Geri Dön
MerkezBursa Büyükşehir Belediyesi öksüz, yetim, şehit ve gazi çocuklarını ağırladı

Bursa Büyükşehir Belediyesi öksüz, yetim, şehit ve gazi çocuklarını ağırladı

Bursa Büyükşehir Belediyesi öksüz, yetim, şehit ve gazi çocuklarını ağırladı

Bursa Büyükşehir Belediyesi öksüz, yetim, şehit ve gazi çocuklarını ağırladı

Esra TÜRKER/BURSA, (DHA)-BURSA Büyükşehir Belediyesi ‘Şehirden Şehire Gönül Köprüsü’ projesi kapsamında Samsunlu öksüz ve yetimler ile şehit ve gazi çocuklarını hafta sonu Bursa’da ağırladı. Proje kapsamında Bursa’daki hemşehri dernekleriyle irtibata geçilerek farklı şehirlerdeki öksüz ve yetimler ile şehit ve gazi çocukları Bursa’da ağırlanacak, Bursa’daki öksüz ve yetimlerde anne babalarının memleketlerine götürülerek ata topraklarını görmeleri sağlanacak.

Projenin ilk konukları olan Samsunlu öksüz ve yetimler ile şehit ve gazi çocukları, hafta sonu Büyükşehir Belediyesi’nin misafiri oldu. Bursa’ya getirilen yaklaşık 120 orta öğretim ve lise öğrencisi kentin tarihi, turistik ve doğal güzelliklerini görme imkanı buldu. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da proje kapsamında Samsunlu misafirleri ile Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde bir araya geldi. Aktaş, misafirlerinin sorularını cevapladı, Bursa’ya dair sorduğu sorulara doğru cevap veren gençleri de çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.

'KİMSESİZLERİN KİMİ OLACAĞIZ'

Bursa'nın Balkanlar'dan ve Anadolu'nun değişik yerlerinden göç alarak oluştuğunu hatırlatan Aktaş, “Arzu ediyoruz ki şehrimizde yaşayan farklı şehirlilerle bağlantılı olan çocuklarla Bursa’mızı tanıştıralım. Samsun ile başladık, diğer illerle devam edeceğiz. Karşı şehir belediyesiyle irtibata geçerek 120’şerli gruplar halinde çocuklarımızı şehrimizde iki gün misafir ediyoruz. Bursa’daki yetim, öksüz ve şehit, gazi çocuklarımızı da anne babalarının memleketlerine götürüp oralarda buluşturma imkânına sahip olacağız. Yani kimsesizlerin kimi olmak, sessizlerin sesi olmak ve geleceğimiz olan yavrularımıza yatırım yapmak bizim en büyük hayalimiz ve hedefimiz” dedi.

İlk kez Bursa’yı görme imkanı bulan çocuklar da kendilerine bu imkanı sunan Alinur Aktaş’a teşekkür etti.

FOTOĞRAFLI

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber