Kestel Veresiye defterleri, elektrik ve su borçları Kestel Belediyesi tarafından ödendi

Veresiye defterleri, elektrik ve su borçları Kestel Belediyesi tarafından ödendi

18.04.2023 - 11:52 | Son Güncellenme:

Veresiye defterleri, elektrik ve su borçları Kestel Belediyesi tarafından ödendi

Veresiye defterleri, elektrik ve su borçları Kestel Belediyesi tarafından ödendi

Hasan BOZBEY/BURSA, (DHA)-BURSA'da Kestel Belediyesi, bakkallardaki veresiyeler ile elektrik ve su borcu olan vatandaşların fatura borçlarını ödedi. Ramazan ayı içerisinde 1 ton et ve 1000 erzak kolisi ihtiyaç sahiplerine ulaştırılırken 250 çocuğa bayramlık kıyafet hediye edildi. Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, 2 milyon liralık sosyal yardım projesiyle Ramazan Bayramı'na ulaştıklarını belirtti.
Kestel Belediyesi, geçtiğimiz yıllarda hayata geçirdiği veresiye defterlerini toplama ile elektrik-su borçlarını kapatma projesini bu yıl da sürdürdü. Ramazan ayının girmesiyle birlikte, ilçede bulunan marketlerdeki tüm veresiye defterleri, Kestel Belediyesi ekipleri tarafından toplandı. Veresiye defterlerindeki kişilerin gelir tespitlerinin yapılmasının ardından, ödeme güçlüğü yaşayan vatandaşların veresiye borçları, Kestel Belediyesi tarafından ödendi. Market ile bakkal esnafı ise camlarına ’Veresiye borçları Kestel Belediyesi tarafından ödenmiştir’ yazılı kağıtlar astı. Bakkala gelen vatandaşlar bu yazı üzerine büyük sevinç yaşadı.
ELEKTRİK VE SU BORÇLARI ÖDENDİ, 1 TON ET DAĞITILDI
UEDAŞ ve BUSKİ’den alınan ilçedeki borçlu listelerinin üzerinde detaylı bir gelir ve durum araştırması yapan Kestel Belediyesi ekipleri, elektrik ve su borcu bulunan yaklaşık 650 hanenin borçlarını da ödedi. Borçları ödenen vatandaşların cep telefonlarına ‘Borcunuz Kestel Belediyesi tarafından ödenmiştir’ yazılı mesajlar gönderildi. Ayrıca ramazan ayının başlamasıyla Kestel Belediyesi personelinden oluşan 12 farklı ekip, 1 ton eti ve 1000 erzak kolisini, ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine ulaştırdı. Kestel Belediyesi 250 aileye sosyal destek alışveriş kartı yardımında bulunurken çocukları da unutmadı. İhtiyaç sahibi 250 çocuğa, bayramlık kıyafet hediye edildi. Öte yandan Belediye Başkanı Önder Tanır, çocuklara oyuncak ve akıl oyunları da hediye etti.
SOSYAL YARDIMLARIN TOPLAM BEDELİ 2 MİLYON LİRA
Bu yıl da geleneği bozmadıklarını belirten Kestel Belediye Başkanı Önder Tanır, "Kestel’e sözümüz var diyerek çıktığımız bu yolda, göreve geldiğimiz günden beri, her alanda en iyisi olmak için gece gündüz çalışıyoruz. Yatırımlarımızla, kültür ve sanat etkinliklerimiz ile sosyal yardım projelerimiz ile vatandaşımızın yanındayız, yanında olmaya devam edeceğiz. Ramazan ayının artık sonuna geldik. Geçtiğimiz 2 yıl olduğu gibi bu yılda ramazan ayını sosyal yardım ayı olarak ilan ettik. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın elektrik-su borçlarını ödedik, marketlerdeki veresiye defterlerini topladık. Bir taraftan erzak kolisi dağıtıyor, bir taraftan et dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Çocuklarımızın bayrama yepisyeni kıyafetler ile çıkmasından daha başka bir şey bizi mutlu edemez. Evinde ocağı tütmeyen, tenceresi kaynamayan varsa yanında olacağız, kanadı kırık bir güvercin varsa tedavisi yapacağız. Bizim tek yapmayacağımız şey ayrım ve görmezden gelmek. Herkesin tok, herkesin mutlu, herkesin ısındığı bir Kestel için çalışıyoruz ve çalışacağız. Her zaman söylediğim gibi biz büyük bir aileyiz ve gün geçtikçe daha da büyüyeceğiz. Bu sosyal yardımlarımızın toplamı 2 milyon lira. Rabbim emeği geçenden, destek olandan razı olsun’’ diye konuştu. (DHA)

FOTOĞRAFLI