Geri Dön
MerkezAçıkhava'da sahne kadınların

Açıkhava'da sahne kadınların

Açıkhava'da sahne kadınların

Açıkhava'da sahne kadınların

Osman SAK/BURSA, (DHA)-BU yıl 60’ıncısı düzenlenen Uluslararası Bursa Festivali, özel bir konsere ev sahipliği yaptı. Nilüfer Kadın Korosu, Festival Özel Konseri ile Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda sahne aldı. 
Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından, Kültür Bakanlığı'nın destekleriyle gerçekleştirilen Uluslararası Bursa Festivali bir ay boyunca yerli ve yabancı şarkıcıları ve grupları Bursalılarla buluşturdu. Festivalin son konukları ise Nilüfer Kadın Korosu oldu.
7 BÖLGEDEN DÜNYANIN ŞARKISI 
Şef Dr. Aysel Gürel yönetimindeki Nilüfer Kadın Korosu, 100 koristi ile Açıkhava Tiyatrosu'nda  'Dünya Şarkılarıyla Dilden Dile, 7 Bölge Türkiye' konseriyle sahne aldı. BKSTV Yönetim Kurulu Üyesi de olan Dr. Aysel Gürel'in 2005'te kurduğu Nilüfer Kadın Korosu Derneği yaşları 45 ile 75 arasında değişen ve daha önce müzik eğitimi almamış 175 kadından oluşuyor. Bugüne kadar çeşitli ülke ve şehirlerde konserler veren kadınlar, Açıkhava Tiyatrosu'nda seslendirdikleri yöresel şarkıların yanı sıra Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziğinin en nadide parçalarıyla Bursalı sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşattılar. Sahne performansları ve kostümleriyle izleyenlerden büyük alkış alan Kadın Korosu, şarkılarının yanı sıra yöresel kıyafetleriyle sergiledikleri folklor gösteriyle de beğeni topladı.
Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Fethi Yıldız ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Kamil Özer’in de katıldığı programda, Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saim Kılavuz, Şef Aysel Gürel'in davetine icabet ederek Türk Sanat Musikisi eserlerinden birini seslendirdi. Rektör Kılavuz, şarkısıyla dinleyenlerden tam puan aldı. Konserin sonunda BKSTV Yönetim Kurulu Başkanı Sadi Etkeser, Bursa Nilüfer Kadın Korosu adına Şef Aysel Gürel'e festival özel plaketini sundu. (DHA)
FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber