Kestel Kestel Belediyesi Meclisi’nden ortak ‘Filistin’ bildirisi

Kestel Belediyesi Meclisi’nden ortak ‘Filistin’ bildirisi

19.10.2023 - 11:35 | Son Güncellenme:

Kestel Belediyesi Meclisi’nden ortak ‘Filistin’ bildirisi

Kestel Belediyesi Meclisi’nden ortak ‘Filistin’ bildirisi

Hasan BOZBEY/KESTEL (Bursa), (DHA)-BURSA'da Kestel Belediyesi'nin meclis toplantısında, AK Parti, MHP, CHP ve İYİ Parti meclis üyeleri ile ortak bir bildiriye imza atılarak, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları kınandı..
İsrail güçlerinin Filistin’e yönelik gerçekleştirdiği saldırının kınandığı ve Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır’ın okuduğu bildiride şu ifadelere yer verildi: 
"Filistin’de, hastanelerinin hedef alınması sonucunda yüzlerce Müslüman kardeşimizin şehit olması ve bir o kadarının da yaralanmasından derin üzüntü duyuyoruz. Rabbim, kardeşlerimizin şehadetini kabul etsin. Peygamber efendimize komşu eylesin. Kestel Belediyesi Meclisi olarak, insanlık suçu olan bu saldırıları en şiddetli biçimde kınıyoruz. İsrail'in Gazze halkına karşı, uluslararası hukuka ve uluslararası insancıl hukuka aykırı saldırılarını arttırarak sürdürmesini esefle karşılıyoruz. Kestel Belediyesi Meclisi'nin bütün parti grupları ve meclis üyeleri olarak, bu vahşetin durdurulması için dünya parlamentolarını, uluslararası toplum ve kuruluşlarını tutum ve inisiyatif almaya davet ediyoruz." (DHA)

FOTOĞRAFLI