Geri Dön
KestelKestel Belediyesi’nden Suriye’ye yardım TIR’ı

Kestel Belediyesi’nden Suriye’ye yardım TIR’ı

Kestel Belediyesi’nden Suriye’ye yardım TIR’ı

Kestel Belediyesi’nden Suriye’ye yardım TIR’ı

Hasan BOZBEY/KESTEL (Bursa), (DHA)-KESTEL Belediyesi, Suriye’ye 4 yardım TIR’ı gönderdi. Kışlık kıyafet ve malzemeleri taşıyan TIR’lar Suriye’nin Tel Abyad kentine gitmek üzere yola çıktı.

Kestel Belediyesi ve Hayrat İnsanı Yardım Vakfı işbirliği ile hazırlanan, kışlık kıyafet ile malzemelerin bulunduğu 4 yardım TIR’ı, Suriye Tel Abyad’a gönderilmek üzere yola çıktı. Kestel Belediyesi Garaj Amirliği’nde düzenlenen programa, Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, Kaymakam Recep Öztürk, AK Parti Bursa İl Başkan Yardımcısı Ali Sait Adiloğlu, İlçe Milli Müdürü Cengiz Uç, Hayran İnsanı Yardım Vakfı İl Temsilcisi Muhammet Bostan ve Kestel Temsilcisi Gökhan Tüccar katıldı.

Programda konuşan Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, “Ülke olarak mazlum kardeşlerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Yerel yönetimler olarak, STK, dernek ve vakıflar olarak, bu yardım çağrılarını görmezden gelmiyoruz. Ne komşumuz aç iken tok yatabiliriz, ne de onlar huzursuzken kendimizi huzurlu hissedebiliriz. Biz her zaman mazlumun yanında olmuş bir milletiz ve olmak zorundayız. Hiçbir zaman din, dil, ırk, mezhep ayrımı yapmıyoruz, çünkü bizim tek derdimiz hayırlı el olmak” dedi.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber