Kestel Naim Süleymanoğlu, ölüm yıl dönümünde Kestel’de anılacak

Naim Süleymanoğlu, ölüm yıl dönümünde Kestel’de anılacak

15.11.2023 - 17:19 | Son Güncellenme:

Naim Süleymanoğlu, ölüm yıl dönümünde Kestel’de anılacak

Naim Süleymanoğlu, ölüm yıl dönümünde Kestel’de anılacak

Gökhan ÖZHAN/BURSA,(DHA)-BURSA'da Naim Süleymanoğlu, ölümünün 6'ncı yıl dönümünde, Kestel Belediyesi ve göçmen yöre derneklerinin ortaklaşa düzenleyeceği etkinlik ile anılacak. Süleymanoğlu için başta Ulu Camii olmak üzere 8 farklı camide mevlüt okunacak ve lokma dağıtılacak.
Halterde bir çok başarıya imza atıp yaşamını yitiren Naim Süleymanoğlu, vefatının altıncı yılında Kestel Belediyesi ve göçmen yöre derneklerinin ortaklaşa düzenleyeceği etkinlikler ile 17-18 Kasım tarihlerinden anılacak. 17 Kasım Cuma günü, Kestel Belediyesi, Mestanlılar Yöresi Kültür ve Dayanışma Derneği, Killililer Derneği, Koşukavaklılar Derneği, Tunaboylular ve Deliormanlılar Derneği, Cebel ve Yöresi Kültür Dayanışma Derneği, Eğridereliler Derneği, Yenimahalle Yöresi Kültür ve Dayanışma Derneği, Filibe Yöresi Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından,  başta Ulu Camii olmak üzere kentin 8 farklı camide mevlüt programı ardından Naim Süleymanoğlu anısına lokma dağıtımı yapılacak. 18 Kasım Cumartesi saat 19.00 itibariyle Kestel Belediyesi Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde Naim Süleymanoğlu’nun anma programı gerçekleşecek. Programa, Bulgaristan’dan gelecek konuklar, Belediye  Başkanları ve halter camiasından isimler katılacak.
‘’DÜNYA SPORU BİR DAHA NAİM GİBİ BİR SPORCU YETİŞTİREMEZ ‘’
Naim Süleymanoğlu'nu ölüm yıl dönümünde, kendisine yakırış bir şekilde anacaklarını söyleyen Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, şunları söyledi:
"Tarihin en önemli sporcusu, haltercisi olan ve 46 kere dünya rekoru kırarak şampiyonluklara sahip olan bir yıldızı 6 yıl önce kaybettik. Naim Süleymanoğlu'nun sportif kişiliğinin yanı sıra, başta Bulgaristan Türklüğü olmak üzere dünya Türklüğüne, attığı adımlar ve ortaya koyduğu cesaretle, başkaldırısıyla çok önemli katkıları olmuştur. Bunları anmadan geçmek kendisinin hatırasına haksızlık olur. Naim'in kırılamayan ve kırılamayacak rekorları, mücadelesi, zor şartlarda Türkiye'ye iltica ederek o günlerde Bulgaristan'da yaşanan zulmü dünyaya duyurması, her türlü başarının üstündedir. Naim Süleymanoğlu'nu ve Süleymanoğlu ailesinin ahirete intikal etmiş tüm fertlerini saygıyla ve dualarla anıyoruz. Dünya sporu bir daha Naim gibi bir sporcu yetiştiremez. Türk milleti olarak Naim'in başarılarıyla her zaman övüneceğiz, gurur duyacağız. Mekanı cennet, ruhu şad olsun. Hiçbir zaman unutmayacağız, unutturmayacağız’’ RPA

(FOTOĞRAFLI)