Geri Dön
MerkezKayınbiraderinin küçük yaştaki kızına cinsel tacizden suçlanan enişte, tahliye edildi

Kayınbiraderinin küçük yaştaki kızına cinsel tacizden suçlanan enişte, tahliye edildi

Kayınbiraderinin küçük yaştaki kızına cinsel tacizden suçlanan enişte, tahliye edildi

Kayınbiraderinin küçük yaştaki kızına cinsel tacizden suçlanan enişte, tahliye edildi

BURSA, (DHA)-BURSA’da, eşinin erkek kardeşinin liseye giden kızı S.K.’ye (15) cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan R.Ö. (39) hakkında açılan davaya başlandı. Duruşmada suçlamaları kabul etmeyen R.Ö., S.K.’yi kızlarından ayrı tutmadığını, evladı gibi davrandığını söyledi. Mahkeme heyeti sanığı, tutuklulukta geçen süresi, sabit ikametgah sahibi oluşu ve delillerin toplanmış olmasından dolayı tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı.

Merkez Yıldırım ilçesinde yaşayan ve babası cezaevinde olduğu için babaannesiyle kalan lise öğrencisi S.K. adlı kız çocuğu, 2020 yılının kasım ayında, rehberlik öğretmenine gidip, eniştesi R.Ö.’nün, yazın kendisine cinsel tacizde bulunduğunu söyledi. Rehber öğretmenin durumu polise bildirmesi üzerine S.K.'nin, psikolog eşliğinde ifadesi alındı. S.K., "Evlerinde otururken eniştem bana 'Hadi sigara almaya gidelim' dedi. Ben de kabul ettim. Kullandığı otomobilde ön koltuğa oturdum. Bu sırada bana şoförlük öğretmek istediğini söyleyip, bacaklarımı okşamaya başladı. Rahatsız oldum. Daha ileri gitmeye başladı. Kendimi geri çekince bana 'Benden iğreniyorsun değil mi? Evet iğreniyorsun. İstediğin kişiye anlatabilirsin ama sana kimse inanmaz' dedi. Ardından beni eve bıraktı. Diğer olayı ise hastaneye gittiğimizde yaşadık. Bu kez para uzatıp, 'Sigara alırsın' dedi. Parayı alınca ‘Ama bu karşılıksız olmaz’ diyerek gözleriyle rahatsız edici şekilde beni süzmeye başladı" diye konuştu.

S.K.'nin ifadesinin ardından gözaltına alınan R.Ö., "Kendisi yalan söylüyor. Annesinin dolduruşuna geldi. S.K.'yi kendi çocuklarımdan ayırt etmedim. Onlar gibi sevdim" dedi. R.Ö., tutuklanarak cezaevine kondu.

‘ALKOL ALMIYORUM, NAMAZ KILIYORUM’
Hakkında, Bursa 1'nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde, 'çocuğun cinsel istismarı' ve 'çocuğa karşı cinsel taciz' suçlarından 8 ile 18 yıl arasında hapis cezası istemiyle dava açılan R. Ö.’nün yargılanmasına başlandı. S.K.'nin annesi, tarafların avukatı ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatının hazır bulunduğu duruşmada, R.Ö. ile S.K., Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla ifade verdi. 

Mahkemede daha önce verdiği ifadesini tekrarlayan S.K., eniştesi ile aralarında geçen olaylardan, halasına bir şekilde bahsettiğini belirtip, "Yaşananlardan çok rahatsız oldum. Okulda matematik öğretmenim benim durumumu görünce, rehber öğretmenle görüşmemi istedi. Rehber öğretmenime olanları anlattım. Hatta bir kız arkadaşıma da söyledim. Kendisinden şikayetçiyim" dedi. 

Duruşmada söz alan R.Ö., "Kendisine, üç kızıma nasıl davranıyorsam öyle davranıyordum. Onu kızlarımdan hiç ayrı tutmadım. Ayrıca on yıldır içki içmiyorum. Namaz kılıyorum. Bana iftira atıyorlar. Masumum" şeklinde ifade verdi.

‘ABLAM ONU İTTİ’
Duruşmada tanık olarak dinlenen S.K.'nin kardeşi Y.S.,  “Ablam hasta olduğu gün eniştem geldi. Biz ikimiz giyindik. Eniştem, ablamı görünce 'çok güzel olmuşsun’ diyerek ona sarıldı. Alnından öptü. Ablam kendisini itti. Sonra dedem, ben, ablam ve eniştemle birlikte hastaneye gittik. Dedem ile ben arabada kaldık. Onlar hastaneye gittiler ve 10 dakika sonra geri döndüler. Eniştem doktora, 'Bunun bir şeyi yok. Okula gitmemek için böyle yapıyor' demiş. Ablam kızmış. Ağlayarak arabaya geldi" diye konuştu.

Mahkeme heyeti, mağdurun dedesinin, rehber öğretmenin, sanığın kızlarının tanık olarak dinlenmesi için duruşmayı ileri bir tarihe ertelerken, sanığın cezaevinde kaldığı süre ve delillerin toplanmış olmasını dikkate alarak, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasına karar verdi.

FOTOĞRAFLI

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber