Geri Dön
MerkezBursa Valiliği'nden yangın tedbirleri ile ilgili açıklama

Bursa Valiliği'nden yangın tedbirleri ile ilgili açıklama

Bursa Valiliği'nden yangın tedbirleri ile ilgili açıklama

Gürkan DURAL/BURSA,(DHA) - BURSA Valiliği, 1 Eylül tarihine kadar Uludağ Milli Park sınırları içerisindeki tüm alanlarda angal/semaver/kamp ateşi ve kontrollü ateş yapmayı yasakladığını duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"6831 sayılı Orman Kanunu’nun 69. maddesine göre düzenlenen ve Bakanlar Kurulunun 10.09.1976 gün 7/12520 sayılı kararıyla, yürürlüğe giren “Orman Yangınlarının Önlenmesi ve Söndürülmesinde Görevlilerin Görecekleri İşler Hakkında Yönetmeliğin 32. maddesi gereğince, Bursa İli Orman Yangınlarını Önleme Mücadele Komisyonu, Bursa Valisi Yakup CANBOLAT başkanlığında aşağıdaki (7) maddeden müteşekkil tedbirleri, 2021 Yılının 3. Komisyon Kararı olarak kabul etmiştir,

1.Bursa İli ve ilçelerindeki bütün piknik ve mesire yerleri ile Uludağ Milli Park sınırları sınırları içerisindeki tüm alanlarda 2 Ağustos tarihinden 1 Eylül 2021 tarihine kadar mangal/semaver/kamp ateşi ve kontrollü ateş yapmak yasaklanmıştır.

Bu tedbir ve yasaklara uymayanlar hakkında 6831 sayılı Orman Kanunu, 2872 sayılı Çevre Kanunu, 5271 sayılı Türk Ceza Kanunu, 5326 sayılı Kabahatler Kanunu ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu gereği işlem yapılmasına karar verilmiştir."

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber