Kestel Kestel Belediyesi'nden sosyal yardım projesi

Kestel Belediyesi'nden sosyal yardım projesi

13.12.2023 - 12:12 | Son Güncellenme:

Kestel Belediyesi'nden sosyal yardım projesi

Kestel Belediyesinden sosyal yardım projesi

Halil ÖZÇOBAN/KESTEL,(Bursa),(DHA)-BURSA'nın Kestel Belediyesi, dar gelirli vatandaşlara yönelik başlattığı sosyal yardım projesi ile bin aileye temel gıdaların bulunduğu erzak paketi, 45 haneye ise soba ile yakacak desteğinde bulundu.

Sosyal belediyecilik alanında önemli çalışmalar yapan Kestel Belediyesi, vatandaşların her anında yanında olmaya ve her türlü ihtiyacında destekçisi olmaya devam ediyor. Dar gelirli ihtiyaç sahiplerine yönelik, kış desteği sosyal yardım projesini hayata geçiren Kestel Belediyesi bin aileye temel gıdaların bulunduğu erzak paketlerini ulaştırdı. Ayrıca soğuk kış aylarında ısınma problemi yaşayan 45 haneye soba ve yakacak yardımında bulunuldu. Kestel Belediyesi ekipleri, ihtiyaç sahiplerinin evinde soba kurulumu yaparak vatandaşlara da destek oldu. Ayrıca 450 ihtiyaç sahibi aileye ve yemek yapması güç olan yaşlı vatandaşlara, günlük hazırlanan sıcak yemek, dağıtılıyor.

Sosyal projelerle ihtiyaç sahiplerinin her daim yanında olduklarını belirten Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, "Her mevsimi ile insanları kendine hayran bırakan Kestel’imizde, proje ve hizmetlerimizle vatandaşlarımızın yanında olmaya devam ediyoruz. Altyapıdan ulaşıma, tarımdan, çevreye şehrimizi, ilçemizi geleceğe taşıyan hizmetleri hayata geçirirken bizlerin baş tacı olan hemşehrilerimize dokunan projelerle onların yanlarında oluyor, evlerine misafir oluyoruz. Özellikle kış aylarının kendisini hissettirdiği bugünlerde kış destek yardımlarımızla bir nebze olsun hemşehrilerimizin içini ısıtmaya çalışıyoruz. Dar gelirli, ihtiyaç sahibi olan hemşehrilerimizin bir nebzede olsa sıkıntılarını giderebiliyorsak ne mutlu bizlere. Kestel Belediyesi olarak sosyal yardımlaşma ve dayanışma anlamında öncü çalışmalarla faaliyetlerimizi sürdüreceğiz" dedi. (DHA)

FOTOĞRAFLI