak, AK Parti Kestel İlçe Başkanı Nesri Demir ile yöre derneklerinin başkanları katıldı. Açılışın ardından İnegöl BAL-GÖÇ Halk Dansları Ekibi, Tunaboylular ve Deliormanlılar Derneği Korosu, Rumeli Emre-Ömer ve Dj Tahsin sahne aldı. Gecenin kapanışını ise sevilen şarkılarıyla Cüneyt Şentürk yaptı.
Renkli görüntülerin ortaya çıktı panayır, Mehmet Erdem ve Esil Duran konserleriyle cumartesi ve pazar akşamı da devam edecek. (DHA)

FOTOĞRAFLI