Geri Dön
MerkezBursa Fetih Müzesi’nde ‘40 Yıllık Hatır’ sergisi açıldı

Bursa Fetih Müzesi’nde ‘40 Yıllık Hatır’ sergisi açıldı

Bursa Fetih Müzesi’nde ‘40 Yıllık Hatır’ sergisi açıldı

Bursa Fetih Müzesi’nde ‘40 Yıllık Hatır’ sergisi açıldı

Esra TÜRKER/BURSA, (DHA)-OSMANGAZİ Belediyesi, her yıl geleneksel olarak 5 Aralık’ta kutlanan Dünya Türk Kahvesi Günü’nde, kahve fincanlarını düzenlediği sergi ile vatandaşların beğenisine sundu.

5 Aralık Dünya Türk Kahvesi Günü’nde Osmangazi Belediyesi’nce ’40 Yıllık Hatır’ sergisi açıldı. Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’ndeki serginin açılışına, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Renkli görüntülerin yaşandığı sergide; eski, atmaya kıyılamayan ve 40 yıl hatırı olan kahve fincanları hikayeleriyle birlikte fotoğraf karelerinde yer aldı. Sergide yer alan kahve fincanlarını tek tek inceleyen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, geleneksel lezzetlerin başında olan Türk Kahvesi’nin, çeşitliliğin artmasına rağmen ilgiyi hiçbir zaman kaybetmediğini söyledi. Hafta boyunca açık olacak sergiye tüm vatandaşları davet eden Dündar, “Bizler, 2013 yılında UNESCO  tarafından kabul edilen Dünya Türk Kahvesi Günü’ne kayıtsız kalmadık. Vatandaşlarımızın 40 yıl hatırı olan kahve fincanlarını gerçekleştirdiğimiz sergi ile taçlandırdık. Türk kahvesi, her zaman Türk milletinin gönlünde ve mutfağındadır. Buradaki sergimize katkı koyan, hikayesiyle bizleri yalnız bırakmayan tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından müze ekibi tarafından bölgelere göre Türk Kahvesi oyunu düzenlendi. Oyunu başarıyla tamamlayan vatandaşlar, Fetih Müzesi’nde hatıra para basarak ödüllendirildi. Bunun yanı sıra kahveyle ilgili fikirlerini panoda paylaşan vatandaşlara, Türk Kahvesi ikram edildi.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber