Geri Dön
MerkezDOSABSİAD Başkanı Çevikel, Yıldırım MTAL Kız Futbol Takımı ile bir araya geldi

DOSABSİAD Başkanı Çevikel, Yıldırım MTAL Kız Futbol Takımı ile bir araya geldi

DOSABSİAD Başkanı Çevikel, Yıldırım MTAL Kız Futbol Takımı ile bir araya geldi

DOSABSİAD Başkanı Çevikel, Yıldırım MTAL Kız Futbol Takımı ile bir araya geldi

Cansel ORUÇ/BURSA,(DHA)-BURSA'da Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İş İnsanları Derneği (DOSABSİAD) Başkanı Nilüfer Çevikel, Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kız Futbol Takımı ile bir araya geldi. Çevikel, “Şampiyonluk yolundaki başarılarıyla gurur duyduğumuz kızlarımızın her zaman destekçisi olacağız” dedi.

DOSABSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Nilüfer Çevikel, Bursa Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kız Futbol Takımı ile DOSAB Sosyal Tesisi’nde bir araya geldi. Öğrencileri 17-20 Şubat’ta yapılacak Türkiye Yarı Finalleri’ne katılmaya hak kazandıkları için tebrik eden Çevikel, “Kadınların izinin pek görülmediği futbolda Bursa’yı temsil ederek, büyük başarılara imza atan öğrencilerimizin arkasındayız” ifadelerini kullandı. 

Gelişmiş ülke olabilmek için sanat, spor gibi alanlarda da başarı gösterilmesi gerektiğini vurgulayan Çevikel, şunları kaydetti:

“Meslek liselerimiz, sanayi için üretim gücünde ihtiyaç duyulan ara veya ana eleman olarak öğrenci yetiştirerek büyük bir ihtiyacı karşılıyor. Bunun yanında Bursa Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin sportif başarılar elde etmesi de oldukça önemli. Kız Futbol Takımı’nın Türkiye Yarı Finalleri’nde şehrimizi temsil edecek olması gurur verici. Kendilerine şimdiden başarılar diliyorum. Takım çalışmasının öğrenildiği en güzel alanlardan biri spor yapmak, bir ekibin parçası olmak. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de spora ve sporcuya verdiği önemden hareketle, sizlerin de okul olarak böyle gelişmiş bir vizyonla kızlarımızı destekliyor olması çok sevindirici. Takım çalışmasının öğrenildiği en güzel alanlardan biri spor yapmak, bir ekibin parçası olmak. İş dünyasında da böyle. Çünkü bir kişi her işi yapamaz, ekip çalışması büyük önem taşıyor. Kadınların hayatın her alanında olması gerektiğini her daim söylüyoruz. Bu yüzden geleceğin önemli sporcuları olacak lider kadınlara her daim destek vermeye hazırız.” 

Bursa Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ömer Yılmaz da, “Uzun yıllar sonra kritik pozisyonlarda görev alan ilk kadın yönetici olarak, iş dünyasında adından sıkça söz ettiren Nilüfer Çevikel, Bursa’da ve Türkiye’de önemli başarılara imza atan, gençlerimiz için rol model teşkil eden lider iş insanlarımızdan biri. Kızlarımızın böyle güçlü kadınları örnek alması ve sizlerin desteklerini görmelerini büyük önem taşıyor. Biz elde ettiğimiz başarılarla şehrimizi temsil ederken, Nilüfer Hanım gibi önemli iş insanlarının desteğini arkamızda görmek onur verici. Yanımızda olup destek verdikleri için yürekten teşekkür ediyoruz” dedi.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber