Geri Dön
Merkezİl Sağlık Müdürü Dr. Yavuzyılmaz: Bursa'da yataklı servislerde 3 Covid hastası tedavi görüyor

İl Sağlık Müdürü Dr. Yavuzyılmaz: Bursa'da yataklı servislerde 3 Covid hastası tedavi görüyor

İl Sağlık Müdürü Dr. Yavuzyılmaz: Bursa'da yataklı servislerde 3 Covid hastası tedavi görüyor

İl Sağlık Müdürü Dr. Yavuzyılmaz: Bursa'da yataklı servislerde 3 Covid hastası tedavi görüyor

Osman SAK/BURSA, (DHA)-BURSA’da yataklı servislerde tedavi gören 3 Covid-19 hastası bulunduğunu belirten İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, yoğun bakımda ya da entübe durumda bulunan hasta olmadığını söyledi. 
Türkiye’de ilk Koronavirüs vakasının görüldüğü 2020 yılı Mart Ayı’ndan itibaren, Bursa’da Covid-19 pandemisi ile mücadele eden sağlık çalışanlarının yoğun mesaisinde artık sona gelindi. Kentteki vaka sayılarının düşüşe geçmesi ile hayati riski bulunan hastalar için kurulan yoğun bakım ve servisler kapatılırken, salgın öncesi dönemdeki gibi diğer hastalıklarla ilişkili ihtiyaçlar için kullanılmaya başlandı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, kentte tedavi gören 3 Covid hastasının bulunduğunun altını çizdi. Pandeminin en yoğun dönemlerinde yoğun bakımların büyük çoğunluğunun Covid için ayrıldığını dile getiren Dr. Yavuzyılmaz, “Bu süreçte yoğun bakımlarımızın hemen hemen tamamı dolu oluyordu. Bugün itibariyle yoğun bakımlarımızda tedavi gören ya da entübe durumda olan bir hastamız bulunmuyor” dedi.
Pandemi boyunca sağlık çalışanlarının büyük bir özveri ile mücadele ettiğini vurgulayan Dr. Yavuzyılmaz, “Gerek hastanelerde çalışan gerekse sahada filyasyon çalışmaları yürüten sağlık çalışanlarımız, büyük bir karakter ortaya koydular. Bu süreçte kendi hayatlarından önce hastalarının hayatını düşünen ancak virüse yenik düşerek, hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımız oldu. Hepsine Allah’tan rahmet diliyorum” şeklinde konuştu. (DHA)
FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber