Geri Dön
MerkezBursa Gastrofest için geri sayım başladı

Bursa Gastrofest için geri sayım başladı

Bursa Gastrofest için geri sayım başladı

Bursa Gastrofest için geri sayım başladı

Cansel ORUÇ/BURSA, (DHA)-BURSA’nın ilk gastronomi festivali Bursa GastroFest 5 Haziran’da Botanik Park’ta gerçekleştirilecek. Şehrin eşsiz lezzetlerinin görücüye çıkacağı festivale binden fazla ziyaretçi beklediklerini belirten Bursa Skal Kulübü Başkanı Gülçin Güleç, lezzet tutkunlarını büyük buluşmaya davet etti.
Yeme-içme severleri, ünlü şefler, yemek yazarları ve kanaat önderleriyle buluşturacak olan Bursa GastroFest; Bursa Skal Kulübü tarafından Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ve Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Derneği’nin (GÜMTOB) destekleriyle 5 Haziran’da Botanik Park’ta düzenlenecek.
LEZZET ŞÖLENİNE DÖNÜŞECEK
‘Gelenekten Geleceğe’ temasıyla gerçekleştirilecek Bursa GastroFest ile şehrin ilk gastronomi festivaline imza atacaklarını kaydeden Bursa Skal Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Gülçin Güleç, “Türkiye’nin dört bir yanından yüzlerce gurmeyi bir araya getireceğimiz ve Bursa’nın gastronomi kenti kimliğine güçlü bir vurgu yapacağımız Bursa GastroFest, eşsiz lezzetlerimizi vitrine çıkarmamıza vesile olacak. Uzun süre hafızalardan silinmeyecek bir gastronomik deneyim yaşatmayı amaçlıyoruz. Tüm gün sürecek festivalimizde ünlü şefler, yemek yazarları, akademisyenler, kanaat önderleri, ülkemizin önde gelen restoranları ve şefleri tarafından hazırlanan tadım sofralarını beğeniye sunacağız. Workshop çalışmaları ile gastronomi konusunda yeni ufuklar açılmasına vesile olacağız. Koynunda saklı nice hazineleri, manevi değerleri ve damaklarda bıraktığı eşsiz lezzetleriyle Bursa, her seferinde yeniden keşfedilmeyi fazlasıyla hak ediyor. Türk-Osmanlı kültürüyle beraber, göçlerle gelen zenginlikle geleneksel sofrasını alabildiğine lezzet şölenine dönüştürmeyi başaran Bursa, bu etkinlikle kadim medeniyetinin unutulmaz tatlarını dünya ile buluşturacak” dedi.
GURMELERİN ROTASINDA BURSA DA YER ALACAK
Turizm acenteleri ve tüm Skal kulüpleri aracılığı ile Bursa dışından gastronomi turizmiyle ilgili ziyaretçileri kente getireceklerini de vurgulayan Gülçin Güleç, “Bursa’yı güçlü bir turizm destinasyonu haline getirme yolunda atılmış çok önemli bir adım bu. Botanik Park’ın eşsiz atmosferinde gerçekleştireceğimiz festival, şehrin konaklama ve yeme-içme sektörüne de önemli katkılar sağlayacak. Bursa GastroFest; dünyaca ünlü gurmelerin rotalarında Bursa’nın da yer alması adına yapılmış önemli bir hamle olacak. Lezzet tutkunlarını, Bursa’nın gastronomi turizmi yolculuğundaki bu tarihi buluşmasına katılmaya davet ediyoruz. Binden fazla ziyaretçi beklediğimiz Bursa GastroFest’e katılmak isteyenler, Biletix üzerinden biletlerini temin edebiliyor” ifadelerini kullandı. (DHA)
FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber